Gå til innhold
Hundesonen.no

Spørreundersøkelse til gruppeoppgave


Recommended Posts

Guest Michellus
Skrevet

Hei dere flotte soniser!

Jeg har en gruppeoppgave i et av fagene jeg tar og som tema har jeg valgt hund og fôring. Som en del av gruppeoppgaven, må jeg lage en spørreundersøkelse og jeg må ha noen som vil svare på den.

Hvis dere kunne tenke dere å svare på den, så trykk her og jeg elsker dere for alltid :flowers:

Edit: Greit å nevne at det er helt anonymt og den skal kun leveres til foreleseren min :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Siste spørsmålet var litt håpløst når man har flere hunder og allerede har svart at man har flere hunder da :/ Tok ett gjennomsnitt, men jeg har en som gjør fra seg ca en gang om dagen og en som gjør fra seg ca 4 ganger for dagen, selv om de fores likt.

Guest Michellus
Skrevet

Siste spørsmålet var litt håpløst når man har flere hunder og allerede har svart at man har flere hunder da :/ Tok ett gjennomsnitt, men jeg har en som gjør fra seg ca en gang om dagen og en som gjør fra seg ca 4 ganger for dagen, selv om de fores likt.

Takk for tilbakemelding! Godt poeng, det skal jeg ta med når jeg analyserer data jeg har fått :)

Takk til alle som har svart allerede! Dere er gull! :D:flowers:

Skrevet

Svart!

Fôrvalg ble litt elle melle, ettersom vi fôrer rått, kornfritt og kornholdig litt hips om haps i perioder :lol:
Men gikk ut fra det man har gitt/registrert kommet ut de siste dagene.

Guest Klematis
Skrevet

Svart, men jeg har to hunder hvor den ene fòres på kjøttbasert tørrfòr og den andre på kjøtt, så helt korrekt blir det jo ikke mulig å svare:-)

Skrevet

Svart, men savnet Prey Model som kunne vært i en egen gruppe for sammensetting selv sammen med BARF, og NP er ikke rått.

Og at her er det avføring 0-1 gang per dag på helrått.

Guest Michellus
Skrevet

Besvart, og lurer veldig på hva eiers kjønn har å si for avføringsfrekvensen til hunden :D

:lol: :lol:

Mye analyse som skal gjennomføres og sånn, og jeg vil snakke om bæsj ift hva man fôrer på :P Også kan det jo være interessant å se hvor forskjellig kvinner svarte ift menn.

Guest Michellus
Skrevet

Da har jeg stengt siden for å kunne svare på spørreundersøkelsen! Jeg har fått langt flere svar enn det jeg trengte til oppgaven, og det er kun takket være dere :flowers:

Nå er det 8 sider med analyse, også satser jeg på at dette blir en fin oppgave :D

Skrevet

Besvart, og lurer veldig på hva eiers kjønn har å si for avføringsfrekvensen til hunden :D

Mannfolk ser nemlig ikke at bikkja bæsjer, og plukker ikke opp :aww:

Jeg savnet også flere svaralternativ.

Både på bruksområde til hunden og type fór :)

Svarte i dag tidlig :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...