Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, det er jo dyrt. Jeg skal iallfall ikke argumentere mot det. :)

Men jeg er spent på å se på budsjettet om et par måneder om det virkelig blir så dyrt som først antatt, pluss ikke minst tiden vi bruker på handling og planlegging. Men jeg skal ærlig innrømme at vi fra før av bruker MYE penger på mat. Det er et enormt pengesluk i budsjettet. Om vi går ned til ekspresskassen så tror jeg ikke det er så ille faktisk. 

Men enn så lenge så er det verdt de ekstra pengene, så får vi se når nyhetens verdi gir seg for det er jo noe med det også. :)

 

Guds gave er det absolutt ikke, men for noen passer det jo veldig bra. :)

 

Plott inn postnummer på sidene deres. De skriver også på Face at om mange nok melder interesse, så starter de å levere. :)

Det er Bring som leverer hos oss.

Det hadde vært en grei ordning når gubben er på sjøen, men da blir det jo veldig mye mat igjen. Men da er det sikkert bare å gå ned til 3-dager og spise rester :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har akkurat spist opp vår første kasse fra Adam og er så langt kjempefornøyde. Det startet heller dårlig ved at vi fikk levert feil kasse, ekspresskassen i stedet for barnekassen, men Adam veide o

Men dere: Dere må uansett til butikken for å kjøpe inn basisvarer, brød, melk og pålegg. Hvis dere da setter dere ned og lager noen ukesmenyer med handeliste, så er det bare å rullere på de og bare

Så unødvendig mye ræl som vi klarer å få med oss fra butikken, så tror jeg fint vi kunne spart penger på denne måten. Men det er jo ikke fordi mat på døra er billig, det er fordi vi er helt tragisk us

Skrevet

Det hadde vært en grei ordning når gubben er på sjøen, men da blir det jo veldig mye mat igjen. Men da er det sikkert bare å gå ned til 3-dager og spise rester :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Det er jo absolutt en god løsning. :) Man binder seg jo ikke til noe, sånn sett er det jo greit.

Skrevet

Det er jo absolutt en god løsning. :) Man binder seg jo ikke til noe, sånn sett er det jo greit. 

Det er veldig greit at det ikke er noen bindingstid!

Prøvde meg på den at siden gubben bestilte, må han også lage maten. Men det øret hørte han ikke på :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag har vi hatt middag nr 3 fra Adams og den ble så slående at vi kjøper oss take away i kveld..

Både jeg og gubben er kjempe skuffa over vår første matkasse, at det kommer nok ikke flere fremover. Kanskje det er vi som er kresen, men jeg tar gjerne jobben selv med å planlegge istedenfor å sitte med følelsen at middagene er basert på alle triksene restauranter/veikroer/kafer bruker når de må spare penger på matlagningen for å få det til å gå rundt.. Feks i går besto langt over halvparten av mengden middag av potet, deretter saus.. Det er jo så langt unna vår vanlige middag t det er nesten komisk..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Åh, det er så motsatt av min erfaring! Vi har ikke fått en eneste potet engang i kassa så langt vi. Og sausene har vært kvalitetssauser, spesielt mango og chilisausen var knallgod.

Så kjipt at det endte sånn for dere, men jeg skjønner innmari godt at dere velger å ikke fortsette. Skikkelig surt når man føler man har kastet bort penger og nesten føler seg lurt

.

Vi er fortsatt strålende fornøyd Alle middagene har vært gode og råvarene er bra de også. Jeg er jo så nyreligiøs at det er bra det kommer flere erfaringer. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Men skal man bruke alternativkostnader som et argument, så er det fortsatt tap, for de fleste har ikke inntekt på fritida si..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Njææ, skal man være helt korrekt ang alternativkostnader her så kommer det vel an på hvilken pris man selv setter på fritiden sin? Synes du det er mer verdt å kunne daffe på sofaen eller gå en ekstra lang tur med bikkja enn de pengene du sparer på å handle selv, sparer du i teorien på det allikevel ;)

Jeg og kjæresten er enige om at den dagen vi er ferdig med studier og i jobb begge to er dette det første vi skal bestille oss :lol: For en fantastisk oppfinnelse!

Skrevet

Åh, det er så motsatt av min erfaring! Vi har ikke fått en eneste potet engang i kassa så langt vi. Og sausene har vært kvalitetssauser, spesielt mango og chilisausen var knallgod. 

Så kjipt at det endte sånn for dere, men jeg skjønner innmari godt at dere velger å ikke fortsette. Skikkelig surt når man føler man har kastet bort penger og nesten føler seg lurt

.

Vi er fortsatt strålende fornøyd Alle middagene har vært gode og råvarene er bra de også. Jeg er jo så nyreligiøs at det er bra det kommer flere erfaringer. :lol:

Smaksmessig så er Maten grei nok, men det er mye jeg setter spørsmålstegn ved da.. Feks på paprikasalaten i går mente de at vi skulle salte. Jeg mener at man får i seg nok salt om man ikke skal salte friske grønnsaker også. I går skulle vi ha fiskeboller i karry- og tomatsaus. Det ble 450g potet, 5 dl saus, kanskje det var så mye som 10 små fiskeboller (ca 2/3 av størrelsen på de vanlige i boks) og litt andre grønnsaker.

Guacamolen til en tidligere middag var moset avokado, litt hvitløk, salt og pepper og så utspedd i matyoghurt.

I dag hadde vi tandoorikylling. Da var kyllingen ferdig tilberedt, men det var 650g kylling der godt og vel halvparten var bein, oppfylt av vann slik at det smakte ingenting av kjøttet, og dessuten var egentlig helt ugjenkjennelig.. Lignet mer på ribbebiter som lå der.. Sausen var matyoghurt med en ferdigblandet krydderpose oppi, og det smakte jo en viss tandoori. Tross alt. Men kyllingen i dag var virkelig på grensen til uappetittlig.. Men så har jeg aldri likt sous vide produkter heller..

Men for oss som spiser lite potet/ris, mer tilleggsgrønnsaker og rent kjøtt, og så lite saus. Ble dette litt kræsj må jeg innrømme..

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • 1 year later...
Skrevet
14 minutter siden, maysofie skrev:

Adams matkasse har prøveperiode nå, er det noen som vet hvordan det er med å si opp abonnement etter prøvekassen er mottatt?

Vi har nettopp bestilt en sånn matkasse. Man kan gå inn med en gang det er bestilt å trykke på pause. Der bestemmer man selv hvor lenge man skal ha pause fra matkassene. Vi tok på "til vi selv ønsker ny matkasse"-knappen. Veldig enkelt. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...