Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her kan alle foreslå nyttårsmat, både hva dere selv skal ha og hva vi skal ha :D

Vi skal ha småretter/tapas/meze - opprinnelsesland er uviktig så lenge det smaker godt - men der stoppet planleggingen, så om noen har gode forslag så er det bare å rope ut!

  • Svar 67
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ammelam. Mmmmm. Kanarisk juletradisjon som smaker himmelsk godt, minner om rype. Litt fusk, de beiter også og får furunålhøy. Lammet står i ovnen med persille fra hagen, salt og pepper på 80 grader,

Fondue på nyttårsaften Alltid fondue på nyttårsaften.... Nå også med sjokoladefondue som dessert

Den der søtpoter/marshmellows-saken så dødelig ut. Med to diabetikere på nyttårsaften .,. Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Siden det bare blir meg og guttungen så blir det kalkunstek med noe attåt. Får ikke handlet før i morgen så får se hva jeg finner på butikken.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Vi skal lage stek med uvisst tilbehør. Blir trolig bare sambo og jeg, så begrenset hvor mye styr vi gidder. Men en stek er alltid veldig bra!

Ovnsbakte rotgrønnsaker blir veldig godt til stek, og er enkelt. Du kan legge det i en egen ildfaste form eller steke sammen med steken for å få ekstra mye smak. Sitron/vineddik, honning, hvitløk, andre urter, salt og pepper, samt olje eller smør. Nam! Sunt og godt!

  • Like 1
Skrevet

Ovnsbakte rotgrønnsaker blir veldig godt til stek, og er enkelt. Du kan legge det i en egen ildfaste form eller steke sammen med steken for å få ekstra mye smak. Sitron/vineddik, honning, hvitløk, andre urter, salt og pepper, samt olje eller smør. Nam! Sunt og godt!

Det blir nok noe slik, ja :) Blir bra!

Skrevet

Har kjøpt en hel landkylling. Akkurat hva jeg skal gjøre med den er litt usikkert enda, men den skal stekes i alle fall. Krydring og slikt har jeg ikke bestemt meg for. Så blir det nok ovnsstekte potetbåter, men resten av tilbehøret har jeg ikke bestemt enda.

  • Like 1
Skrevet

Vi skal ha kurvfest, så da blir det litt av hvert.

Jeg skal ordne med pinnekjøtt, kålrotstappe, poteter og waldorfsalat

Søster tar med kalkunbryst og stuffing

Mor skulle ordne litt salatgreier

Annen søster skulle ordne med kake

Må planlegge skikkelig i dag, tror jeg.

Skrevet

Fondue på nyttårsaften :drool: Alltid fondue på nyttårsaften.... Nå også med sjokoladefondue som dessert :D

Jeg elsker gjennomførthet :D

************

Jeg ser at det er flere som skal ha kalkun og andre fugler. Da må jeg bare få foreslå lime-jello-salat og ovnsbakte søtpoteter med kanel, whisky/appelsinjuice og brunt sukker som er gratinert med et lokk av marshmallows :P

6309331324_f20ab9597e.jpg

(Søtpotetgrateng)

dsc_00302-300x199.jpg

Jello salad

Det har gjort stor lykke når vi har servert dette sammen med kalkun! Bønnestuing passer også godt til :D

Skrevet

Hmmmm. Jeg har jo en sjokoladefondue jeg ikke har prøvd enda. Kanskje jeg skulle prøvd den på nyttårsaften siden jeg starter opp igjen med lavkarbo over nyttår...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Her er det alltid pinnekjøtt på nyttårsaften - som på julaften. Det er så godt at en må spise det to ganger (pluss selvfølgelig maule rester gjennom hele romjula...), særlig siden det ikke er lov ellers i året, eventuelt med et dispensert unntak på påskeaften.

  • Like 1
Skrevet

Troooor vi kjøper med kalkunfilet, lager potetmos og diverse grønnsaker i ovn, og sjokolademousse med krem og bær til dessert.

Er bare meg og samboer, og vi skal være på hytta med ikke de aller beste kokkemulighetene :)

Guest Gråtass
Skrevet

Aner ikke, vi skal ha gjester og jeg må trene et par hester først, så noe som lager seg selv er perfekt. Kalvestek kanskje.

Skrevet

Skinkestek, ovnsbakte grønnsaker og hasselbackpoteter. Til dessert blir det frossen sjokolademousse, for den kan jeg fikse dagen før og har tidenes beste røre, så jeg kan kose meg med bollen når den er lagd;)

Her er vi fire mennesker på aftenen, men har kjøpt en stor skinke i håp om rester til noen skikkelige sandwicher til dagen etterpå!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...