Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Skrevet

BOB shiba (ikke nytt bilde enda, men fant et fra 2013):

post-10329-0-09752100-1425839637.jpg

BOB akita. Pen i utseende, men var visst ikke noe særlig i bevegelse.. men det synes jeg gjelder veldig mange akita. Er sikkert mye viktigere at man får løftet huden opp slik at ansiktet blir rundt enn at den løper bra.

post-10329-0-84258800-1425839622.jpg

Skrevet

Har du hentet bilde fra rasestandarden? Dette eksemplaret finner vi bak mange av de mestvinnende puddlene i dag.

Ja, kjent stammor dette.

Heier på dvergschnauzeren og den norske puddelen. :)

  • Like 1
Skrevet

Fy fader, at bulldogen kan plasseres på nr 3..... :cry: Får prøve å se bort i fra det ifht at Norge vant, men fader for en tragedie for sunn hundeavl.

Skrevet

Jeg synes de nesten alltid velger slike raser til å vinne jeg. Morsomt at det var en norsk en, men synes likevel det er både kjedelig og litt tragiskt, i hvertfall for bulldogen..

Skrevet

Så gøy med de to første, og så trist med tredje :no:

Nå kommer enda en gruppe med flere raser jeg ikke liker..pga helse og ekstremt eksteriør

Skrevet

Nå kommer enda en gruppe med flere raser jeg ikke liker..pga helse og ekstremt eksteriør

Det er en av grunnene til at jeg liker gundoggruppen. Det er ikke så mye ekstremt der sammenlignet med de andre gruppene. Hvis man ser vekk fra feite labradorer og settere med afghanerpels. :aww:

  • Like 2
Skrevet

Grøss og gru. Pekingeser. :| Utgangspunktet var en vakker ulv, og så skulle vi mennesker "forbedre" den gjennom avl, og så avlet vi frem pekingeseren. :|

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...