Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi bor nordpå, men skal kjøre til Oslo i sommer. Vil være kortest mulig tid borte fra hunden, så vi tar henne med på turen, men trenger likevel pass i åtte dager (lørdag til søndag).

Hun har vært på kennel en gang før og trivdes ikke veldig godt (eller det kan jo hende at hun gjorde det, men bare sultet seg litt på pudlers vis). Men det ser ut som om det er det eneste valget akkurat nå.

Er det noen som har noen hundepensjonat å anbefale? Hun er en snill, kosete, sosial og leken mellompuddel. Det eneste hun ikke er så glad i er hunder som bjeffer veldig mye. Pelsstell er ikke noe problem, for hun har bra pels som ikke trenger stelles i en så kort periode.

Skrevet

Min hund er alltid på Lunner katte og hundepensjonat, når jeg trenger det. Har selv jobbet der og kan anbefale stedet på det varmeste :):heart: Det er riktignok ikke i Oslo, men jeg synes uansett det er verdt å reise litt, for at hunden kan være på et godt hundepensjonat.

Skrevet

Jeg ville ikke hatt hunden på Standal hvis hun er var på bjeffing.

Hadeland hundesenter kan jeg anbefale ihvertfall, få hunder om gangen og mye tilsyn til hundene :)

Skrevet

Det er dyrt der etter hva jeg hørt. 500,- døgnet har jeg hørt, noe jeg synes er i overkant dyrt, når de fleste andre pensjonater tar ca 350,- døgnet i lavsesong. Hundene blir ofte satt sammen i samme bur, uavhengig om de kjenner hverandre. Stedet er jo stort, så det begrenser seg hvor mye individuell oppmerksomhet hver hund får. Tror ikke hundene på Standal får så mye tur, for å si det sånn. Og den biten er faktisk viktig for meg, når andre skal passe hunden min.

Derfor foretrekker jeg mindre hundepensjonat, hvor jeg vet at hunden min får masse oppmerksomhet, også alene. Og at han slipper å dele bur med en han kanskje ikke kommer overens med. Derfor bruker jeg kun Lunner katte og hundepensjonat, da jeg kjenner innehaveren godt og vet at hun har et stort hjerte for dyr.

  • Like 1
Skrevet

Og skal du ha plass i sommer, så må du nok bestille nå. Hundepensjonatene fylles fort opp og er man treig med å bestille,kan man regne med å ikke få plass i det hele tatt.

Skrevet

 

Dette hørtes fint ut :)

 

Jeg har unngått å ha hund på hundepsnjonat etter å ha hentet et par hunder for folk på andre hundepensjonat. Men, i fjor var jeg i beita for hundepass, og siden ei venninne av meg kjenner innehaverene , tok jeg sjansen på å plassere Mio der i 5 dager. Det var, etter min mening, et godt valg. Hunder jeg har hentet fra andre hundepensjonat har gjerne vært litt matte i pelsen, gått ned i vekt, virket stresse ol. Mio var seg selv, blank i pelsen, ikke gått ned et gram tror jeg og samme gamle seg. Blir jeg i beita for hundepass igjen nøler jeg ikke med å plassere han der.

Skrevet

Standal er stooort, altfor mange hunder synes jeg. Dessuten har jeg bodd et steinkast unna for noen år siden og det var mye gneldring!

Skrevet

Om du vil kjøre litt utenfor Oslo (et par-tre timer) så driver vi med hundepass privat, og har erfaring med puddel :)

Da passer vi hunden i normale omgivelser,inne med oss og blir en del av vår hverdag :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...