Gå til innhold
Hundesonen.no

Avlyse utstilling?


Lillekrapyl
 Share

Recommended Posts

Har gledet meg siden i sommer til utstillingen her i Kristiansand (Homme) i begynnelsen av august.

Så går plutselig den ene klubben ut og sier at det blir avlyst.

De har søkt NKK om å få avlyse, NKK har avslått, men klubben står på sitt og sier det ikke blir utstilling.

Hva skjer nå? Nå som NKK avslår?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig egoistisk da men :) Det er virkelig ingenting for oss som bor i sørøst .Ble veldig glad da gr 10 fikk være med på Homme igjen jeg men den gang ei :( . Mindre kjøring å dra til Danmark enn til nærmeste småutstilling iNorge

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Høres ut som de mangler frivillige til å stille opp for å kunne gjennomføre utstillingen. Hva om du hjalp til å mobilisere folk så de kan klare å gjennomføre alt det en utstillingshelg krever?

Jeg er ikke noe fan av utstilling selv, men jeg stiller opp for klubben min når de arrangerer for å støtte klubben. :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

De har jo bare søkt etter frivillige i den gruppa. Og hvis en ikke har en chinese crested, er en jo mest sannsynlig ikke med i gruppa. Er mange andre hundegrupper på sørlandet, hvor de burde søkt etter frivillige. Har kommentert dette på den statusen også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De har jo bare søkt etter frivillige i den gruppa. Og hvis en ikke har en chinese crested, er en jo mest sannsynlig ikke med i gruppa. Er mange andre hundegrupper på sørlandet, hvor de burde søkt etter frivillige. Har kommentert dette på den statusen også.

Mange klubber som er litt klønete med hvordan de mobiliserer frivillige. Da er det ofte fint å sende dem en mail og si at du gjerne stiller opp, og spør hvordan du kan hjelpe. Kanskje du kan ta over ansvaret for å skaffe frivillige?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig egoistisk da men :) Det er virkelig ingenting for oss som bor i sørøst .Ble veldig glad da gr 10 fikk være med på Homme igjen jeg men den gang ei :( . Mindre kjøring å dra til Danmark enn til nærmeste småutstilling iNorge

Har dette noe å gjøre med at det er lite frivillige til aktiviteter?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

om man ikke har vært med på å arrangere utstilling, vet man antageligvis ikke hvor mye jobb som ligger bak.. Jeg fikk i hvertfall en AHA opplevelse. Synd de ser se nødt til å avlyse pga mangel på frivillige 

Etter å hatt mye av ansvaret for år nå, så støtter jeg denne! Det er mange som tror at mesteparten av arbeidet er den helga, men Neida.. Hos meg varer som regel ei utstilling i flere Mnd..

Og dette blir nok dessverre realiteten fremover når færre melder på utstillingene, og dugnadsånden forsvinner hos mange.. For hvor mange er det ikke som klager på for lite aktiviteter, men aldri bidrar selv :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper virkelig det løser seg! Denne utstillingen vil være første jr utstilling for valpen min :)

Det er mye jobb å arrangere utstilling, og mye kjeft å hente innen konklusjonen ofte blir at det gikk jo greit tross alt. Jeg har gitt meg fra utstillingskomiteen i min klubb flere ganger, men klarer ikke å holde meg helt unna allikevel ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nytt styre og mye interne konflikter i kineserklubben gjør at de ikke orker tydeligvis. Miniatyrhundklubben kjører på så håper det løser seg.

Håper virkelig det løser seg! Denne utstillingen vil være første jr utstilling for valpen min :)

Det er mye jobb å arrangere utstilling, og mye kjeft å hente innen konklusjonen ofte blir at det gikk jo greit tross alt. Jeg har gitt meg fra utstillingskomiteen i min klubb flere ganger, men klarer ikke å holde meg helt unna allikevel ;)

Da er det bekreftet at NMHK holder utstilling lørdag 01.08 :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men ikke kineserklubben? Da skal det bli interessant å se om de får arrangere noen utstillinger i det hele tatt til neste år...

Det NMHK skriver er:

Informasjon vedr. NMHK avd. Agders utstilling i Kristiansand lørdag 1. august 2015.

Vi kan med glede orientere om at vår utstilling vil bli arrangert. Utstillingen lørdag vil avholdes som en endagsutstilling i regi av NMHK hovedstyret og Panawana.

Vi vil komme ut med annonse så snart dommere er på plass igjen. Til helgen avholder vi dobbeltutstilling med spesialer på Hadeland, som må prioriteres i første omgang, så vi ber om litt tålmodighet rundt dette, men det jobbes parallellt med utstillingen i Kristiansand.

Vi har allerede lagt masse planer for utstillingen og tror dere vil bli godt fornøyde med arrangementet.

Vi gleder oss!

Vi kommer ut med informasjon fortløpende så snart vi har noe på plass.

For spørsmål om arrangement kontakt Anniken Holtnæs

(Vi kan ikke svare på spørsmål om hva som skjer med søndagens arrangement på nåværende tidspunkt, da det er opp til NCCK)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...