Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Brownies med ostekrem:

100 g smør, smelt, slå av varmen og ha i

2 pl mørk kokesjokolade, rør forsiktig

2 egg og

1 3/4 dl sukker, pisk til eggedosis

2 ts vaniljesukker

4 ss kv.mjøl, bland alt og ha i form.

Ostekrem:

100 g kremost, naturell

3 ss sukker

1 egg, legg kremen i klattar oppå og dra ein gaffel gjennom, evt. bare la ligge i klattar. Steik ved 170 gr.(viss du steiker i rund form, i 35-40 min)

Avkjøl

Glasur:

1 pl kokesjokolade

2 ss smør

2 ss vatn el kaffi, smelt og hell over kaka.

Sånn her ble min seende ut i dag (uten glasur):

10838170_10152671653151735_3312526704750

Litegranne brent i kanten, stekte bare 25 min så ser at instruksen om 35-40 min kan være i meste laget ;) Men kommer vel helt an på ovnen.

Skrevet

Jaja så satte Margrethe igang med kakebakst i går. Ting ble jo som det alltid blir, jeg huska det meste men glemte noe. Så når jeg skulle starte fant jeg ut at jeg ikke hadde mel. Måtte råne bort før stengetid og fikk kjøpt det og satte igang.

Jeg er jo en sånn person at jeg ikke leser hele oppskriften. Byr ofte på problemer. Så jeg starta på en bolle, og når melken og melet var oppi fant jeg ut at jeg måtte bytte. Så bytta til en større bolle som også viste seg å være for liten. Alt dette sto forsåvidt i oppskriften. Men endte opp med å lage ferdig kaka i en kjele.

post-10791-0-96477900-1430644983_thumb.j

Fikk den ferdig og satte den i ovnen og møtte på et nytt problem. Skulle hatt 700 gr melis, jeg hadde kanskje 350 gr. Men da ble det å kutte ned på andre ting og lage mindre glasur.

post-10791-0-81068300-1430645003_thumb.j

Den ble god men hadde nok vært bedre med riktig glasur :P. Veldig saftig og veldig veldig kraftig.

post-10791-0-40158700-1430645024_thumb.j

  • Like 1
Skrevet

@Ozzy Du må jo lese hele oppskriften før du setter i gang! :lol: Det er jo omtrent det første man lærer i heimkunnskaptimene. :P

Jeg har forresten utrolig lyst på sjokoladekake nå.

Jeg vet, men klarer aldri å gjøre det :P må starte på nytt noen ganger men stort sett går det greit :lol:
Skrevet

Skulle uansett lage kake til navnefest imorgen - så ble kvikklunsjkake :D:D

11195540_983246218352203_936011547_n (1).jpg

Jeg syns denne kaka virker såå god, men har aldri skjønt meg på den. Hvordan deler man den opp i mindre stykker? Ramler ikke hele kaka fra hverandre med en gang båndet rundt fjernes og første stykke kuttes ut? Ser for meg non-stop over hele stuegulvet :P
Skrevet

Jeg syns denne kaka virker såå god, men har aldri skjønt meg på den. Hvordan deler man den opp i mindre stykker? Ramler ikke hele kaka fra hverandre med en gang båndet rundt fjernes og første stykke kuttes ut? Ser for meg non-stop over hele stuegulvet :P

Nonstopen som ikke får feste i glasuren ramler nok ut, men da han man jo hatt på ganske mye og kaken vil jo fortsatt være dekket til. Forutsatt at man heller på nonstop før glasuren stivner ;)
Skrevet

Okei, jeg er svak! Kroppen min trenger denne sjokoladekaka i dag, sier den. Dens ord, min lov eller noen sånt...

Men, den er jo himla stor. Har noen prøvd å halvere røra og har noe begrep om hvor stor form man da trenger? En liten rund, springform? Stor, rund springform? Liten langpanne?

Skrevet

Okei, jeg er svak! Kroppen min trenger denne sjokoladekaka i dag, sier den. Dens ord, min lov eller noen sånt...

Men, den er jo himla stor. Har noen prøvd å halvere røra og har noe begrep om hvor stor form man da trenger? En liten rund, springform? Stor, rund springform? Liten langpanne?

Den kan fryses uten problem :whistle:

Skrevet

Ble visst sjokoladekake her i huset i går :icon_redface: Og siden den er stooooor, så er det sjokoladekake i fryseren, og masse på bordet enda :P *gumle*

Skrevet

Hvorfor går jeg inn i denne tråden stadig vekk??

*stappe eple i kjeften og tusle slukøret ut igjen*. Godt TJ har bursdag denne måneden, perfekt unnskyldning til kake. :aww: Må kanskje prøve den ondskapsfulle greia lengre opp her. :)

  • Like 1
Skrevet

Nonstopen som ikke får feste i glasuren ramler nok ut, men da han man jo hatt på ganske mye og kaken vil jo fortsatt være dekket til. Forutsatt at man heller på nonstop før glasuren stivner ;)

Men hva med kvikk lunsjen? Tenker jo at tyngdekraften gjør sitt med muren av sjokolade etter at barrieren (båndet og første rad av "muren" er brutt. Må nesten lage kaka selv og se hva som skjer :lol:

Skrevet

Nei uff og huff så vond den sjokoladekaka var *plystre plystre*

Forøvrig var halv porsjon masse! Trengtes ei stor springform for å få plass, og det var faktisk litt i meste laget med kake for to pers... Utrolig nok!

Skrevet

Men hva med kvikk lunsjen? Tenker jo at tyngdekraften gjør sitt med muren av sjokolade etter at barrieren (båndet og første rad av "muren" er brutt. Må nesten lage kaka selv og se hva som skjer :lol:

Nja, skjedde ikke med min, glasuren holdt fast. :)
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...