Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sitter å virkelig håper det blir noe av dette kullet! Gleder meg nok mer til dette enn jeg gjorde til forrige, for jeg synes hannen og kombinasjonen er veldig spennende. Skal selvsagt beholde en valp om det blir noen.
Skulle det bli bom denne gang, så blir det omparing. Men jeg satser på full klaff på første forsøk.

Dette vil bli Alaskakullet, da det er Denalis desidert siste kull (hennes 3.) hun blir 6 nå i sommer og jeg synes det holder med 3 kull. Har ikke mulighet til å beholde så mange flere valper etter henne selv heller, og da er det jo ikke like moro med kull ;)

Denali er en nasjonalpark i Alaska. Det er også inuitnavnet på nord Amerikas høyeste fjell, bedre kjent som Mt. McKinley. Så da må hun jo bare få et Alaskakull, et kull med valper som på en måte er oppkalt etter henne.

Dette er da Denali:

Denali_col.jpg

Hun er HD rtg fri (A), gonioskopert fri, og øyelyst fri 2 ganger så langt.

Hennes kavaler er Carillo Sin Pusher.

En hardtarbeidende og flott hann. Hans mor er fra Anadyrlinjer (en brukslinje) og hans far er fra showlinjer som jeg har fulgt i flere generasjoner. Faren til Pusher var også en veldig god brukshund som jobbet jevnt og godt. Hans bestefar var også ganske god. Det er derfor gode muligheter for at han viderefører noe av sine bruksegenskaper til Denalis valper, sammen med et moderat eksteriør. Denali selv har flere veldig gode bruksegenskaper, slik som at hun går forbi det meste. Hun er min beste leder så langt. Hun er bare litt lat, men det er ikke hennes døtre fra Værkullet som går i spann så dette øker jo sjansene enda mer for at Pusher x Denali valper skal ha en god arbeidsmoral og bli gode og vakre brukbare hunder som et utstillingsvennlig eksteriør :)
Pusher er litt reservert, og Denali finnes ikke reservert, så mentalt sett er de også en god match.

Dette er Pusher:
Pusher-col.jpg

Han er HD rtg fri (A) og øyenlyst fri.

Les mer om kombinasjonen her: http://snofrost.blogspot.no/2015/05/planlagt-kull-sommeren-2015.html

Denali ble paret på torsdag, dere kan lese mer om dette her: http://snofrost.blogspot.no/2015/05/sommerkull-hos-snfrost.html

  • Like 12
  • Svar 130
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg sitter å virkelig håper det blir noe av dette kullet! Gleder meg nok mer til dette enn jeg gjorde til forrige, for jeg synes hannen og kombinasjonen er veldig spennende. Skal selvsagt beholde en v

På tide oppdatere her kanskje? Valpene ble født 1. august etter noe som føltes som verdens lengste fødsel. Denali var utrolig flink, sta og utholdene akkurat som hun er i alle andre sammenhenger. J

Stakker valpene mine har blitt litt dårlig tid og ikke fått oppdatert tråden sin. De er  9 uker gamle nå. 3 har reist til sine nye hjem. Siste har en interessent som skal hilse på i morgen, og blir de

Skrevet

Oh my god! Er jeg nødt til å bytte rase nå eller!? Masse lykke til, ser ut som en knall kombinasjon!

Både jeg og Pushers eiere og oppdrettere synes kombinasjonen er svært spennende. Denalis oppdretter er nok ikke helt der.

Krysser fingrene hardt for at hun tar seg. For jeg har så lyst på disse valpene!

Skrevet

Både jeg og Pushers eiere og oppdrettere synes kombinasjonen er svært spennende. Denalis oppdretter er nok ikke helt der.

Krysser fingrene hardt for at hun tar seg. For jeg har så lyst på disse valpene!

Fordi Pusher ikke er show nok? Vi krysser alle fingre og labber for at hun tar seg :D

Skrevet

Fordi Pusher ikke er show nok? Vi krysser alle fingre og labber for at hun tar seg :D

Han er nok for langbeint og for "lett" for hans smak ja :)

Selv foretrekker han overhodet ikke de groveste og mest kortbeinte, så han er nok mer "Pusher vennlig" enn mange andre kan være i sentral Europa. Mora, tanta og søstrene til Freke (som jo er fra samme oppdretter) er ganske så pene hunder i min mening fordi de er ganske moderate og de kan virkelig bevege seg!

  • Like 1
Skrevet

Jeg snuser litt på muligheten til å sette en evt valp nr. 2 på deleie fra dette kullet. Rett og slett fordi jeg har lyst til å ha litt ekstra "grep om" mulighetene til å bruke hunden seinere, samt styre litt at den blir testet til det jeg ønsker å teste en hund i før eventuelt kull. Det blir nok en hann jeg tar sjansen på å deleie i så tilfellet.
Kommer det bare hanner, eller dersom soleklart beste valp er en hann, så beholder jeg jo en her hjemme. Men ellers kunne jeg på mange måter tenkt å beholde både tispe og hann.
Vanskelig dette her :)

Skrevet

Så gøy :)

Jeg gleder meg selvsagt veldig til oppdateringer underveis (og skulle virkelig ønske jeg sto på valpeliste hos deg :icon_redface: , fine hundene).

  • Like 1
Skrevet

Hadde det vært tispe du skulle hatt på deleie hadde jeg meldt meg med en gang :teehe:

Kanskje det bare kommer tisper, eller at de er veldig overtallige. Da kan det jo være jeg vurderer tispe på deleie istedet ;)

Skrevet

Åh, breathtaking, det er det eneste ordet jeg kommer på når jeg ser fine Siberians <3

Blir spennende å følge med, den utvalgte faren var skikkelig lekker! :)

  • Like 1
Skrevet

Åh, breathtaking, det er det eneste ordet jeg kommer på når jeg ser fine Siberians <3

Blir spennende å følge med, den utvalgte faren var skikkelig lekker! :)

Moro at såpass mange som ikke selv har rasen liker Pusher. Selv har jeg jo synes han var lekker i lang tid, og det samme synes jeg om flere av hans forfedre. Men innad i rasemiljøet er det ganske delt hva man synes om ham :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

En liten oppdatering herfra.

Denali_28jun15a.jpg

Denali var på ultralyd 19. juni, dette var 22 dager etter paring så ganske tidlig og vanskelig å se noe. Veterinæren fant 2 han mente måtte være foster. Men da de fosterblærene på dette tidspunktet er mindre enn diameteren på hovedblodåren som går i samme område ønsket han at vi skulle komme tilbake uka etter.

Som sagt så gjort, 26. juni, dag 29, var vi tilbake. Veterinæren kjente først over henne og synes ikke hun virket spesielt full, noe som kan passe bra med et lite kull. Det ble raskt funnet to fosterblærer som nå var langt større. Men hun fant også flere. Totalt 5 +/- ble funnet. Så det ser ut som vi vil få et normalstort kull i slutten av juli. Det er ikke sikkert vi får 5 valper fordi om det var det hun så. Frem til dag 35 kan tispen reabsorbere en eller flere fostre. Samtidig kan en eller flere ikke ha blitt oppdaget på ultralyden.

Denali har fått sine tidligere kull på dag 64 etter paring, dette vil være 31. juli denne gangen. Håper hun får valpene ca denne datoen også denne gangen.

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...