Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2015


Mackenzie
 Share

Recommended Posts

  • Svar 2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tror vi får valp på fredag! Hvis det går etter planen og oppdretter og valp virker fornuftige så blir hun med oss hjem. Kopiert bildelink fra oppdretter sin Facebookside.

Da er hun endelig hjemme! Ventetiden er over og 17 timers reise for å hente valp er overstått ^^

Endelig er jenta mi født En av disse herlighetene kommer til meg i slutten av juni. 3 tisper og 1 hannhund. Far er flotte Quinlent James Dean og mor er vakre CH Cometstaff Day For

Posted Images

Jeg teller dager, og de går nesten ikke :|

Oh! For en lang tråd! Klarer ikke lese gjennom alt nå, men hei! Jeg er Eden og venter spent på en mulig havanais-valp i sommer. :wave:

Så spennende :) Krysser fingrene!

Da ser det ut som jeg også kan melde meg inn her i tråden. Har fått tilslag på en tispe fra en meget spennende wachtelhundparring, og skal hente i juli. Jeg har allerede en hund fra samme far som jeg er godt fornøyd med, og jeg har stor tro på denne kombinasjonen. Så får vi se hvordan det går å forberede "gamlehunden" til bruksprøvene samtidig som en valp skal oppdras og så smått jages inn :)

Gøy med kombinasjoner man har tro på, lykke til :)

20 mars flyttet denne lille gutten inn hos meg. Navnet hans er Bruno.

Gratulerer med valp, så søt han ser ut :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tør nesten ikke si det høyt etter noen år med mye uflaks på den firbente fronten, men nå er det litt mer sikkert så da kan jeg si at...

Det ser ut som at det blir en firbent familieforøkelse her i slutten av august!! :happy1:

Sånn, da sniker jeg meg ut igjen av tråden for å ikke jinxe det mer. :fear:

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Igår fikk jeg den triste nyheten om at jeg ikke får valp ifra oppdretteren som jeg har stått på liste siden oktober ifjor grunnet uheldige omstendigheter. Det var utrolig trist, men sånn kan det gå. Siden ikke noen andre oppdrettere av rasen i norge skal ha kull nå til sommeren, så blir vi å gå for en annen rase.

Jeg står på valpeliste på mellompuddel og håper det blir valp på meg :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt satt ut, når hunden fødte igår kom det "bare" tre tisper og jeg konkluderte vel med at det ikke var sjangs for meg.. Så idag fikk jeg epost om at det var en tispevalp til meg :o

 

Postet bilde

Det bilde der så jeg akkurat på instagram tror jeg :) (sånn meningsløs info)

Gratulerer!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpene er født, Dåra/Rutta er kommet!!!! Nå er det bare siste tenkebiten og litt praktisk rundt det før jeg bestemmer meg heeelt. Men jeg har jo bestemt meg, det er bare lykken og panikken som slår inn ? lol.

  • Like 19
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpene er født, Dåra/Rutta er kommet!! Nå er det bare siste tenkebiten og litt praktisk rundt det før jeg bestemmer meg heeelt. Men jeg har jo bestemt meg, det er bare lykken og panikken som slår inn lol.

Gratulerer :D så gøy :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt satt ut, når hunden fødte igår kom det "bare" tre tisper og jeg konkluderte vel med at det ikke var sjangs for meg.. Så idag fikk jeg epost om at det var en tispevalp til meg :o

1470677_orig.jpg

Gratulerer :D Skikkelig fin korvrekke :D

Hvor er hun fra?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som har hatt hund før; hvordan gjør dere det med innkjøp av utstyr? Jeg vil jo gjerne begynne shoppingen allerede :innocent: Men siden valpen vil klø i munnen og tygge i stykker det meste den får tak på, bør jeg kanskje kjøpe litt billige, midlertidige ting mens hun er liten? Jeg kommer til å bruke åpent bur som soveplass, og det skal stå inne på soverommet mitt. Buret klarer hun vel ikke tygge i stykker vel? Så det regner jeg med går fint å kjøpe fra starten av. Men hvilke ting bør jeg skaffe til henne i begynnelsen, og hvilke ting bør jeg vente med til tannfelling er over? Hvor mye kan man justere seler og slikt? Kan man kjøpe voksensele og stramme den inn til valp? Eller må man ha valpesele, og kjøpe ny når hun er fullvoksen? Vil prøve å gjøre dette relativt økonomisk, til tross for at kjøpelysten absolutt melder seg :P

Jeg bruker å skjøre til ei pappeske fra matbutikken og legge et pleid i, da gjør det ingenting om den blir spist opp :) Så kjøper du en sengeplasser når den blir stor og har sluttet og tygge på ting. Du må nok regne med å kjøpe utstyr to ganger hvis du ikke har en rase som ikke blir så stor da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...