Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg putter leverpostein i kongen, men bør kanskje ikke ha for mye av det til hverdags pga saltinnholdet (hun får som regel kong hver dag, og har tenkt å bruke det ved hjemme alene-trening).

Hva putter dere i kongen? :) Har prøvd ostebiter, men de limte seg bare fast helt innerst...

Og hvor mye putter dere inni? har foreløpig en liten en til valpen. Har gitt kanskje to teskjeer leverpostein foreløpig.

Skrevet

Ser fryser er et stikkord - supert! Det skal testes ut!

Takk for mange tips! :D

Men folk er ikke bekymra over saltinnhold osv i leverpostei og tubeoster...?

Skrevet

Jeg bruker maten hans, Vom og Hundemat. Fyller kongen til randen, presser gjerne det hele sammen for å få plass til mer, også fryser jeg det. Kjempestas for ham og få når han f. eks er alene hjemme.

  • Like 1
Skrevet

Bruker fryst v&h til hverdags.

I starten av hjemme alene treninga ble det også brukt noe peanøttsmør, går fint så lenge man ikke overdriver.

Om hunden tømmer kongen for fort er det gjerne ett tegn på at den er for liten... det skal være litt jobb å komme seg helt inn.

En slager var også å ta en svensk kjøttbolle og stappe inn, pga konsistens og størrelse kommer den ikke så lett ut, men hunden er veldig motivert til å prøve :)

Skrevet

Jeg har brukt vom, pølsebiter, tubeost og andre ting som tåler å bli fryst. Så ligger jeg den i fryseren i ca 2 dager. Hunden min elsker det og kan holde på lenge når han får en fryst kong :)

Skrevet

Bruker generelt V&H (fryst og rått), men også tørrfôr, og fylt opp med vann som settes i fryseren :)

Havregryn/leverpostei/fôrblanding har også forekommet på dårlige dager.

Skrevet

Min er ikke så glad i kong'en faktisk tiltross for at han er matvrak, virket som om han synes det var ekkelt å tygge på den. :P

Men brukte VogH eller rå kjøttdeig når jeg testet den ut.

Skrevet

Jeg bruker maten hans, Vom og Hundemat. Fyller kongen til randen, presser gjerne det hele sammen for å få plass til mer, også fryser jeg det. Kjempestas for ham og få når han f. eks er alene hjemme.

Akkurat det samme her :)

Jeg tenker at jeg ville tenkt litt på saltnivået på det man putter i kongen om man gir hver dag, men det er helt sånn lekmannsmening altså ;)

Skrevet

Alt som kan stappes inni :P Bløte tørför, v&h annet.. og kaste i frysen. Også har jeg hatt noen hundekjeks som har gått inni, men er vanskelig å få ut. Tror det var Eucanuba sine kjeks.

Skrevet

Btw. om man oppbløter tørrfor, trykker det hardt inn i kong med makt så vil det bli kjempevanskelig for hunden å få ut om man fryser dette :-P Da må man trykke det skikkelig hardpakka inn i kongen. hehe

Skrevet

V&H, leverpostei, boksemat, tørrfor, godbiter, peanøttsmør, tubeost. :) Ofte legger jeg et lag med supergodbiter innerst, slik at motivasjonen er på topp hele veien. Hverdagskonger er enkle, men "superkonger" kan være fylt lagvis av forskjellige digge ting.

Skrevet

Hvilke våtfôr til hund bruker dere i kongen? Er det bare å velge uansett?

Tenkte å kjøpe en kong eller to (Keiron sin kong fra når han var valp er blitt borte og er nok for liten uansett nå) for å bruke i hjemme alene settinger og også når det skjer lite her sånn som nå. Så har jeg forhåpentligvis alltid en av dem i frysen liksom :)

Om noen kunne tipse til hvilken størrelse hadde vært best for en hund på 21kg hadde jeg blitt kjempe glad :)

Skrevet

Om noen kunne tipse til hvilken størrelse hadde vært best for en hund på 21kg hadde jeg blitt kjempe glad :)

Jeg tror jeg har Large til Keo på 22kg, han får godt tak inni til å få ut alt etterhvert, men ikke for mye av gangen. Han har godt tak på den i munnen i tillegg slik at vi kan bruke den i treningssammenheng :)

10462904_10152517897852597_1918690381906

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror jeg har Large til Keo på 22kg, han får godt tak inni til å få ut alt etterhvert, men ikke for mye av gangen. Han har godt tak på den i munnen i tillegg slik at vi kan bruke den i treningssammenheng :)

10462904_10152517897852597_1918690381906

Jeg kjøpte XL da jeg mener å huske at den Keiron hadde som valp var den som var L, den er nok mindre enn den du har, vi får se når jeg får mine i posten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...