Gå til innhold
Hundesonen.no

Hadde 10 Års jubileum her inne den 19 nov, hvor lenge har du vært her?


Recommended Posts

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvor lenge er det siden dere meldte dere inn? Jeg ble medlem 5 januar 2006, så snart 9 år har jeg vært medlem her. Hva har skjedd i livet ditt siden da? Jeg har enda hunden som gjorde at jeg bl

11. Februar 2006 - Da var jeg elleve år gammel. Litt som har forandret seg, ja. Vi fikk to aggressive retriverdyr og trengte hjelp, og derfor havnet vi her. I løpet av disse årene har de begge bl

Så plutselig at jeg meldte meg inn 19nov 2004...10år siden...fy som tiden flyr avgårde Jeg har fortsatt samme hund, har flyttet to ganger, har tatt to utdannelser (hundemassasje og fysioterapi),

Skrevet

11. Februar 2006 - Da var jeg elleve år gammel. Litt som har forandret seg, ja.

Vi fikk to aggressive retriverdyr og trengte hjelp, og derfor havnet vi her. I løpet av disse årene har de begge blitt godt jobbet med, og fine hunder - de er nå begge døde. Vi har hentet en gatehund fra kreta. Jeg har fått min første egne hund, som jeg aldri hadde møtt hvis det ikke var for Sonen.

Jeg har flyttet hjemmefra (tre ganger), fått kjæreste (tre ganger), hatt kjærlighetssorg (to ganger).

Jeg har gått ut av barneskolen, ungdomsskolen, videregående, folkehøyskole og er nå på universitetet - fortsatt med samme plan for karrieren min. Jeg har gått fra å skulle ha Sheltie til Chihuahua til Japansk Spisshund, men ikke fått meg noen av disse. Jeg har forelsket meg i 314 valpekull og møtt 120 soniser (hvorav 70 jeg ikke innså, og fortsatt ikke innser, at er soniser). Jeg har sittet på hesteryggen for første gang, syvende gang, hundrede gang. Jeg har vunnet min første lydighetskonkurranse, og kastet inn håndklet i løpet av min andre lydighetskonkurranse. Jeg har skjønt at utstilling ikke bare er snobbedamer med snobbepudler, og at skumle, gamle tanter ikke er så skumle allikevel :heart: Jeg har møtt mennesker som var en selvfølge i konfirmasjonen min, og enda fler som kommer til å være en selvfølge i bryllupet.

Og har vasket huset til Siri i bytte mot en konsertbillett som syttenåring.

Mye skjer fra 11 til 20, ja. Takk for at dere fortsatt er her, Sonen :heart:

  • Like 6
Skrevet

31. desember 2005, faktisk snart 9 år. Aktivitetsnivået på sonen har variert veldig, da. Har fortsatt samme hund, men har i tillegg hatt først en omplasseringslundehund og falt for rasen sånn at jeg nå har en til. Byttet jobb noen ganger, flyttet noen ganger, hatt mitt første valpekull.

Skrevet

28 Desember 2010, men jeg har hatt en bruker før dette (men meldte meg ut når alle var så "slemme" og krasse :P ) og den ble oppretter i Mars/April 2008 tror jeg. Byttet samboer siden den gang, jeg har ingen av de 2 hundene jeg hadde den gangen lengre, flyttet 3 ganger og byttet jobb 1 gang.

Skrevet

20. januar 2009. Så snart 6år. Ble medlem for å få hjelp til utagering med Laika. Når jeg leser mine innlegg fra da blir jeg litt flau, og heldigvis har jeg utviklet med siden da!

Har skjedd ganske mye siden da! Avlivet gamle familiehunden. Et halvt år etter bestemte jeg meg for å avlive min sjelevenn Laika pga nevnte problemer. Et par mnd etterpå ble gamle familiekatten vår avlivet.

Fått meg ny hund, min drømmerase boxer.

Hatt rotter, og mistet rotter.
Fått vår egen pus.

Fått meg samboer (og vi er forlovet)
Har vært gjennom vgs, hvor jeg vg1 og vg2 flyttet til Bergen, påbygg i Flekkefjord.
Deretter flyttet til Bergen igjen; først for å studere økadm. Droppet av studie, og har nå funnet jobb

Veldig glad for at jeg har utviklet meg som hundetrener og hundeeier. Det er det spesielt to som skal ha æren for; Laika og sonen :) Masse gode tips på sonen. Selv om vi aldri løste Laika-problemene, så var det godt å ha en plass å lufte tankene, å få litt støtte. Jeg er veldig glad i sonen!

Skrevet

Jeg har vert medlem siden februar 2006, så har snart 9 års jubileum. Var mye inne å las i et års tid før jeg registrerte meg. Har ikke vert så aktiv på skrivefronten, men heller en meget aktiv leser. Lært utrolig mye :)

- Meldte meg inn da hunden hadde adferdsproblemer.

- Avliva min første hund Aron i mars 2006.

- Hadde en schæfer for en meget kort periode.

- Fikk hund nummer to, Bono, i mai 2006, kun seks uker gammel.

- For på flere kurs med Bono.

- Mistet flere smådyr.

- Fullførte videregående etter å ha vært på tre forskjellige skoler.

- Et år på folkehøyskole.

- Et år på barnevern.

- Startet på lærerutdannelsen, som jeg fullførte i sommer 2014.

- Jobbet som vikar på en skole en mnd.

- Besøkte Japan i februar 2014, som har vert en stor drøm siden jeg oppdaget pokèmon på barneskolen :P

- Hadde et semester på New Zealand i vår.

- Fått meg fast jobb i full stilling som lærer på en stor barneskole. Trivest godt i 2 B og A :)

- Bono elsklingen vart avlivet i september i år, etter å ha fått en svulst i foten i tillegg til leddgikt.

- Venter på romjulen da jeg skal hente meg en 4 år gammel omplasseringshund :)

Dette var i korte trekk, som ikke vart så korte likevel :innocent:

Guest Gråtass
Skrevet

Januar 2006, så jeg var vel med "bermen" fra canis... Siden da har jeg hatt flere nye hunder, noen gamle som har forlatt meg. Noen andre dyr i pluss og minus, men samme gubben :-D

Skrevet

Det står at jeg har vært medlem siden 2012, men jeg hadde en annen bruker før dette, så jeg tror jeg har vært medlem siden 2010.

Siden 2010 har det faktisk ikke skjedd så mye, uten om at økonomien er bedre enn den gang :P

Jeg har de samme hundene og jeg har den samme kjæresten :wub:

- Jeg har flyttet en gang, kjøpt meg enebolig som vi har pusset opp.

-Jeg har tatt en mastergrad

- Nå er vi forlovet og vi planlegger bryllup i August 2015.

Ellers har det ikke skjedd stort :)

Skrevet

Ble medlem 17august 2006.. Så over 8år har jeg vært her faktisk :o

MYE har skjedd siden den gangen ..

Jeg hadde den gangen samboer og vi bodde i en leilighet han kjøpte.. Vi var forlovet, hadde en katt og blandingshunden Luna.

I januar 2008 ble d slutt etter at jeg kom ut av skapet,fordi jeg hadde falt for ei jente..

Jeg flytta dermed ut,og til Hurum.. bodde der i 3uker, og flytta deretter hjem til Modum.. Hadde kontakt med foreldrene mine og søsknene mine..

Fikk leilighet der i Mars,og ny kjæreste (Den jenta)

August 2008 flyttet hun til meg og vi flyttet i en leilighet sammen..

Juni 2009 flyttet hun hjem til Sogn igjen,og jeg flyttet etter i September 2009..

Det ble slutt,men jeg ble boende der, brøt all kontakt med biologisk familie..og bodde der frem til februar 2014..

Fikk ny kjæreste i November i fjor,og vi bor nå sammen i Buskerud..

Av dyr i denne tiden..

Jeg fikk border collien Banty,i 2006 som omplasseringshund på 3år..

Hadde han i 6mnd før han fikk et annet midlertidig hjem..Året etter fant jeg han på finn.no og hentet han hjem igjen..

Fikk så sheltien Shanty,i Januar 2012 ..nesten 3år gammel..

Banty ble avlivd 5desember i fjor, 11,5år gammel.. Forkalkninger i hele ryggen.

I februar i år fikk jeg og min nåværende samboer schæferen Macho..en årelang drøm fra min side..Gleden var kortvarig da han etter 2mnd bet 2stk.. Han ble avlivd 15april i år..

I april i år kom Phoebe i hus som bestilt, 10uker gammel..

Og i august kom Diesel i hus..

Overraskelsen var stor da jeg hentet hjem samboers gamle hund i November som julegave..

Fant den gamle hunden hennes på finn.no..

Hun hadde han fra han var 5uker gammel og d var hjerteskjærende når hun så annonnsen hans.. Jeg satt dermed himmel og h*lvete i bevegelse,og hun fikk tidenes julegave på Gardermoen i November..når han ble lempet utav buret..

Han ble omplassert i fjor av henne,da hun på d tidspunket ikke hadde hverken plass å bo eller økonomi til å ta seg av han.

Så gleden var stor,kan man si..

Da jeg først kom hit på sonen,skulle jeg pare blandingshunden min,og lette etter avlspartner.. Haha, det ble slått hardt ned på,og jeg husker jeg følte meg så liten mot alle de som var kvasse.

Siden den gang er jeg nå imot planlagt blandingsavl, jeg vet hva forskjellige hundesporter er,OG jeg har vært på flere utstillinger..

Vi har prøvd agility og objektsøk..

Jeg er MYE mer ute .. Har turbukse, og 297472919 jakker for alle slags temperaturer :D

Jeg har blitt eldre mentalt og trives her fortsatt^^

Jeg har møtt @Heidihj @Emilie og Tine Therese privat,og også ei Cathrine,som var her før i tiden iallefall (Hadde border collie,den gangen) Trooor ikke jeg har møtt noen flere :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg kom i oktober 2010, så har vært her i 4 år :o Det har gått veldig fort :) Jeg gikk fra å ville ha Dalmatiner til å ville ha liten hund. Endte opp med rotta :heart:

Har i mellomtiden ikke gjort så mye, blitt utdannet barnevernspedagog med B på alle eksamener. Det var jo gøy. Flyttet til Finnmark, og planlegger å flytte hjem igjen snart :P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har 9 års jubileum i dag, faktisk ;)

Den gangen gikk jeg på skole et år i Trøndelag og hadde den noe tilbakestående Zarten. I romjula for ganske nøyaktig 9 år siden, kom Dronning Dina inn i livet mitt, da Belgerpia skulle ha Zarten for meg, og jeg "måtte" passe Dina for henne i bytte. Belgerpia var sikker på at jeg kom til å beholde Dronningen, jeg var sikker på at jeg ikke ville det. Det er sjeldent jeg tar så feil, men når jeg gjør det, så er jeg glad for det :P

Etter det har jeg hatt Emma, Dinas datter, før jeg fikk Nora som fortsatt er her. Jeg har deleid Nik med Carina, og jeg har endelig fått puddel i hus. Jeg har oppdrettet mitt første valpekull (de er 4 mnd i morgen :ahappy: ), og har for øyeblikket 3 hunder i hus, den før nevnte Nora, Leah mellompuddel og Ali, Leahs datter.

Jeg hadde en av mine verste revmatiske perioder for 9 år siden, jeg har en ny en nå. Jeg har fått stomi og vært gjennom en kreftbehandling, og jeg blir erklært frisk om en 3 ukers tid. Jeg har vært gjennom 2 arbeidsavklaringskurs og 2 arbeidspraksis-plasser (merkelig setning, men dere skjønner hva jeg mener), og jeg blir forhåpentligvis ferdig avklart i løpet av 2015, forhåpentligvis med litt arbeidsrestevne igjen i den dysfunksjonelle kroppen min :) Jeg hadde en av og på-kjærste, han har vært skikkelig av i en 5-6 år nå, så nå er jeg innbitt singel og ser ikke helt at det kommer til å forandre seg med det første :P Barna mine har gått fra å være barneskole-barn til å være "voksne".

Rart, jeg syns egentlig ikke livet mitt har forandret seg stort, men noen forandringer har det tydeligvis vært :)

Skrevet

Ble med 05 jan. 2006.

Så vært her en stund gitt.

I 2006 var jeg på leting etter min første chihuahua, som kom til meg i august samme året. Etter det ble det endel flere chihuahuaer. Hadde også kull (og har kennelnavn). Traff også min mann i 2006, og vi er nå gift.

Nå er det da en toypuddel og en wachtelhund i hus. :)

Skrevet

10 års jubileum. :D kom fra dyrenett og snute forumet over hit. Den gang hadde jeg Hera- pia.♡

Nå har jeg fortsatt samme kjæreste som jeg hadde da, vi har flyttet to ganger og jeg har avlivet to hunder siden da. Jeg er på forumet hver eneste dag så jeg føler at jeg har bidratt og bidrar mye. Men samtidig bor jeg langt unna de fleste så derfor har jeg ikke blitt kjent med folk her på samme måte som de andre aktive som har møttes utenom forumet. Men de som har vært i nærheten har jeg fått møtt og blitt kjent med. Og det er alltid veldig koselig. :)

Nåå skjønte jeg hvem du er jo!

Husker deg fra Dyrenett og Snute. :)

Skrevet

@ .Artig :-D husker deg også! :) Hadde ikke du ett annet nick på de andre forumene? Tenker skilpadde når jeg ser nicket. Hadde du det? Eller noe av i nicket? :P

Stemmer :) på dyrenett her jeg skilpaddevenn tror jeg :P

  • Like 1
Skrevet

Har vært her siden 2009, men det tror jeg ingenting på er korrekt. :P Er rimelig sikker på at har tittet innom fra 2006/2007. På det tidspunktet var jeg inbitt Canis bruker, før jeg fant ut at sonen var mye koseligere og opprettet en bruker her, leste for det meste. Hadde så et avbrekk fra alt av forum før jeg igjen havnet her inne, da med denne brukeren i 2009, iom jeg hadde glemt passord på den gamle. Jeg har muligens, med stor sannsynlighet funnet drømmerasen via sonen. :wub: Det har vært mange alternativ oppigjennom, Dalmatiner, Fransk Bulldog, Whippet bl.a. Collie er dog det jeg drømmer om nå. :)

Hatt samme hund siden 2007, han er nå straks 8 år. Har nylig oppdaget forkalkninger i ryggen hans. :( Håper dog han har mange gode år til foran seg.
Jeg har hatt noen turbulente år, hund fikk vi vel tildels som et forsøk på å hjelpe meg. Det hjalp en stund, men så ramla jeg fullstendig utfor alt og her er jeg enda.
- Hatt et par innleggelser på sykehus.
- Jeg har vært 1 år på folkehøyskole.
- Fikk min første seriøse kjæreste.
- Forlovet meg.
- Og opplevde min første kjærlighetssorg.
- Jeg har blitt myndig.
- Hadde i forbindelse med fhs og flytting senere et par hundefrie år.
- Fant tilbake til en gammel flamme.
- Ble fulltidshundeier igjen for ca 2,5 år siden.
- Avlivet gamlepusene mine.
- Blitt "Filletante"
- Mistet min kjære mor til kreften for 1,5 år siden.
- Ble huseier, solgt hus, ble bileier, solgte bil, eier fremdeles en leilighet og er nå utleier. Blitt gjeldsslave.
- Blitt eier av 2 nye puser sammen med kjæresten.
- Flyttet inn i vår første leilighet sammen. (leier)
- Blitt eier av enda en pus sammen med samboeren min.


Og her sitter man da, på nyttår har jeg og kjæresten vært ilag i 3år og det blir nok mange, mange flere. :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...