Gå til innhold
Hundesonen.no

"Er din hund litt på tå?" - quick fix for utstilling


Recommended Posts

Skrevet

Hvordan måler man opp en tredjedels dråpe?

Regner jeg det riktig at litersprisen er 12.769 kr? Det blir ut og plukke hestehov og hvitveis på oss.

  • Like 6
Skrevet

"

Show Reviver Flower Essence Drops - 25ml kr.319,-
Viser ikke din hund sitt sanne potensial? Har tiden på reise begynt å vise seg på hunden, eller er flerdagerns utstillinger begynt å vise seg på din hund? Plush Puppy sine 'Show Reviver Flower Essence Drops' er ett 'MUST' for enhver hundeutstiller.

Hvordan brukes:
Gi 1/3 til 1/2 dråpe på morgenen av utstillingsdagen, og hver morning og kveld opp til 3 dager før utstillingsdagen. Bruk samme mengde ca 45 minutter før hunden skal i ringen.

Hvis din hund viser symptomer som
  • Nervøsitet
  • Utmattelse
  • Ubesluttsomhet
  • apatisk
  • utbrenthet
  • uinteressert

kan disse dråpene bistå i gjenopplive hundens utstillingsånd. "

Lurer sterkt på forskjellen på disse to, mtp bruktområdet er totalt forskjellig :lol:

  • Like 2
Skrevet

Enten virker det. Og da er det forbudt sannsynligvis. Eller så virker det ikke. Og da er det bortkasta pæng :sleep:

Skrevet

Skal vi pirke, så er vel ikke det det eneste Plush Puppy-produktet som er forbudt iht doping/faking-reglementet, så at de ikke kommenterer er nok like lurt av dem :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...