Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
2 timer siden, Bellare skrev: Hahaha :teehe:

Sambuar syns det ER så bra når ho losar på Fenris (Catania har gitt grei beskjed om kva ho meinar om å bli losa på), for ho gjer jo eit så bra losarbeid. Han startar gjerne arbeidsdagen med lostrening på den utstoppa grevlingen på jobb til og med... Mannfolk :sleep:

Men er egentlig bjeffing på de andre hundene i familien innendørs los? Eller er det vanlig gira valp som bjeffer på de andre hundene? Vil man at elghunder skal få los på andre hunder?

I følge sambuar er det los, ho står ikkje berre å bjeffar, men man ser ho jobbar slik ho skal på elgjakta.

Eg ønsker ikkje at ho skal holde på sånn inne, ei heller på andre bikkjer, så får grei beskjed av meg om å gi seg.

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

  • Svar 660
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter tre valper i går kveld, endte vi med keisersnitt. Nr 4 hadde fått hodet inn i neste horn av livmoren, og lå dermed på tvers og blokket for åpningen. Alle små klarte seg, og vi sitter nå igjen me

Da ble det endelig valp på meg også!! Min første! Ikke belger, men pyreneisk gjeterhund med korthåret hode, fra kennel Petit Norvégien. Gleder meg helt vanvittig til å hente han hjem 

Nå hååper jeg at jeg kan melde meg inn i denne valpegjengen for alvor! 5 valper endte vi opp med i natt, 3 hanner og 2 tisper (+ 2 døde tisper til )  Det blir ikke bestemt hvem av tispene je

Posted Images

Skrevet
13 timer siden, Bellare skrev:

En ting er i vert fall sikkert, eg skal ha ein bruning til! Syns det er litt kjedelig å kun gå med bikkja i bånd året rundt. Og så er det ikkje like enkelt og få fine bilder då ?

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Det er kjedelig, og man får ikke like fine bilder nei :P 

derfor håper jeg virkelig stabijen kan gå løs når han blir voksen også! :lol: 

  • Like 1
Skrevet
På Thursday, August 25, 2016 at 10:45 PM, Bellare skrev:

I følge sambuar er det los, ho står ikkje berre å bjeffar, men man ser ho jobbar slik ho skal på elgjakta.

Eg ønsker ikkje at ho skal holde på sånn inne, ei heller på andre bikkjer, så får grei beskjed av meg om å gi seg.

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Kall det hva du vil, liksom. Men å kakle på alt mulig er ikke los, det er bare unødig bråk. Og ikke en jakthund verdig...

  • Like 2
Skrevet
På 25. august 2016 at 7:15 PM, Perfect Image skrev:

Vi fikk tilbud om en eldre tispevalp, men venter til våren isteden for å få en på 8 uker. Blir spennende å se hvordan jeg synes det blir i forhold til de andre bikkjene her hjemme :P Utvidet hundegårdene igår så nå er alt klart til gråfrøkna kommer til våren. 

Det blir et fellesprosjekt mellom meg og samboer. Litt spent å se hvordan det vil gå :P 

Hvor skal dere ha valp ifra? Jeg synes elghund var grei som valp jeg.. Han gikk løs med meg, på gården bare vel og merke, de første 2-3 mnd uten å stikke av. Ingen andre kunne ha han løs da :P litt biting, men ikke noe værre enn andre.. 

Dachsen derimot.. Det var et kapittel det.. :aww: 

1 time siden, Pringlen skrev:

Kall det hva du vil, liksom. Men å kakle på alt mulig er ikke los, det er bare unødig bråk. Og ikke en jakthund verdig...

Enig! Bikkjer kan få bruke stemmen sin i skauen, og resten av tiden holde kjeft :aww: 

Skrevet
6 timer siden, Pringlen skrev:

Kall det hva du vil, liksom. Men å kakle på alt mulig er ikke los, det er bare unødig bråk. Og ikke en jakthund verdig...

Unødvendig bråk er det, så absolutt. Ho kan fint spare stemmebåndet sitt til jakta, og halde stilt ellers :) 

  • Like 1
Skrevet
10 timer siden, Krutsi skrev:

Hvor skal dere ha valp ifra? Jeg synes elghund var grei som valp jeg.. Han gikk løs med meg, på gården bare vel og merke, de første 2-3 mnd uten å stikke av. Ingen andre kunne ha han løs da :P litt biting, men ikke noe værre enn andre.. 

Dachsen derimot.. Det var et kapittel det.. :aww: 

Enig! Bikkjer kan få bruke stemmen sin i skauen, og resten av tiden holde kjeft :aww: 

PM sendt ;)

  • Like 1
Skrevet

edited_1472383743275.jpg

Bob har vært hos oss i tre dager snart og har så klart sjarmert alle sammen :heart:

Med ett unntak, sin pappa Albert. Han synes han er kjempeekkel og skjønner ikke dette med valpelisens. De er for det meste derfor på hver side av en grind. Tid og tålmodighet regner jeg med løser det og håper snart han blir en resurss og lekekompis. Krølle tante Mims er fin leketante som synes det er gøy med bebba i hus.

Bob er en supergod gutt med humørpinnen i full sving :wub: Trygg og god, sover på natta, gøyal, elsker jakt og kamplek, hyler høyt når han er misfornøyd, og er generelt så søt at han er til å spise opp :wub:

I dag skal vi ut på t-banetur og oppleve litt mer av verden.

Vi har og øvet på hvordan lufte voksne hunder med trøtt valp. Her sover han søtt i bæresjal :ahappy:

20160829_120139.jpg

  • Like 14
Skrevet
5 timer siden, Martine_Teddy skrev:

Endelig kan jeg skrive her også! Etter 1-2 år med leting og uflaks blir det valp på meg i oktober  :jump: 

 

Hvilken rase ble det? :)

Valpen min er 4 mnd i morgen :o Debuterer på valpeshow på firemånedersdagen, sammen med to kullbrødre. Hun har kommet ganske langt med tannfelling allerede, alle fortennene er byttet ut, og P1 oppe har kommet, såvidt jeg klarte å se. 

Vi har begynt å trene så smått, både spor og lydighet, eller dvs. lek, kontakt og innkalling. Ikke noe teknisk enda :) Er veldig fornøyd med henne så langt. 

  • Like 1
Skrevet

Er det normalt at kvalpar tissar SÅ mykje? Kan ikkje hugse å ha hatt ein kvalp i hus som har ei så ekstrem blære som Hera har. Tissar nokre gangar når vi er ute, men ein knapp halvtime etter at vi er inne igjen, kan eg finne 2-3 nye tissedammar... Og ikkje berre litt som kjem ut av den lille kroppen der heller, blir sprø snart :|

Skrevet
3 timer siden, Bellare skrev:

Er det normalt at kvalpar tissar SÅ mykje? Kan ikkje hugse å ha hatt ein kvalp i hus som har ei så ekstrem blære som Hera har. Tissar nokre gangar når vi er ute, men ein knapp halvtime etter at vi er inne igjen, kan eg finne 2-3 nye tissedammar... Og ikkje berre litt som kjem ut av den lille kroppen der heller, blir sprø snart :|

Jeg ville fått sjekket henne hos veterinær.
Eneste valpen jeg har opplevd det hos var en herfra som etter hun flyttet fikk nyresvikt :(   så obs! jeg er litt hysterisk mht valper som tisser unormalt mye/ofte. Kan være hun har f.eks. UVI og det er jo lett å fikse :)
Evt har hun nervøs blære eller noe slikt

Skrevet

Tenkte å ta oss ein tur innom vet på tirsdag ☺

Tirsdag som var er vel einaste dagen ho har vert flink med kun 3-4 uhell i løpet av dagen. Og ellers held ho seg natta gjennom.

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...