Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 130
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg sitter å virkelig håper det blir noe av dette kullet! Gleder meg nok mer til dette enn jeg gjorde til forrige, for jeg synes hannen og kombinasjonen er veldig spennende. Skal selvsagt beholde en v

På tide oppdatere her kanskje? Valpene ble født 1. august etter noe som føltes som verdens lengste fødsel. Denali var utrolig flink, sta og utholdene akkurat som hun er i alle andre sammenhenger. J

Stakker valpene mine har blitt litt dårlig tid og ikke fått oppdatert tråden sin. De er  9 uker gamle nå. 3 har reist til sine nye hjem. Siste har en interessent som skal hilse på i morgen, og blir de

Skrevet

Gleder meg til å se bilder av fluffene :ahappy:

og jeg gleder meg til å ta bilder av dem :)

Så spennende! Lekre foreldre! Godt jeg har kull hjemme selv nå så valpelysten blir litt kurert :P

hehe, ikke alltid det hjelper har jeg merket :P

men det hjelper i det minste litt.

Spennende! Denali :wub: er vakker,og har fantastisk vakre øyne!

Det synes jeg også :)

Vil gjerne ha valper med sånne øyne.

  • 1 month later...
Skrevet

På tide oppdatere her kanskje?

Valpene ble født 1. august etter noe som føltes som verdens lengste fødsel. Denali var utrolig flink, sta og utholdene akkurat som hun er i alle andre sammenhenger. Jeg var utrolig lettet og glad når sistemann kom ut!

Dette blir dronningen av Snøfrost, Denali, sitt siste kull. Siden Denali er en nasjonalpark i Alaska skal hennes siste valper få navn fra nettopp det temaet. Navnene er sånn ca klare, men vil ikke bli tildelt noen valp på en liten stund ennå.

Her er altså mor Denali med Alaskakullet

02aug15_Alaskakullet.jpg

Først ut var en sort tispe på 485g

02aug15_valp1.jpg

Deretter en sort hann på 440g

02aug15_valp2.jpg

en lyserød hann på 522g

02aug15_valp3.jpg

så en sort tispe til på 435g

02aug15_valp4.jpg

og sist den største valpen jeg noen sinne har fått, en diger lyserød hann på 560g!

02aug15_valp5.jpg

Valpene vokser og gror, det er stort sett stille i kassa bortsett fra litt tilfreds grynting.

  • Like 12
Skrevet

Siberian Husky-babyer altså :wub: Gleder meg til de blir større og enda søtere :)

Litt morsomt at alle tispene er sorte, siden du egentlig ikke hadde lyst på rød hund selv forresten :D

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer! Gleder meg til å følge med dem videre. Jeg har vært litt avstandsforelska i Denali en stund, og Pusher ser skikkelig flott ut. :wub:

Skrevet

De ser ut som b-gjengen ! Nydelig kull :wub: Gratulerer :D

Sent fra min SM-G901F via Tapatalk

B-gjeng stadiet går over ;) men ja de ser litt sånn ut nå :)

Gratulerer med et flott kull :ahappy: Spent på navn!

hint de står her:alaska-national-parks.jpg

Siberian Husky-babyer altså :wub: Gleder meg til de blir større og enda søtere :)

Litt morsomt at alle tispene er sorte, siden du egentlig ikke hadde lyst på rød hund selv forresten :D

Hehe, ja litt artig at begge tispene ble sorte. De kunne jo fint ha vært grå også, og hadde de vært røde så hadde nok også det gått helt fint altså ;)

Denali har fått 6 sorte døtre, 1 grå og 2 røde. Hun har bare fått 2 sorte sønner, 1 grå, 1 rød og 2 lyserøde. Kanskje hun helst vil ha døtre som ser ut som segselv ? :P

En liten video av småttisene

https://www.youtube.com/watch?v=RgZsDPjTREw&feature=youtu.be

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...