Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 283
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er så fornøyd!! Nå skal jeg sove i 25 min før opp og ordne barn til barnehagen, så lufte og mate de andre hundene så slappe av og sove litt

Hun er så flink med dem! Denne gangen visste hun nøyaktig hva å forvente seg, og jeg blir helt rørt over omsorgen hennes med dem http://ustre.am/1eGKw Live hvis noen vil se Litt bilder!

Skrevet

Lås døra og slå av lysene! :lol:

Det er under vurdering :lol: men det er en stakkars slektning av samboer som skal på opptaksprøve for å komme inn på NTNU, så han bør få slippe å sove pp busstoppet i natt :lol:

  • Like 1
Skrevet

Det ble svart hos meg nå. FRUST.

Gå via lenken igjen. Her blir det svart med jevne mellomromm. Dessuten blir det svart hvis jeg prøver å få full skjerm. Det går kanskje ikke an?

Skrevet

Gå via lenken igjen. Her blir det svart med jevne mellomromm. Dessuten blir det svart hvis jeg prøver å få full skjerm. Det går kanskje ikke an?

Fjernet alt "utm = hundesonen link blablabla" da funka det, yay! :P Bedre enn paradise hotell!

Skrevet

Tror jeg må sende en lignende mail som dette til læreren min:

"Hei, jeg fikk ikke gjort matteleksene til idag fordi jeg så på en hund føde igår."

Skrevet

:lol: Jeg synes også det tar lang tid! Er vandt til rakettfødsler, typ fra første ri til siste valp er kommet ut går det tre timer... Hun spiste nettopp en hel boks høyenergimat, og drakk masse geitemelk og er i fin form :) Gikk litt trapper :aww:

  • Like 2
Skrevet

føder hun nå eller bare sitter hun som en potet? :P

potet :aww: Tror hun synes det er ubehagelig å ligge, og merker hun gir mer trøkk når hun presser når hun sitter :)

Herregud for en hvalross! Haha! Så søt da!

Og gjemmer hun maten sin? Hihi

Haha ja hun sparer til bedre tider.. Gjort det de siste to døgna, slitsomt når hun skal gjemme vannskåla :lol:

Skrevet

Min hannhund gjør det samme. Uten å være gravid. Slitsomt og stressende med alt vannet og maten...

Skrevet

potet :aww: Tror hun synes det er ubehagelig å ligge, og merker hun gir mer trøkk når hun presser når hun sitter :)

Haha ja hun sparer til bedre tider.. Gjort det de siste to døgna, slitsomt når hun skal gjemme vannskåla :lol:

Min hannhund gjør det samme. Uten å være gravid. Slitsomt og stressende med alt vannet og maten...

Katten min gjør det samme, så jeg skjønner frustrasjonen veldig godt. Hadde jeg hatt en stor hund som gjorde det(ser for meg at det blir en del større mengder), så hadde jeg gått på veggen :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...