Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpefakter ja..vi har fire 9 uker gamle terrorister nå, vi beholder hele kullet - jupp - ganske glad for at det er sommer og at de vokser opp delvis ute :P

Wow, det er tøft.

Blir en del å holde styr på tenker jeg.

Hva slags rase er det??

  • Svar 2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tror vi får valp på fredag! Hvis det går etter planen og oppdretter og valp virker fornuftige så blir hun med oss hjem. Kopiert bildelink fra oppdretter sin Facebookside.

Da er hun endelig hjemme! Ventetiden er over og 17 timers reise for å hente valp er overstått ^^

Endelig er jenta mi født En av disse herlighetene kommer til meg i slutten av juni. 3 tisper og 1 hannhund. Far er flotte Quinlent James Dean og mor er vakre CH Cometstaff Day For

Posted Images

Skrevet

Sarek har blitt over 3mnd gammel og veier over 10kg alt. Vokser og gror fort disse små...

 

Han liker IKKE å gå bak på tur. Han skal gå ved siden av den første hunden eller i front mener han. Men han får nå bare lære seg at innimellom går vi bak.

 

Postet bilde

 

Postet bilde

Men lederhunder skal da gå fremst de? :P:teehe:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

Men lederhunder skal da gå fremst de? :P:teehe:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hehe, ja. Kanskje han innbilder seg at han havner i fronten på spannet fra første tur når han blir gammel nok?

Da må han nok tro om igjen ;)

Skrevet

Hehe, ja. Kanskje han innbilder seg at han havner i fronten på spannet fra første tur når han blir gammel nok?

Da må han nok tro om igjen ;)

Har ikke alle unge gutter såpass ståltro på seg selv da? :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Skrevet

Valpene har nå startet å åpne øynene.

De er 1 1/2 uke gamle og jeg syntes tiden går såååå sakte.

Gleder meg enormt til jeg får sett de igjen og til jenta mi kommer hjem.

Det er, såvidt jeg vet, 3 ledige hanner i kullet.

Alle tispene er snakket for.

Ettersom faren er tjenestehund (patruljehund) og moren har vist stort potensiale i både LP og feltsøk/søk og at hun har en interesse for sau så har jeg stor tro på gode arbeidshunder i dette kullet.

  • Like 2
Skrevet

Vanskelig å få tatt bilder med mobil av svart blobb :P

Hun er skikkelig kul og en avslappa valp altså! Så gøy og trivelig å ha med å gjøre :)

  • Like 7
Skrevet

Vanskelig å få tatt bilder med mobil av svart blobb :P

Hun er skikkelig kul og en avslappa valp altså! Så gøy og trivelig å ha med å gjøre :)

*smelt* Så ufattelig skjønn :wub: Verdens søteste tryne :D

  • Like 1
Skrevet

Melder seg inn her :innocent: Henter en gronnisgutt om ett par uker :)

Nye importen fra Ada å di? :)

Her blir det kanskje en terv tispe i november om det kommer en til oss :D

  • Like 3
Skrevet

 

Stemmer :) 

 

Blir spennende å se hva som kommer i det kullet :) 

Så kult at han kommer til deg! Sett litt bilder på Facebook! Virker som en kul fyr :D

Jeg er veldig spent på dette kullet! Har lenge hatt lyst på en fra de linjene. Så spent på om det kommer noen terv der! Så håper det! Linjene bak er jo nesten 75% terv, så sjansene er der!

Lilly minner veldig om Khal og, utifra det jeg har sett. Happy go lucky tispe med litt whatever attityde!

Skrevet

Så kult at han kommer til deg! Sett litt bilder på Facebook! Virker som en kul fyr :D

Jeg er veldig spent på dette kullet! Har lenge hatt lyst på en fra de linjene. Så spent på om det kommer noen terv der! Så håper det! Linjene bak er jo nesten 75% terv, så sjansene er der!

Lilly minner veldig om Khal og, utifra det jeg har sett. Happy go lucky tispe med litt whatever attityde!

Han virker som en liten frekkas ja :P

Skal du ikke ha om det bare blir sorte?

Skrevet

 

Han virker som en liten frekkas ja :P 

 

Skal du ikke ha om det bare blir sorte? 

Nei, da venter vi å ser om det blir noe etter moulin :) hun er jo søster av hannen her.

Jeg ønsker en terv jeg forhåpentligvis kan bruke i avl senere.

  • Like 1
Skrevet

Se her ja. Enda flere belgerfolk.

Gleder meg til å se valpene deres

@Ingidano har sett valpen på face og den er kjempesøt

Lykke til.

Og håper det kommer ei tispe til deg @Wachita

Her syntes jeg tiden går utrolig sakte. Valpene blir 2 uker i morgen og da er det bare 6 uker igjen.

  • Like 1
Skrevet

Ja, ikke sant! Hun gikk fra å være en liten bolle med pels og marsvinfjes til å være en faktisk liten hund! Nå gleder jeg meg SÅ mye til å få henne hjem!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...