Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Skrevet

BOB shiba (ikke nytt bilde enda, men fant et fra 2013):

post-10329-0-09752100-1425839637.jpg

BOB akita. Pen i utseende, men var visst ikke noe særlig i bevegelse.. men det synes jeg gjelder veldig mange akita. Er sikkert mye viktigere at man får løftet huden opp slik at ansiktet blir rundt enn at den løper bra.

post-10329-0-84258800-1425839622.jpg

Skrevet

Har du hentet bilde fra rasestandarden? Dette eksemplaret finner vi bak mange av de mestvinnende puddlene i dag.

Ja, kjent stammor dette.

Heier på dvergschnauzeren og den norske puddelen. :)

  • Like 1
Skrevet

Fy fader, at bulldogen kan plasseres på nr 3..... :cry: Får prøve å se bort i fra det ifht at Norge vant, men fader for en tragedie for sunn hundeavl.

Skrevet

Jeg synes de nesten alltid velger slike raser til å vinne jeg. Morsomt at det var en norsk en, men synes likevel det er både kjedelig og litt tragiskt, i hvertfall for bulldogen..

Skrevet

Så gøy med de to første, og så trist med tredje :no:

Nå kommer enda en gruppe med flere raser jeg ikke liker..pga helse og ekstremt eksteriør

Skrevet

Nå kommer enda en gruppe med flere raser jeg ikke liker..pga helse og ekstremt eksteriør

Det er en av grunnene til at jeg liker gundoggruppen. Det er ikke så mye ekstremt der sammenlignet med de andre gruppene. Hvis man ser vekk fra feite labradorer og settere med afghanerpels. :aww:

  • Like 2
Skrevet

Grøss og gru. Pekingeser. :| Utgangspunktet var en vakker ulv, og så skulle vi mennesker "forbedre" den gjennom avl, og så avlet vi frem pekingeseren. :|

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...