Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Legge pilla langt bak i gapet og lukke munnen til han svelger?

Jeg synes ikke det er veldig rart det blir fosterskade hvis de gir drektige tisper 3×anbefalt dose? Hvorfor i alle dager skulle de gjøre det? Jeg ville vel ikke gitt drektige tisper ( eller tisper so

Jeg tenker sånn, ut av den totale mengden av hunder som har fått Bravecto, hvor stor % utgjør disse hundene som har fått slike reaksjoner? Antakeligvis ikke så høy prosent, da hadde nok pilla gått av

Skrevet

En bekjent fortalte at hennes venninne sine to hunder hadde bivirkninger I form av kvalme og oppkast. Da vedkommende kontaktet vetrinær fikk hun beskjed om at bivirkningene i verste fall kunne vare så lenge som tablettene virkningsgrad. Heldigvis roet det seg litt etter 2 ukers tid.

Begge hundene var ca 6-8 kg.

Skrevet

Uffda :| Er det en vanlig bivirkning?

Vanlige flåttmiddel utgår her siden hun deler dyne og pute med et barn og siden hun er godt pelset :P

Vi har brukt sånt oppkok med relativt gode resultater, men det er styrete å spraye på så ofte.

Skrevet

Jeg var skeptisk pga det jeg leste her om magetrøbbel. Snakket med veterinæren, og de hadde ikke hørt fått tilbakemelding om slike problemer. Min fikk for 1, 5 uke siden, og hadde bare litt løs mage veldig forbigående. For et par dager siden plukket jeg dog en stor og rød flått på han, så lurer litt på hvor lenge den hadde sittet der.. :hmm: Virkestoffet skal i følge pakningen virke etter 12 timer..

Guest Jonna
Skrevet

Men Bravecto er som Frontline. Altså flåttene går på, men dør etter en tid. Ikke "repellent" som expot.

Skrevet

Men Bravecto er som Frontline. Altså flåttene går på, men dør etter en tid. Ikke "repellent" som expot.

Expot utgår uansett pga det med barnet, men det er noe dritt at flåtten allikevel fester seg :/

Skrevet

Jeg brukte i fjor, og var godt fornøyd. Hun var kvalm i hvertfall et døgn, og redusert matlyst noen dager. Men funket bra.

Har hørt vage rykter om at den skal trekkes fra markedet, stemmer dette?

Skrevet

Det finnes nye tabletter på markedet som det ikke er noen registrerte bivirkninger på, de må taes 1 gang i måneden men er likevel billigere enn Bravecto. De nye tablettene heter NexGard. Resept er hentet her og de skal prøves ut i sommer, tidligere har jeg brukt ravhalsbånd men det duger ikke i flåttrike områder.

Skrevet

Uffda :| Er det en vanlig bivirkning?

Vanlige flåttmiddel utgår her siden hun deler dyne og pute med et barn og siden hun er godt pelset :P

Vi har brukt sånt oppkok med relativt gode resultater, men det er styrete å spraye på så ofte.

Aner ikke hvor vanlig det er, men en såpass "alvorlig" bivirkning synes jeg er litt avskrekkende. Har jo ikke lyst at de firbeinte skal gå rundt å være uvel i 1-2 uker heller.

Har forvaring ikke sjekket felleskatalogen, både vanlige og mindre vanlige bivirkninger skal stå der :)

Skrevet

Her er det dårlig mage i et døgn(ikke mer enn at hun er litt løs i magen når hun må ut, må ikke ut oftere), og that's it. Ingen andre bivirkninger jeg har sett.

Skrevet

Det finnes nye tabletter på markedet som det ikke er noen registrerte bivirkninger på, de må taes 1 gang i måneden men er likevel billigere enn Bravecto. De nye tablettene heter NexGard. Resept er hentet her og de skal prøves ut i sommer, tidligere har jeg brukt ravhalsbånd men det duger ikke i flåttrike områder.

Oooh... hørtes interessant ut! Hold oss oppdatert!

Tror vi tar sjansen på Bravecto.

Jeg har aldri tidligere brukt flåttmiddel, bare børste og eddik/hvitløk etc spray, men pelsen til Nico gjør det litt mer utfordrende å holde flåtten unna.

Håper vi slipper løs mage, det blir også fort litt større utfordring enn hva jeg er vant til :P

Marerittet nå blir masse døde flått i senga :|

Skrevet

Dere som har brukt det, har dere merket noe til flåtten før den detter av (og ev har funnet døde flått i sengen? :blink: ) og hvor stor har den rukket å bli?

Skrevet

Veterinæren sa at flåtten tørker inn på hunden og detter av, det var svært få som hadde sett noe til de :)
Jeg var i dag på apoteket og skulle hente ut tablettene men de var så nye at de måtte bestilles. Får de i morgen.

  • Like 1
Skrevet

Dere som har brukt det, har dere merket noe til flåtten før den detter av (og ev har funnet døde flått i sengen? :blink: ) og hvor stor har den rukket å bli?

Fant ikke noe flått på hverken hunder eller andre steder :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg brukte det på begge hundene i fjor.

Utrolig fornøyd!

Ingen bivirkninger og heller ingen flått. Og vi bor i et område med MYE flått.

Den ene hunden min reagerer på Expot og Frontline, men Bravectoen er super :)

  • Like 1
Skrevet

Har gitt bravecto til dalmisen i år, ingen bivirkninger så langt. Apoteket hadde bare en pakke inne da eg kjøpte, så har ikke fått testet på gronnisen enda, han vil få når virkningen av exspot går ut.

Tiden vil vise om dette er noe som eg fortsetter å bruke :)

Guest Jonna
Skrevet

Ser ut som det er akkurat samme bivirkningen som kan komme av NextGard :)

NexGard is for dogs only and hasn’t been evaluated for use in pregnant, breeding or lactating dogs. Reported side effects include vomiting, dry/flaky skin, diarrhea, lethargy, and lack of appetite. Use with caution in dogs with a history of seizures

Bravecto: Vanlig observerte bivirkninger (hos 1,6%) er milde og forbigående gastrointestinale effekter som diaré, oppkast, appetittmangel og sikling.

Skrevet

Vi prøvde Bravecto i fjor, og kommer til å bruke det i år også. Jeg fant to flåtter til sammen på hundene i løpet av sesongen, og vi bor i flåttmekka. De to som jeg fant, var døde. Veldig få flått som festet seg eller gikk på bikkjene, nesten som de skjønte at bikkja var giftig.

Bivirkningene vi merket, var vel kanskje litt løs magen dagen etter de fikk pilla. Og ganske så gassy collie i et par mnd. Men da spiste han også tørrfòr, og kan ha vært prompete pga det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...