Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke fem filmer kan du se mange ganger?


Recommended Posts

Skrevet

Hvis du av en eller annen grunn bare hadde mulighet til å se fem filmer oppatt og oppatt i et helt år, hvilke filmer hadde du valgt?

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

V for Vendetta Watchmen Inception Van Helsing Liar Liar

Sex and The City (har alle sesongene i en boks, så det gjelder for alle) og det er forsåvidt den eneste av filmene/seriene mine som jeg kan se hver eneste søndag. Ingen søndag uten SATC!

Alle LOTR og Hobbit filmene. Trenger ikke mer. Seriøst. Ser de lett hver dag i perioder.

Guest Michellus
Skrevet

Alle LOTR og Hobbit filmene. Trenger ikke mer. Seriøst. Ser de lett hver dag i perioder. :lol:

= 6 :P ONE MUST GO :devilbanana:

Ellers ganske enig. Kunne lett tatt de filmene selv og sagt meg fornøyd med de :)

Skrevet

Marly & me kan jeg også se flere ganger, men slutten er jo rene selvtorturen :(

I know! Tuter værre enn en drittunge hver gang jeg ser den.

Skrevet
  1. Notting Hill
  2. Big Fish
  3. The Hours
  4. Wild at Heart
  5. Kill Bill (I og II, så litt juks da :P men opprinnelig var de jo ment å være en film,)

Tilfeldig rekkefølge.

Kunne godt klart meg med disse filmene ett år :) Har mange favoritter, så kunne hatt fler på lista, men dette er iallefall filmer jeg aldri blir lei.

Skrevet

Marly & me kan jeg også se flere ganger, men slutten er jo rene selvtorturen :(

I know! Tuter værre enn en drittunge hver gang jeg ser den.

Har ikke sett filmen, men boka er ******! Grein og grein og grein i slutten! :(

------------------------------

Ser sjelden film i grunn, men kunne nok sett LOTR eller harry potter filmene ganske mange ganger. Måtte hatt de fullstendige versjonene da, så jeg kunne oppdaget noe nytt hver gang.

Så LOTR filmene + 2 Iron Man filmer. Det tror jeg hadde vært bra :)

Skrevet

Har ikke sett filmen, men boka er ******! Grein og grein og grein i slutten! :(

------------------------------

Ser sjelden film i grunn, men kunne nok sett LOTR eller harry potter filmene ganske mange ganger. Måtte hatt de fullstendige versjonene da, så jeg kunne oppdaget noe nytt hver gang.

Så LOTR filmene + 2 Iron Man filmer. Det tror jeg hadde vært bra :)

Du må jo se filmen :P Den er fin, men trist :) Jeg grein skikkelig første gang jeg så den, og jeg griner nesten aldri av filmer. Samme med Hachicko :)

  • Like 1
Skrevet

Siden jeg ikke liker å følge reglene så skriver jeg flere filmer enn fem :sleep:

- The Jane Austen book club

- Harry Potter filmene

- Tre nøtter til askepott

- The Family Stone

- Love Actually

- Disney filmer

- Fast and furious filmene

  • Like 1
Skrevet

= 6 :P ONE MUST GO :devilbanana:

Ellers ganske enig. Kunne lett tatt de filmene selv og sagt meg fornøyd med de :)

Den siste hobbitfilmen har jo ikke kommet ut enda, så fram til desember er det bare 5. :P

Herlighet, velge bare 5 filmer da gitt ...

LOTR - The Return of the king

Hobbiten - an unexpected journey

RED

The fifth element

The green mile

Kunne forsåvidt og greid meg med bare LOTR og Hobbit-filmene. :P

Skrevet

I mangel på egne meninger, her er gubbens meninger ;

-Star Wars

(-Harry Potter)

(-Ringenes Herre)

(-Saving Private Ryan)

(-Dark Knight filmene)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...