Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

De er vakre - personlig liker jeg Miss Blueye best på disse bildene. Hun er knappere vinklet bak enn søsteren, og på disse bildene ser hun ut til å ha en bedre tilbakelagt skulder, hvilket gjør at hun ikke ser så lang ut som søsteren selv om hun står rimelig stramt på bildet. Jeg tar høyde for at det er bildene som lyver, men ut i fra det jeg ser nå liksom. .

Vakre er de alle sammen.

  • Svar 221
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Prøvd å lage denne tråden en gang før, men siden mobilen ikke samarbeidet tok det noen dager før jeg gadd å prøve på nytt Det er ikke lenger noen tvil, om det skulle vært det før nå. Denali er dr

Dårlig med jodlere her, selv om de er vakre hunder så tror jeg ikke helt de passer til hva jeg ønsker i en hund En liten videosnutt fra valpene idag, begynner å bevege seg en del mer nå h

Dette ble en langdryg prosess. Første pressvee kom i 7 tiden på morgenen. Ikke så sterk. De tiltok i styrke og ting så ut til å forløpe som normalt, men så stoppet det opp. Ringte veterinær kl 10, og

Skrevet

De er vakre - personlig liker jeg Miss Blueye best på disse bildene. Hun er knappere vinklet bak enn søsteren, og på disse bildene ser hun ut til å ha en bedre tilbakelagt skulder, hvilket gjør at hun ikke ser så lang ut som søsteren selv om hun står rimelig stramt på bildet. Jeg tar høyde for at det er bildene som lyver, men ut i fra det jeg ser nå liksom. .

Vakre er de alle sammen.

Bildene lyver nok litt siden Serina står veldig frempå (og det gir alltid inntrykk av en bedre front) og søsteren står litt bakpå i akkurat det øyeblikket bildet ble tatt. Jeg synes egentlig de er ganske like i vinkler, men Stjerne er en mer harmonisk bygd valp å se på, og hun står stort sett bedre på beina sine enn søsteren. Hun er rett og slett litt "mer".

  • Like 1
Skrevet

Litt seint ute med 6 ukers bildene, de ble jo 6 uker på mandag. Bildene er også tatt mandag, jeg har bare ikke fått ut fingeren å fått delt de før nå :P

06u_Kongle.jpg

06u_Gran.jpg

06u_Serina.jpg

06u_Stjerne.jpg

Blogginnlegget for 6 uker er her: http://snofrost.blogspot.no/2015/02/valpeliv-ved-6-uker.html

Deler videoene her også, mye støy på de. Utevideoen pga at jeg samtidig tar bilder med speilrefleksen, støvsugervideoen fordi jeg tydeligvis får noe støy på mikrofonen slik jeg holder kameraet der og da (er meningen det skal være montert eller sitte fast på noe).

http://youtu.be/hAJaTCuSrWw

http://youtu.be/aX7ZUFT4gYg

Skrevet

Kongle og Serina synes jeg er ekstra fine :ahappy: Har du bestemt deg for hvem du vil beholde?

Det blir hun her:

10959379_10152713989477108_4339960386344

29jan15_Stjerne2.jpg

10968477_10152720471102108_4240995729992

har sansen for Stjerne . og så har hun så kult navn :D

hehe, ja ikke sant. Litt kjent og greier ;)

  • Like 2
Skrevet

Har likt Stjerne best hele veien. Blir spennende å se hvordan hun blir :)

Min også, selv om man ikke skal ha favoritter så tidlig, ideelt sett. Men jeg hadde en god følelse for at hun ville bli den rette helt fra første øyekast.

Her er hun bare 5 dager gammel, og jeg har stått opp og bare dratt på meg det første tilgjengelige plagget, så dere får ha unnskyldt morgentroll looken :lol:

Anitamedvalp_zpsbcf2ec00.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har førstemann flyttet. Kongle ser ut til å trives i sitt nye hjem. Han flyttet på mandag. På lørdag kommer Grans nye eiere for å hente ham. Er litt rart når de flytter.

Serina blir her til 3. mars, så hun og søster Stjerne får noen ekstra dager å pøble sammen på :P

Skrevet

Nydelige, Gran er fortsatt min favorit! :wub:

Hva skal valpene bli når de blir store? :)

Stjerne skal selvsagt bli en stjerne både i utstilling og trekk :P

Neida, så høye ambisjoner har vi ikke. Men håper hun vil gjøre det godt i utstillingsringen og være brukanes i sela. I tillegg til å være familiemedlem, turhund, kosehund, en bestevenn og alt det andre en hund er.

Gran skal være familiehund, turhund og kanskje prøve seg i utstillingsringen. Mulig han får en firbeint hundevenn om et par år også.

Kongle er først og fremst en fritidshund hos en engasjert ung eier.

Serina skal være familiehund, treningsvenn og leve et vanlig hundeliv

Jeg er så langt veldig fornøyd med dette kullet!

Skulle gjerne beholdt mer enn en. Men det passet ikke så bra denne gangen.

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...