Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
26 minutter siden, Ozzy skrev:

Hvordan reagerer hundene deres på den? 

Første gang var Eine skeptisk, men nå kan han ikke bry seg mindre. Han bryr seg ikke om den vanlige støvsugeren heller. Denne bråker mye mindre så til og med katta kan roe levra litt. 

Skrevet
5 minutter siden, MonicaT skrev:

Kommer den over dørstokker og tar tepper? 
Har dere @Poter og @Raksha noen link til de som dere har? 

Min sliter med dørstokkene her, de er ganske høye. Tepper. dvs det ene vi har, er null stress. Aldri hatt så pelsfritt teppe før :o  

Har ikke linken her, men Irobot roomba 870 tror jeg min heter. 

 

Skrevet

Vi har en Neato og den kommer seg over vanlige dørstokker.  Den tar også gulvteppet uten problemer. Tviler litt på at den takler veldig langhårete tepper. Ser for meg at hårene hadde viklet seg inn i litt av hvert. Men vet ikke. Er ihvertfall veldig fornøyd :)

Skrevet
12 timer siden, MonicaT skrev:

Kommer den over dørstokker og tar tepper? 
Har dere @Poter og @Raksha noen link til de som dere har? 

Vår kommer seg over de laveste dørstokkene, men ikke de som er litt høyere. Jeg har ikke fått brukt den noe særlig på tepper, kun et lite et som er på badet og der tok den greit.

Vi tok utgangspunkt i denne testen og valgte den som kom på andre plass. 

  • 11 months later...
Skrevet

Et år senere.. På tide med oppdatering! hvordan funker de nå? Er dere fortsatt fornøyde? Noen andre som har kjøpt og er fornøyd/ikke fornøyd, og isåfall hvilke typer har dere? 

Skrevet

Glemmer å bruke min :lol: så den brukes ikke på langt nær som den burde. Må bli flinkere :P  Men når jeg husker'n så er jeg fornøyd :D

  • Like 1
Skrevet

Vi har altså stue, peisestue og kjøkken på terskelforskjellige plan. Hvordan vil en robotstøvsuger oppføre seg mtp dette nedover, falle over? :lol: 

Noen som har lengre, fingere type pels som røyter noe vanvittig som har mer tilbakemelding å komme med? :) 

Det hadde vært så innmari kjekt, men leiligheta er tullerusk med terskler og småplan..

Skrevet
10 timer siden, maysofie skrev:

Vi har altså stue, peisestue og kjøkken på terskelforskjellige plan. Hvordan vil en robotstøvsuger oppføre seg mtp dette nedover, falle over? :lol: 

Noen som har lengre, fingere type pels som røyter noe vanvittig som har mer tilbakemelding å komme med? :) 

Det hadde vært så innmari kjekt, men leiligheta er tullerusk med terskler og småplan..

Jeg har en Neato d85 og er veldig fornøyd. Har vel hatt den nermere et år etter hvert. Nå bruker jeg den i kjelleren, men har brukt den i 2.etg og den går ikke utfor trappper. Den KAN sette seg fast i dørkarmer, men følger med magnetbånd du kan legge der som stopper den. Tar pels bra på tepper uten lugg også. I alle fall Nemi sin pels.

  • 1 month later...
Skrevet

Dere som er fornøyde, hvilke modeller har dere? :)

Vi er på jakt etter robotstøvsuger til svigermor som har vært i en ulykke og er litt mindre mobil enn ellers. Hun har ikke hund, men ønsker en som går greit over dørstokker.  Budsjett ca 3-4000. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...