Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby og barnetråden - 2015


Recommended Posts

Skrevet

Ikke jeg heller, men heller ingen store plager :P

Eneste jeg merker nå er at det er litt mer bælete å dra seg rundt.

Man blir tung altså, og selv om jeg ikke er tjukk på noe vis, så merker jeg godt at det er noen kilo ekstra som skal rundt i senga og skal opp og ned trappa.

  • Svar 6.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Daaa hopper jeg inn i gravidklubben  Lille reka bosatte seg nesten med en gang, så er 12 uker i dag, nettopp vært hos legen og hørt hjertelyd  Var også på ultralyd for halvannen uke siden og da var og

I dag ble vi foreldre til verdens nydeligeste Kaisa Etter 38 timer med rier kom endelig frøkna på 50 cm og 3120 g til verden

I dag har vi vært på ultralyd, og det kommer en liten jente hit i mars/april (termin 2/4).  Såå koselig!

Posted Images

Skrevet

 

Man blir tung altså, og selv om jeg ikke er tjukk på noe vis, så merker jeg godt at det er noen kilo ekstra som skal rundt i senga og skal opp og ned trappa. 

Flytte på seg i senga og trapper merker man ja, og nå inn og ut av bilen :P Særlig på litt trange parkeringsplasser.

Men heldigvis går det greit å gå tur så lenge det ikke er mye bratte bakker :)

Satser på at formen holder seg slik ihvertfall fram til bryllupet om 3 uker!

  • Like 2
Skrevet

Flytte på seg i senga og trapper merker man ja, og nå inn og ut av bilen :P Særlig på litt trange parkeringsplasser.

Men heldigvis går det greit å gå tur så lenge det ikke er mye bratte bakker :)

Satser på at formen holder seg slik ihvertfall fram til bryllupet om 3 uker!

Skal dere gifte dere? Så koselig! :D

Inn og ut av bil ja. Et kapittel i seg selv. Det må planlegges nøye hvor man parkerer så man får opp døra nok til å svinge stjerten ut uten å ødelegge seg. For ikke å snakke om at magen dulter borti alt for tida. :P

Skrevet

Skal dere gifte dere? Så koselig! :D

Inn og ut av bil ja. Et kapittel i seg selv. Det må planlegges nøye hvor man parkerer så man får opp døra nok til å svinge stjerten ut uten å ødelegge seg. For ikke å snakke om at magen dulter borti alt for tida. :P

Jupp, vi har tenkt på det lenge, så plutselig fant vi ut at vi bare kan gjøre det :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg innrømmer det - jeg har fått sånn gravid-dilla på enkelte lukter. Høyt oppe på lista står kjellerlukta vår (betong, støv og vaskemiddel i salig forening), diesel og klorin :aww: Veistøv er også deilig, jeg fikk faktisk et biiiittelite innfall om å smake på det tynne, fine laget med støv som lå på bilen min her om dagen :teehe: Men jeg greide å styre meg for den da.

Jeg kan ikke huske å ha hatt dilla på lukter i forrige svangerskap, bare forsterka luktesans den gangen også. Men disse deilige luktene kjenner jeg så sterkt at jeg nesten kan smake dem øverst i halsen. Jajamensann. :P

Fikk meg plutselig til å tenke på hvordan det må være å være hund :lol: .

Skrevet
På nevro? På de andre avdelingene jeg har vært på har de hatt både rektal- og øretermometeret. Og den som brukes under armen har vært samme type som den som brukes rektalt :P
Nevro kirurgisk ja. Er samme som rektalt men de måler utelukkende under armen der. Spurte hvorfor engang men husker ikke hvorfor :P men altså. Nevro pasienter er ikke alltid så lett å snu på og Mtp de tar tempen en gang i timen til tider så tror jeg det går mye kjappere sånn her. Har ikke sett tantebarn mine på lenge så kjøpte hello Kitty påske egg til de. Må bare få dratt til de nå... :P
Skrevet

Sovende jente her og i dag. Hun er feberfri for første dag, men fryktelig sliten. Ligget med henne i nesten to timer, men da måtte jeg opp og regnet i grunnen med at hun kom til å våkne, men neida, bare snudde seg og sov videre. Hun får bare sove, vi kan ta sen kveld vi om det trengs - bare hun blir frisk nå. :wub:

  • Like 1
Skrevet

Bestilte vognpynt her om dagen, og i dag kom den i postkassa. Så nå er vogna hennes "pimpa" :D

A602D911-E82D-4409-8E91-B732603DB388_zps

@MorBilly , er det ikke herlig når alle disse tingene begynner å komme i hus? :wub: det gjør det liksom litt mer virkelig det som skal skje snart :)

  • Like 5
Skrevet

Gruer meg til å starte på jobb om en uke. Lurer litt på hvordan det blir med amming og alt. Blir godt for frøkna med skikkelig pappatid og knytte sterke bånd sammen.

Jeg begynte (deltid) i forrige uke. Foreløpig kjennes det veldig bra :fear: , og gutta har storkosa seg :heart: .

Skrevet

Bestilte vognpynt her om dagen, og i dag kom den i postkassa. Så nå er vogna hennes "pimpa" :D

Postet bilde

@MorBilly , er det ikke herlig når alle disse tingene begynner å komme i hus? :wub: det gjør det liksom litt mer virkelig det som skal skje snart :)

Det er helt vidunderlig! Det blir mer og mer virkelig for hver dag. (Og det føles ganske virkelig i lommeboka også gitt..*host*)
Skrevet

Fikk meg plutselig til å tenke på hvordan det må være å være hund :lol: .

Savner nesten den overnaturlige luktesansen :lol: Kunne lukte av naboen tre rekker unna stod og røkte, og at det var pizza til middag fire hus unna :lol:

Og lukten av bensin, nam :drool: (fy fader, gravidlyster er ikke alltid helt trygt :P )

Gratulerer @SiriEveline :D

Ser dere snakker om å begynne i jobb snart, og jeg er faktisk misunnelig :icon_redface: Jeg elsker junior over alt på jord, men du verden det hadde vært godt å begynne i jobb snart. Men skal ha utvidet permisjon, så jeg skal ikke på jobb igjen før neste sommer. Gubben synes jeg er gal som savner jobben så intenst :P

  • Like 1
Skrevet

Da var enda en bestilling gjort, denne gangen saueskinnsteppe (hørt dette funker supert både sommer som vinter, og håper det stemmer). Noen ammeinnlegg til fødebaggen, tåteflasker og rem til å feste hånden i vognen (jeg er kronisk klønete og vil ihvertfall ikke sende vogna i fullt firsprang ned bakker, mens jeg ligger på stumpen).

  • Like 1
Skrevet

Det er helt vidunderlig! Det blir mer og mer virkelig for hver dag. (Og det føles ganske virkelig i lommeboka også gitt..*host*)

Vi vil se bilder :D

Skrevet

Vogna passer i bilen :bananas: Da er det bare å bestemme seg for farge (verdensproblemer og sånt) og bestille. Gleder meg til å få den i hus, alt føles litt mer virkelig ettersom ting kommer på plass og i orden :)

Ikke at jeg egentlig trenger sånne påminnelser, en liten en som sparker i blæra mi er virkelig nok :P

  • Like 4
Skrevet

 

Vi vil se bilder :D

post-12441-1425750092,6052_thumb.jpg

Litt mørkt bilde, men der er altså en babyjogger city elite. Og den er totalt elskbar! :wub:

Når jeg slår den sammen får den pkass ved siden av buret i bagasjerommet uten problemer.

Nå har jeg ramla sammen på sofaen etter kafetur og litt shopping med ei venninne som har termin om fem uker. Det ble litt klær med hjem..*plystre*

  • Like 2
Skrevet

Og da var vi inne i en ny runde med økedøgn ? giga boobsa med masse melk har virkelig blitt tømt i dag (godt vi har lager i fryseren) frøkna har så og si ikke sovet noe i dag.. Og snart detter øya mine igjen.. Gjesp... Amming altså.. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...