Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange hunder oppi senga om natta?


Recommended Posts

Skrevet

Pudlene ligger i senga, Nora foretrekker gulvet. Så sant jeg ikke er i dårlig form, da vil Nora også sove i senga :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Her forskjellsbehandles hundene ene og alene fordi frallen for det første ligger midt i senga (90 cm) og blir 12 kg dødvekt, og hun synes hun bør markere i senga. Frallen ligger i stua. Belgeren ligger i fotenden i 3 min - puddelen ligger i senga hele natta. Men ikke nå, nå sover hun i stua pga løpetid.

Skrevet

Var fast bestemt på at hund i senga skulle aldri skje. Nemi var gulvhund frem til hun fylte ett år gammel, da fikk hun komme opp i sengen og har blitt der siden! :P Synes det er så koselig med hund i sengen, men hvordan folk klarer 2-3 hunder skjønner jeg ikke. Blir det ikke sykt varmt og trangt? Jeg og venninnen min sov med Nemi og Buddy natt til igår. Ja, det ble ikke mye plass til meg...

11844159_1068620419829673_227865186_n_zp

Skrevet

Her sover begge i senga. Varg kan en sjelden gang velge å ligge et annet sted. Myggen ligger fart i knehasene. Varg rullerer litt.

En stund var det ganske slitsomt. Varg overrasket meg nemlig med tungekyss i løpet av natten. Det skjønte han heldigvis raskt at ikke var gangbart.

Ellers er søvnkvaliteten så som så. Men det blir noen timer med søvn hver natt :)

Skrevet

90cm seng med 2 tollere, èn greker og meg, funket fint. Da phalenen kom, hadde jeg fått dobbelsovesofa og det var jo kjempeplass :P

Nå har jeg 105cm (ja, teit bredde, ikke sant) og lille Tinka har egen pute vet siden av min. Hun starter der, men havner gjerne i fotenden i løpet av natten. Hun styrer det selv. Promper jeg, hopper hun ned :icon_redface:

  • Like 2
Skrevet

Ingen. Vil gjerne ha Gira i senga, men pga allergin hennes er det best å la vær. Hender jeg tar henne med en natt, når det er lenge siden jeg har sett henne, men det ender somregel med at jeg må stå opp tidlog fordi hun klør. Så det er ikke så koselig for noen av oss, egentlig.

Når jeg sover med typen så er det uaktuelt med hund i senga uansett, det hadde han ikke gått med på.

Skrevet

Jeg har også 180 seng, og der er det akkurat plass til meg helt most inntil veggen + flaten som bretter seg utover resten av senga :P

Selv om jeg ligger litt ubehagelig til tider, kunne jeg aldri tenke meg å kaste den ut. Regner med at valpen får plass der også når hun blir eldre :)

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Ingen hund i sengen her, det er rett og slett ikke plass. Pluss at jeg blir sur, hvis jeg blir forstyrret for mye på natten. Da vil jeg sove, ikke høre på Teo som skifter stilling, slikker seg osv.

Om jeg flytter sammen med kjæresten etterhvert og vi får større seng, så vil fremdeles ikke Teo få ligge i sengen med oss. P.g.a punktet overfor :) Tviler på at kjæresten vil ha han der heller :) Han har en drøss andre liggeplasser, så det er ikke synd i bikkjen :)

Skrevet

To staffer og meg i en 1,80x2,00 meter seng... og alikavel har jeg forferdelig dårlig plass :D oppå, inntil, under dyna, over magen and you name it. Men jeg klarer ikke å kaste de ut heller! Kun når jeg hsr overnattingsbesøk :D

Skrevet

Hund oppi senga? Neitakk. Valpen fikk ligge i senga den første uka, men da på et saueskinn i fotenden. Etter han ble mer trygg på meg, satte jeg opp et bur, kjøpte den mykeste hundesenga jeg fant og en babydyne, la et pledd over buret (ikke siden ved åpningen) slik at det ble ei koselig hule, og plasserte buret rett ved senga med luka åpen. HELDIGVIS ble denne løsningen godtatt av valpen, og jeg fikk endelig ha senga mi ifred. Etterhvert som valpen blir enda mer trygg, vil jeg flytte buret utenfor soverommet og til innergangen hvor min andre hund ligger, og jeg kan få hele soverommet for meg selv igjen!! (bortsett fra når det tordner/smeller i raketter, da får hundene komme inn på soverommet pga eldste hundens redsel for slike lyder), men da IKKE oppi senga!

Skrevet

Arthur ligger alltid i sengen, er så koselig! Har hatt perioder hvor han ikke har fått lov, men ender alltid med å inviter ham opp ? Roomie sine hunder ligger også i sengen når de sover inne hos meg - da er det en bullmastiff, en shæfer og en st. Bernhard :P Merkelig nok ender jeg alltid opp i en liten krøll, selv om det som oftest bare er meg og Arthur i en 1.60 seng. Kan ikke forstå hvorfor ?

post-12529-0-54485600-1439674522_thumb.j

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...