Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby og barnetråden - 2015


Raksha
 Share

Recommended Posts

  • Svar 6.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Daaa hopper jeg inn i gravidklubben  Lille reka bosatte seg nesten med en gang, så er 12 uker i dag, nettopp vært hos legen og hørt hjertelyd  Var også på ultralyd for halvannen uke siden og da var og

I dag ble vi foreldre til verdens nydeligeste Kaisa Etter 38 timer med rier kom endelig frøkna på 50 cm og 3120 g til verden

I dag har vi vært på ultralyd, og det kommer en liten jente hit i mars/april (termin 2/4).  Såå koselig!

Posted Images

:lol:

Men hun sover, de klarer vel ikke sove om det er mark?

Så detaljert husker jeg ikke ( :teehe: ), men sånn jeg har fått gjenfortalt det (litt for ofte) var jeg ikke hysterisk.

Men kanskje det ikke var barnemark? Det finnes jo annen mark. Hm..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok, så siden hun sover nå så er det sannsynligvis ikke? kan ta test, men ikke sjans for at det går mens hun sover. :/

Jeg orker ikke freake ut :lol: er bare en sånn ting man kan risikere å få. Spysjuke freaker meg ut mye mer :lol:

H sovnet for så å våkne med et hyl på natta. Helt krakilsk, stakkars liten. Fikk utrolig vondt av ham. Men jo, de kan sovne og sove. Første natten var han bare urolig, andre natten var... vel, lang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hyttetur er alltid koselig @SiriEveline :) Og sist jeg sjekket er det plass på begge hyttene til et lite bøllefrø :ahappy::ahappy:

Her har vi allerede testet ene hytta, fikk plass der med både svigerfar (som eier hytta) og mine foreldre, samt svigerinne (det var rart å si/skrive) i campingvogn :)

Ellers driver mine foreldre med bygging av ny hytte nå, så der er det kalkulert inn plass til barnebarn :P Og det blir nok påsketur hytta!

Og barnemark... husker sååå godt når jeg hadde det selv, de ekle hvite krypa ass, ekkelt ekkelt!!! For ja, jeg erfarte å se dem.. sånne får ikke C få, dermed basta!

Så på helt andre noter, partyteltet er satt opp og jeg innså at jeg vil ha mer pynt, så det må ordnes sånne honeycomb tror jeg det heter, og ellers bare å dekke på så er ting snart klart til dåp! Gleder meg! Og gleder meg veeeldig til kaken, vi hadde bryllupskake derfra og den var syyykt god, så har forventningene høyt oppe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun sover som en stein. Får ikke tatt tapetest siden jeg klæsja godt med sinksalve før jeg la henne :lol: Men kjøper inn ormemiddel i morgen uansett.

Kjenner det er helt greit å være laidback med sånt altså :lol: Altså, ekkelt usj og æsj, men ikke krise. Unge heldekket med elveblest i natt til i dag freaket meg faktisk mer ut. Stakkars lille snuppa mi.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@SiriEveline , så lik deg han er! Akkurat samme øynene. :) Den slynga så deilig ut også. 

Så morsomt å høre, vi har slitt litt med å se likheter, dessverre er det pappaen han har minst likhet til...ligner mer på meg og min pappa!

Slynge var kjempepraktisk og digg, nå sikler jeg på vevd sjal (så mye vakkert), men det er garantert som smash, kan ikke bare ha én :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun sover som en stein. Får ikke tatt tapetest siden jeg klæsja godt med sinksalve før jeg la henne :lol:  Men kjøper inn ormemiddel i morgen uansett. 

 

Kjenner det er helt greit å være laidback med sånt altså :lol: Altså, ekkelt usj og æsj, men ikke krise. Unge heldekket med elveblest i natt til i dag freaket meg faktisk mer ut. Stakkars lille snuppa mi. 

Åssen er elveblesten i dag da? Kan ikke være den som er ekkel på rumpa hennes da?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åssen er elveblesten i dag da? Kan ikke være den som er ekkel på rumpa hennes da?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Helt borte. Heldigvis. Halv allergitabelett fiksa saken, så hadde ingenting igjen når vi stod opp i dag.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun sover som en stein. Får ikke tatt tapetest siden jeg klæsja godt med sinksalve før jeg la henne :lol: Men kjøper inn ormemiddel i morgen uansett.

Kjenner det er helt greit å være laidback med sånt altså :lol: Altså, ekkelt usj og æsj, men ikke krise. Unge heldekket med elveblest i natt til i dag freaket meg faktisk mer ut. Stakkars lille snuppa mi.

Hva er det med våre da? H hadde også to runder med elveblest nå nylig. Helt sykt hvor fort det gikk og hele gutten var dekket! Og poof! Like fort borte. (Tar heller ti runder til av det også før barnemark...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva er det med våre da? H hadde også to runder med elveblest nå nylig. Helt sykt hvor fort det gikk og hele gutten var dekket! Og poof! Like fort borte. (Tar heller ti runder til av det også før barnemark...)

Ekkelt! Fant dere ut hva det kom av? Her startet det i det små i barnehagen, med litt på magen, de sa heldigvis i fra, var borte da jeg sjekket, men kom noen flekker i ansiktet på tur hjem, så var de borte, så kom det nye, borte. La henne, da hadde hun et par små, så gikk det et par timer og poff ja. Brått så hun slik ut over hele kroppen. Da ramlet poeltten ned hos meg, og jeg ringte legevakt for å finne ut hva jeg kunne gjøre for å lindre.

20771944748_d6554cef49_b.jpg

Hatt elveblest en gang selv i voksen alder, og fytti granskauen, er mye jeg tar før det altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror H reagerte på Neutral dusjsåpe for barn av alle ting. Det var den eneste nye faktoren jeg kunne komme på. Men samtidig trenger det ikke være allergisk reaksjon heller. Det kan være reaksjon på varme, kulde, temperaturendringer, svette, ja alt mulig viser det seg.

H sin elveblest var mer hovent enn Ida sin. Skikkelig vabler, rødt og hissig. Jeg skjønte fort hva det var da og visste at det ikke var farlig, så jeg ble ikke så bekymret heldigvis. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bildet viser ikke hvor ille det var på det verste. Vet det ikke er farlig heldigvis ja, men jeg vet hvor ille det klør. Hååååper det ikke kommer tilbake. Men da vet jeg hva jeg gjør heldigvis. :) Håper H slipper mer slikt. Både av det og småkryp.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Eurasier, og sannsynligvis pyrineer, er ikke hunder jeg vil anbefale om man har noe ambisjoner i hundesport. Bichon utgår på bjeffingen. Det er (heldigvis!) forskjell på raser, og det er en grunn til at noen raser går igjen, på godt og vondt. Av gruppe 1 har du jo colle, lang- og korthår. Det har vært noe mentale svakheter på dem, men jeg har inntrykk av at det bedres. Det er himla mye røyting og børsting. Og så vil jeg generelt sett fraråde sports/jaktvarianter av rasene. Alle disse er aktive bruksraser som tåler å brukes en god del uten å være hypervarianten. Noen av jaktvariantene har mye stress og dårligere mentalitet. Det er ikke alle som får dem til, og jeg synes helt ærlig at de bør være hos noen som jakter, eller minimum satser mye på hundesport.
    • Hahaha! Har tenkt lenge for å klare komme på noen raser å supplere med. Det er alltid golden, labrador og springer som foreslås, fordi de er hva de er, og de andre rasene er det ikke.  Det ble vanskelig. Raser med masse, tykk pels vil ikke jogge i varmen, så pyrineer og eurasier utgår på det.  Bichon? De individene jeg har møtt har vært fine og gitt et inntrykk av rasen som fin. Jeg kommer heller ikke på flere raser som passer alle kriteriene like godt som de Simira nevner.  Aldri hørt om en kjip labrador, men det ble avlet noen lite rasetypiske og dårlige golden under store popularitetsbølger, og det finnes visst sure og gretne springere også. Velg oppdretter med omhu.    Edit: "retrieverne" ville jeg unntatt Nova Scotia Duck Tolling, Curly Coated og Chesapeak Bay fra. De to første er ihvertfall noe annet enn typisk lab og golden. Nervøsitet blant første, vokt på andre. Siste er jeg usikker på, men den er sjelden, og det er sikkert en grunn til det. 
    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...