Gå til innhold
Hundesonen.no

Etteranmelde på utstilling, ok eller ikke?


MonicaT
 Share

Recommended Posts

Jeg er med å arrangere en utstilling og hvert år kommer det mange som vil etteranmelde. Tidligere har vi vært snille og tatt de med. Men i år har vi sagt nei. Påmeldingsfristen var 1,5 uke før utstillingen og de tre dagene etter fristen gikk ut har jeg fått nesten 10 spørsmål fra folk som vil etteranmelde.

Jeg lurte litt på hva du synes, er det ok å etteranmelde og få være med? Eller er det greit at det ikke er lov?

Sånn teknisk lar det seg løse, men det skaper ekstra problemer med premielister, kritikker når disse er kjørt ut og hvor nærme dagen skal man skal la folk få lov til å etteranmelde.

Hva er vanlig på utstillinger du stiller på?

Spørsmålet gjelder generelt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt avhengig.. På vår utstilling for alle raser, så skjer det ikke uten en veldig veldig god grunn :P På vår spesial vurderer jeg tilfellene om jeg har trykket katalog eller ikke osv.. Men når fristen er så nærme selve utstillingen, så burde de få det me seg.. Da tyder det på bare latskap og jeg hadde sagt nei :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns faktisk det er litt frekt. Iallfall når det er så kort frist.

Vi andre melder på innen fristen og håper hundene feks er i kondisjon eller har pels til da. Andre er frekke og venter for så sende en suttre Mail :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønner at det blir tungvint når man allerede har skrevet ut lister og slikt, men utover det så tenker jeg bare ekstra cash til klubben, det er jo gjerne dobbel avgift for å ettermelde. Men det er selvsagt helt ok å si nei også, man kan ikke forvente å få ja når fristen har gått ut. En grunn til at man setter en frist.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vel ingen automatikk i at man må betale dobbel pris?

Aner ikke, sikkert opp til arrangør, men det jeg har sett har det vært dobbel pris ved etteranmeldelse. Men de gjør jo som de vil, det er jo ingenting som sier at man må la folk ettermelde så de kan jo selv velge konsekvens.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Tror jeg på etteranmelding ville hatt dobbelpris minst. Ja siden påmeldingsfristen er så kort intill utstillingen. Husker jo det fra da jeg satt med påmeldinger for apport konk det var endel som var notorisk trege. Selv om det der ikke er så mye ekstra jobbing som med utstilling syntes jeg man kan tenke litt lengere

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo bare (til senere) å eventuelt ta standpunktet - nei, det tar vi ikke i mot, og skrive tydelig i annonsen at etteranmeldinger ikke aksepteres.

De senere årene vi har arrangert har jeg måttet si nei fordi en dommer har maks hunder, selv om andre gjerne skulle hatt et par hunder til. Nå har jeg dog ikke satt fristen så tett på arrangementet, nettopp for å kunne ta inn flere om ønskelig/det var lurt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skulle melde meg på stevne til nkk engang- men hundre ting skjedde de siste dagene før påmeldingsfristen - jeg kom på at jeg glemte og melde 10 minutter over tolv siste påmeldingsdag og måte betale dobbel startavgift til en i utgangspunktet drøy dyr avgift. Tror meg, jeg har lært! Har aldri vært for sen etter det :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som leder av en liten hundeklubb som alltid ønsker å tjene en krone eller tre ekstra, så jobber jeg gjerne litt ekstra for noe mer overskudd på de arrangementene jeg arrangerer. Så vi tar imot hunder så lenge det er absolutt mulig, forlenger frist så mye vi kan - men når katalog er kjørt og premielister/kritikker etc er klart så er det definitivt slutt. (Vi bruker Dog Arra fra NKK)

:-)

Susanne

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...