Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skal kjøpe dekken til Casper (nettingdekkenet), og usikker på hvilken størrelse han skal ha... Han var 60cm sist jeg målte (eller kanskje 59), men har også målt ham til 63 liksom, så jeg er ikke særlig flink. Uansett, lurer på hvordan nettingdekkenet er i størrelsen, er de små eller store?

(også skal jeg måle en gang til før jeg kjøper/ønsker meg, men tipper han kommer til å havne mellom 59 og 63...

  • Like 1
Skrevet

Skal kjøpe dekken til Casper (nettingdekkenet), og usikker på hvilken størrelse han skal ha... Han var 60cm sist jeg målte (eller kanskje 59), men har også målt ham til 63 liksom, så jeg er ikke særlig flink. Uansett, lurer på hvordan nettingdekkenet er i størrelsen, er de små eller store?

(også skal jeg måle en gang til før jeg kjøper/ønsker meg, men tipper han kommer til å havne mellom 59 og 63...

Med mindre de har gjort om str siden jeg kjøpte i fjor så er de store. Det står jo at man skal velge str etter rygglengde, men varga er 62 i ryggen å str 59 er alt for stort til henne. Hun burde nok hatt str 55.

Skrevet

Ok, da er nok 59 det riktige valget tenker jeg (om ikke det og blir for stort da!). Dumt det ikke er noen butikker som selger det her så jeg kunne prøvd. Men får vel returnert hvis det ikke passer så.

Har nok av dekken som er for åpne i halsen osv, så vil ikke ha enda et dekken som er for stort. Og de går jo langt bak disse her og, så da er det vel ikke noen fare for at rumpa blir bar uansett, er jo der han trenger det.

Skrevet

63 er litt lite til min schäfer hannhund. Det er helt brukbart, men dekker ikke så godt bakpå lårene, så det er definitivt ganske stort i størrelsen. :) Tror han har 75 i Hurtta-dekken.

Skrevet

Nico har str 67 men dette er bittelitt stort :-) han skulle nok hatt str 63 tror jeg, det hadde vært perfekt.

Vegas har str 52 i nettdekken og 55 i bobledekkenet, sistnevnte er litt stort.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nico har str 67 men dette er bittelitt stort :-) han skulle nok hatt str 63 tror jeg, det hadde vært perfekt.

Vegas har str 52 i nettdekken og 55 i bobledekkenet, sistnevnte er litt stort.

Hvor lang er Nico i ryggen? :)

Skrevet

Nico er ca 63-64 cm i ryggen :-) Han har hurttadekken i str 65 hvis det hjelper.

Ah, har målt min til 60-63cm og arivo har bare 67 inne, mistenker det blir meget stort...

Takk :flowers:

Skrevet

Ah, har målt min til 60-63cm og arivo har bare 67 inne, mistenker det blir meget stort...

Takk :flowers:

Det er stort :-) Jeg skulle som sagt hatt str under til Nico.

Skrevet

Jeg ville anbefalt deg å få prøvd det.

Selv syns jeg det var vanskelig å vite, selv med måling av rygglengde.

Kjøpte et i str 67 først da Twist var litt yngre, det passer greit, men jeg kan ikke putte inn halen i hullet da den er for kort til det.

Så den andre schæferen i hjemmet fikk den, da han er kortere i ryggen.

Fikk prøvd dekken i større str på ham, og da så jeg etter at det dekket godt over skuldre og litt ned på frambeina og at det dekket lår ( og selvsagt at jeg fikk inn halen). Havnet da på str 74, selv om han godt kunne brukt 67. Det viktigste for meg var hva dekkende dekte.

Skrevet

Synd der virker som alle dekken som har den formen også er laget til mynder med digre bryst, fungerer hvertfall ikke på min flatbrystede i det hele tatt, bare sånn obs til andre som har flatbrysthunder. :)

Brukt det allikevel litt bare på luftetur og litt inne for å få varmen ordentlig i seg etter kald tur.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...