Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Godbitbag er i alle fall brukbart da... jeg fikk et hvitt skjerf der det sto "I love dogs", ser ut som noe en fem-åring ville ha likt. :hmm:

jeg vil ha godbitbag :-(

  • Svar 561
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Blir trippelpost dette, men det får gå.. Sendte jo mail til NKK ang. rosetten for to dager siden og se hva som lå i postkassa mi i dag

hurra! huskyklubben vant pris for beste rasestand vi har stått på stand i går og i dag og rigget stand torsdag. Mange medlemmer av klubben har bidratt, og det er moro!

Folk kommer jo likevel, dobbel vinnerutstilling veier opp for mye. Men når finnene klarer å skrive kritikker på WDS så burde man strengt tatt klare det på NV, NordV og EDS også

Posted Images

Skrevet

Jeg oppdaga etter ganske mange måneder at knertis ikke hadde fått registrert reservecert. Det var fra en liten utstilling, så det betyr jo egentlig ingenting, men rett skal være rett. :P Jeg har også spurt om å få kjøpe rosetten, men får overhodet ingen respons. Poenget mitt er at jeg skjønner godt at rosetter betyr noe (spesielt mtp hva Bella akkurat har gått gjennom), og at det nok er lurt å ta hånd om sånt så raskt som mulig. :) Tipper NKK har ekstra fokus på å rette opp feilregistreringer akkurat i disse dager.

Nora har ikke fått registrert certet hun fikk da hun ble beste tispe i Letohallen i mars :P

Burde kanskje sende en mail på det etter hvert også..

Jeg har heller ikke fått svar ang. rosetten enda, men er ikke mer enn et par dager siden jeg sendte mail, så venter til neste uke før jeg evnt. sender ny mail :)

Rett skal jo være rett uansett :). Jeg aner faktisk ikke hvilken adresse det er lurt å sende til? Jeg vurderer om jeg kanskje skal få ringsekretæren til å gjøre det i stedet for meg (ja, hun er en god venninne liksom, så det er ikke så sært som det høres ut *ler*).

Og jeg skjønner at det betyr litt med den rosetten ja, etter alt hun har gått gjennom i det siste :)

Edit: Jeg sendte mail nå til [email protected] - og det ble rettet med en gang :).

Ah, jeg sendte til ei som heter Mona jeg :ahappy: Har ikke blitt rettet enda, men er ikke noe hast heller.

Send mail og du får rosetten i posten bare vi har fått de på plass i huset :)

Å så bra :) Har sendt de mail, så da rekner jeg med det ordner seg!

  • Like 1
Skrevet

Rett skal jo være rett uansett :). Jeg aner faktisk ikke hvilken adresse det er lurt å sende til? Jeg vurderer om jeg kanskje skal få ringsekretæren til å gjøre det i stedet for meg (ja, hun er en god venninne liksom, så det er ikke så sært som det høres ut *ler*).

Og jeg skjønner at det betyr litt med den rosetten ja, etter alt hun har gått gjennom i det siste :)

Edit: Jeg sendte mail nå til [email protected] - og det ble rettet med en gang :).

Jeg skulle sendt mail dit med en gang. Fikk aldri noe svar fra den mailadressen jeg sendte til, så jeg sendte til denne i dag og fikk svar etter 4 minutter om at resultatene var rettet :D

Og at de skulle sende rosetten så fort de har fått pakket ut :)

  • Like 6
Skrevet

Blir trippelpost dette, men det får gå..

Sendte jo mail til NKK ang. rosetten for to dager siden og se hva som lå i postkassa mi i dag :D

post-609-0-41416900-1417109205.jpeg

  • Like 19
  • 2 weeks later...
Skrevet

OK, nå lurer jeg litt på NKK her altså (sorry @Belgerpia... :)). Jeg har på FB spurt om ikke NV også var definert som Dogs4All og dermed gir flere poeng for BIR i rasevinnerkonkurransen hos NKK. Får til svar at nei, NV er ikke det og det er bare NORDV som gir ekstra poeng. OK - jeg blir jo litt vrang pga svarene som blir gitt - for først er svaret at det kun er årets siste utstilling som gir ekstra poeng, men det står det ingenting om i statuttene for dette, der står det bare at det er utstillingen Dogs4All som utløser disse poengene. Jeg lurer jo da på om ikke både NV og NORDV bør gi ekstra poeng, for ut fra hva jeg har fått med meg var alle de tre dagene omtalt som Dogs4All - ikke bare lørdag og søndag. Svaret jeg får er fortsatt at nei, det var bare NORDV som inngikk i Dogs4All-begrepet. Javel... Dette betyr jo for min hund at han blir nr 2 som årets rasevinner. Han ble BIR på NV og fikk 5 poeng der - hadde han fått 8 poeng for BIR i stedet for 5 ville han blitt nr 1 (jeg er fortsatt ikke sikker på om jeg godtar forklaringen fra NKK :aww:...).

Men altså - i dag får jeg diplom i posten der det står at Willy har blitt årets rasevinner 2014... ehhhhhhh.... javel? Jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, jeg nå... :icon_confused:.

Edit: Dette står i statuttene:

Statutter Årest mestvinnende rase

Etter vedtak i NKKs hovedstyre av 08.12.10 (HS-sak 182/10) vil det bli innført en årskonkurranse for mestvinnende hund innen hver rase på NKKs utstillinger.

Tittel: "Årets mestvinnende (rase) på NKKs utstillinger".

Etter vedtak i NKKs hovedstyre av 23.02.11 (HS-sak 182/10) er statuttene for årskonkurransen for mestvinnende hund innen hver rase justert. Følgende regler gjøres gjeldene med virkning f.o.m 2012:

Poengsystem:

NKKs internasjonale utstillinger: BIR 5 poeng og BIM 3 poeng.

Dogs4All: BIR 8 poeng og BIM 5 poeng.

Hunden må ha oppnådd BIR eller BIM på minst to av NKKs internasjonale utstillinger. Alle plasseringer i løpet av året legges sammen. Hunden med flest poeng totalt er vinner av årskonkurransen. Ved poenglikhet vinner den som har flest BIR. Ved likt antall BIR vinner den hunden som har blitt BIR på de(n) utstillingen(e) hvor flest i rasen deltok. Ved evt fortsatt likhet kåres to vinnere.

  • Like 1
Skrevet

Willy står fortsatt som nr 2 på nkk sin side. Må titte over om det egentlig hadde blitt omvendt på AK også, om ikke lik poengsum.

Nei, det hadde blitt ett bytte på nr 2 og 3, lik poengsum på 1 og 2. Men da slått ut på antall.

Skrevet

Men altså - i dag får jeg diplom i posten der det står at Willy har blitt årets rasevinner 2014... ehhhhhhh.... javel? Jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, jeg nå... :icon_confused:.

De har sikkert sendt deg den i håp om at du slutter å spørre om det :lol:

  • Like 9
Skrevet

De har sikkert sendt deg den i håp om at du slutter å spørre om det :lol:

:lol: det var min første tanke også.

Skrevet

De har sikkert sendt deg den i håp om at du slutter å spørre om det :lol:

:lol: det var min første tanke også.

Stoppe kjeften på maskjerringa liksom? :lol: :lol:

  • Like 2
Skrevet

Jeg har derimot ikke fått diplom :P

Du har byttet adresse siden, og tipper den kommer på katalog adressen :P

Skrevet

Du har byttet adresse siden, og tipper den kommer på katalog adressen :P

har videresending i 6 mnd ;) ser det er mange som har fått idag på facebook så jeg satser på at postmannen har min om et par dager :P

Skrevet

Venter spent på det jeg også.

Jeg måtte bestille diplom med NordJV på og den er kommet med tittel, men står ikke i Dogweb enda. Og nå er det en mnd siden snart.

  • Like 1
Skrevet

Ikke jeg heller...

:lol:

Hahaha, der verste var at jeg ikke stusset over det en gang. Stakkars Lola som ikke hadde fått diplomet sitt! Før den smileyen etterpå :lol:

  • Like 2
Skrevet

Nå er titlene registrert, i alle fall Bella sin :D

Må vel sjekke om mine har fått sine titler også da :D.

... og jeg spikker fortsatt fliser på dette med poeng fra NV for årets rasevinner. Når NKK hevder at det bare var Nordisk vinner som inngikk i Dogs4All-begrepet - hvorfor står det da Dogs4All 14-16 november i alt materiale fra utstillingen??? Ja, jeg kjenner jeg blir grinete og vrien... :lol:.

Skrevet

Nå er titlene på mine også registrert - men guess what? Vinnertitlene til Yasmine fra Danmark - som ble registrert forrige uke - er borte igjen!!! ERREMULIG?????

Guest Belgerpia
Skrevet

Nå er titlene på mine også registrert - men guess what? Vinnertitlene til Yasmine fra Danmark - som ble registrert forrige uke - er borte igjen!! ERREMULIG?????

De ligger der de, om det var dansk vinner og dansk juniorvinner??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...