Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er desperat!

Jeg finner ikke julegave til min farmor..

Hun liker ikke noe særlig godteri, hun liker ikke gå ut, alt er fælt og livet er alltid usj.

Vel.. kjapt om henne:

86 år gammel enke. Bor i hus for seg selv, men har hjemmehjelper som kommer innom å hjelper med det meste, samt hushjelp som vasker og vi i familien drar henne ut på middager/kaffe 3-4 ganger i uken.. Etter minst 20 min overtaling HVER gang.. Hun VIL bare sitte inne og sture virker det som.

Hun har varmepledd, "smarte" kniver, lys som tenner seg selv, huset er overfyllt med blomster osv..

Jeg kommer ikke på NOE :( snirket meg igjennom hele "enklere liv" og googlet.. finner nada.

Ca 400 kr tenker jeg.. hjøøølp? :flowers:

Skrevet

Liker hun te? Honning, honningpinne og god te. Eller noe forbruksvarer sånn som god håndsåpe, krem, shampo, balsam osv?

Min mormor på 93 får relaxation massage lotion, dusjgel og håndsåpe :)

Skrevet

Liker hun å ta seg en dram, vin eller likør så kan det være noe å kjøpe. Kaffe, te, ost og kjeks, spekepølse.
Bestemora mi er 92, hun har vel så og si alt, så der blir det engelsk konfekt og vin, for det vet jeg hun blir glad for.

Ei venninne lagde bilde til bestemoren sin. Samlet nyere bilder og barnebilder av bestemoras barnebarn, satte dem i en pen ramme og gav henne. Det ble hun kjempe glad for.

Skrevet

Min første tanke var også en kurv med forbruksvarer. Kaffe, te, håndkrem, lys, noen blader, eller annet som du vet hun liker og kommer til å bruke.

  • Like 1
Skrevet

Jeg gir en kurv med forskjellig syltetøy og nektar fra et lokalt sylteri (?) her vi bor. Like populært hvert år :D

Skrevet

- Fotobok med bilder fra året som har gått -alltid en slager her :) Eventuelt fotokalender om du ikke har så mange bilder, da holder det med 12 stk.

- Bok

- Kurv med kaffe, sjokolade eller annet julegodt

- Ulltrøye

- Billett til en konsert eller teaterforestilling

Skrevet

Takktakk!! Masse gode forslag her nå!

Tror jeg prøver meg på en liten kurv med håndkrem, en lett håndskrubb, noe god dusjsåpe osv..

Hun abbonerer på mange blader og gir mye til veldedige formål. Er bare så vanskelig når hun absolutt ikke vil ut. Hun VIL bare være hjemme hele tiden *sukk*

*vet altfor godt hvor vanedyrgenet mitt kommer fra*

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror en kurv er en kjempegod idè! Hvis hun liker kryssord (som min mormor elsker) så kan det også være en fin ting å putte oppi - samme med en hyggelig bordkalender eller lignende.

Skrevet

Høres litt ut som min bestemor... :P ganske sær, og hvis hun ikke liker ting, så sender hun det tilbake. Noe som selvfølgelig blir oppfattet som veldig frekt, men i hennes tankegang så er det bedre at ting blir brukt.

Vi pleier å kjøpe inn gode kremer, deodoranter osv fra apoteket, i tillegg til diverse syltetøy, marmelader, gode oster osv, og i tillegg har vi pleid å lage en fotokalender. :) Til sammen blir det masse smågaver, og hun har stor glede av å pakke opp.

Skrevet

Her får besteforeldre en "kurv" med litt div oppi, en fin bok, et sitteunderlag i ull, en kalender fra dyrebeskyttelsen + en fin pynteting. Så skal jeg lage litt konfekt, marsipan og kjeks til dem og putte oppi fine poser (dropper krukker siden de har alfor mye av det allerede, "kurven" er ogå en fin gavepose siden de også har nok kurver fra før av)

Skrevet

Min bestemor skal få ramme med bilder av barnebarn og oldemor...

Til tross for st jeg synes det er litt kleint å gi bilde av seg selv til gave.. :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Skikkelig OT, og @puddellover, jeg skjønte poenget ditt, men en ting: Er ikke billigere deodoranter noe bra? (Feks Neutral roll on 45 kroner som "noen" er veldig fornøyd med.... :whistle: )

Billige deodoranter er skikkelig ut, så for å passe på at farmor er hipp så bør du kjøpe et års forbruk som hun kan få til jul :sleep::sleep:

Skrevet

Min farmor blir hvertfall veldig glad for ting som kremer, dusjsåper, skrubber o.l. Eventuelt er sånne skrubbevotter eller svamper også supre gaver. Bodyshop har masse fint, både single produkter og ferdig lagde kurver. (Også er det jo ingen av produktene som er testet på dyr! ♡)

Skrevet

Min bestemor fikk en liten kurv med kosesokker, glassneglefil, 2 typer håndkremer + noe hjemmelaget snop fra en butikk der jeg studerer, så hun kan ikke få tak i det hjemme og det gjør det litt ekstra spesielt :)

Skrevet

Pakke med kryssordløysar, kryssordpenner og kryssordblad?

Denne boka? Gjerne med inkludert besøksintervju(er).

Garn, strikkepinner, og oppskrift på dukkeklær ( i størrelse prematur), så kan ho strikke/hekle til sjukehus?

Lag ein fotokalender med berre bilder av deg sjølv i? Eller med dei vaksne familiemedlemmane? (Det blir veldig fort nok bilder av dei yngste.)

Ein tv-serie de kan sjå saman?

Ingen av mine besteforeldre/svigerbesteforeldre har vore særleg interessert i kremer, lotions og slikt, det hadde berre blitt rart, men har satt pris på noko å gjere på, og helst ting dei kan gjere i lag med slekta.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...