Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fargelegg en papirbit du teiper øverst på blyanten? det hadde gjort meg småsprø å ikke kunne se hvilke farge det var uten å teste de...

Ja, tror jeg må det altså.
  • Svar 503
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tegnetusjer Anbefaler det virkelig til folk som ønsker å begynne å tegne. Enkelt å lære seg (jeg har hatt mine siden slutten av oktober, men begynte ikke å bruke dem aktivt før mot jul), fargene

Her går det i pokémon fortiden Ikke kommet et fnugg lenger i noen av fargeleggingsbøkene mine. Har ikke så mye tid til å farge nå, så da blir egentegnede tegninger prioritert Det mørkeblå under

@Khela farge Bare husk å fjern det meste av gråblyanten eller tegn over med penn før du farger, hvis ikke blir fargene grumsete. Kan være du vet det da, men jeg lærte det the hard way, så bare nevner

Posted Images

Skrevet

Åh, gleder meg til å se ferdige (håper du legger ut bilder) :D

Edit: jeg holder forresten på med denne nå, farget med marco raffine

2qncdxk.jpg

Viste denne til samboeren, og sa "noen er flinkere til å fargelegge enn andre" (jeg fargelegger, men det blir ikke noe bra :P ), og han svarte "ja, hvorfor gjør ikke du sånn?!" :lol: fin!
  • Like 2
Skrevet

Må slutte for en periode jeg. Betennelsen i håndleddet "elsker" slike bevegelser og gjør det meste ut av det. Dramahånd!

Skikkelige tusjer? :) Tenker ikke på sånne finliner greier, men sånne som glir lett uten trykk og som kan blendes.

  • Like 1
Skrevet

har du tips om type?

Vurderer copic markers selv, men kommer til å vente til jeg blir lei vanlige fargeblyanter. :P Men hmm.. De andre jeg kommer på i farten er pro markers og prismacolor markers. Det finnes helt sikkert mange fler.

  • Like 1
Skrevet

Måtte stikke innom ask og kjøpe animorphia - men innser at jeg må kjøpe meg nye fargeblyanter. Har derwent akvarellfarger som jeg har hatt siden jeg var 12 eller noe, og de er alt for harde.
Har også senebetennelse i hånda og kunne bare holde på en kort stund før jeg fikk vondt.
Synes også at fargene ble veldig svake - så kunne tenke meg noen med sterkere farger.

Tips til fargeblyanter som gir sterkere farger?

Skrevet

Jeg kjøpte kooh i nohr akvarellblyanter, de er deilig å farge med og har sterke farger. Bestilte 48 pakning på ebay.

Har også kjøpt Marco raffine 72 Pk men ikke testet de enda

Skrevet

Kan dere legge ut linker til de blyantene som er bra? :)

Jeg skal bestille tenkte jeg,men det er jo 1million å velge i :P

Er det animorphia som har de dyretegningene? Papegøye? løve? tiger? osv ? :P

Skrevet

Kan dere legge ut linker til de blyantene som er bra? :)

Jeg skal bestille tenkte jeg,men det er jo 1million å velge i :P

Er det animorphia som har de dyretegningene? Papegøye? løve? tiger? osv ? :P

http://www.ebay.com/itm/331603081794?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=540754069697&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

og

http://www.ebay.com/itm/252040742989?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=550899492054&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Skrevet
Er de gode? Liker mine veldig godt, men de må jo være fake,er ikke eget fargenr på blyantene. Ønsker meg noen jeg ser utapå hvilken farge det er...
Skrevet

Ingen ide om de er ekte eller fake, har ikke kjøpt selv enda...

Er ikke de jeg har, mine het marco eco eller noe sånt. Kjempegode å tegne med. Men håpløst å se fargen.

Skrevet

Viste denne til samboeren, og sa "noen er flinkere til å fargelegge enn andre" (jeg fargelegger, men det blir ikke noe bra :P ), og han svarte "ja, hvorfor gjør ikke du sånn?!" :lol: fin!

Haha, tusen takk for det! :P Jeg prøver å utfordre meg selv, men kjenner at av og til har jeg lyst å bare farge en farge i hvert felt. Synes animorphia er greit sånn, for da kan jeg prøve med blending osv på "hovedmotivet", også kan jeg farge de småfigurene rundt helt enkle ensfarget, om jeg føler for det :)

Ferdig med bavianen nå. Brukt stort sett marco raffine, og synes de er veldig gode! Bruker jo fremdeles koh-i-noor også, men jeg anbefaler gjerne marco raffine videre.

6jofuv.jpg

Om noen vil legge litt mer penger i farger, så anbefaler jeg varmt koh-i-noor polycolor altså! Har vel nevnt det noen ganger, men jeg er altså velsog fornøyd med de :)

  • Like 1
Skrevet

Tester og bestiller marco raffine blyantene...

PS hvis noen tenker de skal være smarte og vaske blyantspisseren sin i oppvaskmaskinen kan jeg informere om at det myk blyant ikke går bort i vask :P

  • Like 1
Skrevet

Tester og bestiller marco raffine blyantene...

PS hvis noen tenker de skal være smarte og vaske blyantspisseren sin i oppvaskmaskinen kan jeg informere om at det myk blyant ikke går bort i vask :P

Link?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...