Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Haha :lol: ! Har selvrensende her også, eventuelt kan man vaske med klut hvis det er ekstrem EKSTREM krise. Er som regel ren før vi kommer hjem uansett.

Skrevet

Pigg ble badet med såpe for første gang idag. Han forsøkte å rase forbi Turbo i stor fart, mens Turbo listet seg rundt kanten på en leiredam. Pigg sklei da gjennom hele leiredammen på skinka - i tillegg tok vi en pause på en liten bålplass og da la han seg midt i et gammelt bål og tygde kull...

Det var så deilig å bære ham siste biten hjem når han var sliten :P

Så da ble han torturert i badet - bivirkning av badet var at pelsen ble så glatt at han sklei ned av sofaen når han sovna ;)

  • Like 6
Skrevet

Vaskeansvisninger for puli er så lange at de kommer som egne kapitler med instruksjonsvideo.

Det innebærer definitivt ikke skogstur :aww:

  • Like 6
Skrevet

Boxer: vent til den tørker;)

Er det ekstra ille; ta den med på en luftetur når den er tørr(eller børst av med en håndduk/børste/hende ol.)

  • Like 3
Skrevet

Nakenhunden blir ikke skitten, min unngår t.o.m. våt asfalt som pesten. :lol:

Den andre er det verre med, vasser igjennom alt av søle. Hun liker heldigvis ikke bekker. Vasking består av å dra eller bære hunden inn i dusjen. Når vi er ferdige avslutter hund med å tørke seg på alt av møbler, tepper, senga mi og selvfølgelig bortover veggen!

  • Like 2
Skrevet

Papillon:

Putt i dusjen og få den til å se ut som en miserabel, mishandla nakenhund, søl litt shampoo når du prøver å både holde dusjhodet, hunden og shampooflaska, skyll av og fnis litt av drep-meg-blikket, gjenta med balsam. Hold klart håndkle og la nakendyret få raptus inni det før du frotterer og ler av hvor teit hunden din ser ut. La enten hunden lufttørke og få 80's sveis, eller føn og børst ut til fluffball med silkehår :D

Husky: Ut i skauen! Tequila skal få sitt første bad evurr i morgen (teller da ikke med bading i vann o.l. (meget ufrivillig!!!!)) fordi hun har fått en plutselig røyting som klør litt + skikkelig ekkel fettepels (så ekkel og røytete at hun har fått karantene av mamma og forvist til hundegården under låvetrappa :P ), så tar henne med i fjøsgangen i morgen og spyler av henne med litt grønnsåpe ellno :P

  • Like 1
Guest Dratini
Skrevet

Hoffe: La ligge i entré i halvtimes tid etter tur, støvsug etterpå :D Er det skikkelig ille bruk pelsblåsa :D

Skrevet

Det skal innrømmes at også lundehunden får et "skikkelig" bad når hun er i den verste fellinga. Men også da bidrar en skikkelig skogstur. Rulling i lyng er aldeles utmerket pelspleie! :-)

Skrevet

Flaten kan bare sitte i gangen på en matte i 10 min, også er all møkk borte.

Cavalieren bruker en dag på å tørke og hvis den ikke vaskes rett etter en møkkete tur, så drysser det sand av den i flere dager :P

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...