Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter noe fravær fra hundesonen, så skal jeg prøve å bli mere aktiv.
Tiara er født 4.mai -13, og jeg hentet henne 7.juli samme året.
Hun er etter N Sv Dk Nord CHJWW-10 NW-10 Icikarma's Quli Quiz og Int NL Dk CH KbhW-11 Arthos of Gander Lake
Hun er en meget aktiv hund, med mye stå-på vilje! Bruker henne til alt mulig - spor, rallylydighet, kløv, trekking, agility og utstilling. Men foreløbig er det kun utstilling som er konkuranse, resten er for at hun får bruke hodet og kroppen sin! Det meste tar hun på stående pote, og svært lite som er skummelt!


Utstillingsåret 2014 har sett slik ut:
Kvalsund 10.05.14: VG.JK 1.JKK
Kvalsund 11.05.14: Exc.JK 1.JKK CK CERT 1.BTK BIR
Tromsø 14.06.14: Exc.JK 1.JKK
Tromsø 15.06.14: Exc.JK 1.JKK CK CERT 1.BTK BIR (NKK)
Tromsø 06.09.14: VG.JK 1.JKK
Tromsø 07.09.14: Exc.JK 1.JKK CK CERT 1.BTK BIR
Harstad 04.10.14: Exc. UK 1.UKK CK CERT 1.BTK CACIB BIR
(nå i mai starter jo ny sesong :D )

02.jpg
Her er fra første møte med Tiara, reiste ned til oppdretter når kullet var 6 uker.

05.jpg
Her hadde jeg hentet lillehjertet! helt nydelig og kjempeflink allerede da!

06.jpg
fra første hyttetur!

08.jpg
første tur med kløv! dette er da bare en tom klumpete sekk - tilvenning til å ha noe på seg.

09.jpg
Første utstilling! ble 2 x BIR valp på utstilling i Tromsø. September -13. Da man ble bitt av basillen!

10.jpg
Fra turområdet rett utenfor døra hjemme! ca 5 min spasertur, så er man der :)

12.jpg
Fra et valpetreff i Alta - mistanke om at hu terget på seg litt for mye!

16.jpg
NKK Tromsø! BIR/BIM runden :)

17.jpg
Hun viser seg flott fram, og virker som hun faktisk liker dette!

19.jpg
Og når man enda får sløyfe, så vet hun at den er hennes! "Miiin!"

21.jpg
Fra enda ei utstilling i Tromsø :)

22.jpg

23.jpg
Harstad, oktober -14. Cacib!

24.jpg

25.jpg

10153155_10154051759790463_7727172876602
Fra handlerkurs arrangert av Skøy hundeskole

ag2.jpg
Agility er også gøy, blir oppgira når vi nærmer oss treningsområdet :)

ag3.jpg

ag4.jpg
at hun er stor og må krype stopper ikke Tiara, nei!

r1.jpg
Fra rallylydighetskurs!

s1.jpg
Fineste rumpa og følge når man driver spor!

s3.jpg
Her er fra sporkurs arrangert av Skøy hundeskole!

s4.jpg

rypa.jpg
Fjellrypa som hun skulle få bære på, bestemte seg for at hu var litt sulten heller! *fillebikkje*

  • Like 10
Skrevet

Flott hund! :D Nydelig område du bor på. Savner virkelig Finnmark!

Takk! Haha, Finnmark er et nydelig sted for det meste.. Nå har jo vinterstormene kommet en etter en - med sludd og regn! Så nyt heller vår og solskinn ;)

  • Like 1
Skrevet

Jeg husker dere fra utstillignene faktisk! Både tromsø og harstad. :)

Vi går også på kurs hos Skøy så jeg trodde nesten dere holdt til i Tromsø nå jeg. :)

Kjempeflott jente du har!

Skrevet

Så flott hun er! Innbiller meg alltid at landseere er litt mer "tønnete" i kroppen som berner og nuffe, men hun ser jo helt annerledes ut.

Takk! Noen er litt større, som du ser på bildet av BIR/BIM runden, så er den hannen framfor oss noe større/kraftigere. Hun har veldig feminine trekk også i utrykk/hode

Jeg husker dere fra utstillignene faktisk! Både tromsø og harstad. :)

Vi går også på kurs hos Skøy så jeg trodde nesten dere holdt til i Tromsø nå jeg. :)

Kjempeflott jente du har!

Haha, vi har reist litt for å komme oss på show. Må nesten det når vi bor i Finnmark. Skal jo både på EDS, og 2 INT show i finland, og ei i Sverige. Samt vi kommer tilbake til Tromsø i juni. Så blir noen mil.

Tusen takk!

  • Like 1
Skrevet

Vakkre Tiara! <3 Elsker Quli Quiz, og Tiara ligner mye på mor.

Men dere må prøve dere i andre konkurranser og! Det er så gøy å se andre også bruke landseeren sin aktiv til lydighet og bruks :)

Hvordan er Tiara i vann?

Skrevet

Så nydelig landseer :)

Hvor tung og høy er hun? Liker at hun ikke ser så stor og tung ut som alle de andre tispene jeg har sett og møtt :)

Har du planer om kull på hun etterhvert?

Skrevet

Quli kan ikke lyge den valpen fra seg, nei Grunnen til at vi ikke konkurrerer i andre grener er nok pga nervene til undertegnede ;) Men vurderer å starte i rallylydighet.

Tiara elsker vann! Synd det ikke er SoR i Finnmark/Troms, hadde garantert prøvd ho på det.

Tiara er ca 70-71 i mkh, veier 45kg - prøver å fôre henne litt opp. Hun er også fri for HD/AD (men ikke adhd )

Kull blir det kanskje, men tidligst sommeren 2016.

  • Like 1
Skrevet

Vakkre Tiara! <3 Elsker Quli Quiz, og Tiara ligner mye på mor.

Men dere må prøve dere i andre konkurranser og! Det er så gøy å se andre også bruke landseeren sin aktiv til lydighet og bruks :)

Hvordan er Tiara i vann?

12 uker

Tiara 15 uker

badetur 21/9/13

Det var kun disse videoene jeg hadde på youtube, litt gamle, men fortsatt gøy å se valp med vannglede :)

  • Like 2
Skrevet

Det var kun disse videoene jeg hadde på youtube, litt gamle, men fortsatt gøy å se valp med vannglede :)

Så herlige videoer! Skulle ønske eg hadde noen sånne av mine gutter og... Men eg har vært altfor dårlig til å filme de...:(

  • Like 1
Skrevet

Fiin hund! Og du bor ikke så langt unna her jo. Har også vært på kurs med Skøy hundeskole, det er kjempe morsomt :) Jeg så sporkurs bildene i sommer jeg :D

Skrevet

Vakker jente :wub: ! Vi inviterer dere hit vi,så hun kan lære gutta litt vannglede :D .

Takk! Om vi drar til Drammen i juni, så lar det vel seg gjøre ^_^
  • Like 1
Skrevet

Fiin hund! Og du bor ikke så langt unna her jo. Har også vært på kurs med Skøy hundeskole, det er kjempe morsomt :) Jeg så sporkurs bildene i sommer jeg :D

 

Takk :) er jo bare 18 mil ja, så vi er støtt og stadig i Hammerfest. Vi blir også å stille i Kvalsund i mai, begge dagene! :lol:

Vi har vært på 2 kurs i regi av Skøy, handlerkurs og brukshundkurs. Kjempe lærerike kurs ^_^

Skrevet

Fin hun er! Skikkelig herlig frøken! :)

Om du bruker knappen som heter "mulitsitat" istedenfor svar, får du alle svart alle kommentarene i en post, istedenfor flere etter hverandre, som ikke er lov iflg forumreglene :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...