Gå til innhold
Hundesonen.no

Universitetsfag bachelornivå som gir 1-2 sp?


Recommended Posts

Skrevet

Det har seg slik at jeg har mangler 0,5 studiepoeng fra tidligere utdanning for å få skrevet av enda et fritt emne på bachelorgraden min. Jeg skulle derfor gjerne ha funnet et fag/kurs på et universitet som bare gir et par studiepoeng. Jeg har ikke funnet det jeg ser etter på UiO, de fagene som bare gir et par studiepoeng er enten på masternivå eller krever tidligere kurs som jeg ikke har.

Studieveilederen min nevnte noe om at det finnes korte nettkurs, eller skrivekurs, som jeg kunne ta. Er det noen som kjenner til noe lignende?

Skrevet

Hva med å ta et ienkelt emne på 10 stp i noe (du synes er) interessant? AST1010 f.eks: 3t eksamen, krever ingen forkunnskaper, kan leses til på egen hånd.

I tillegg til interesse, bør trådstarter også huske at enkeltemner på 10 stp. ved eksempelvis UiO er gratis (utenom semesteravgift), mens nettkurs o.l. på færre studiepoeng (slik som Tuvane linket til) gjerne koster tusenvis av kroner.

  • Like 1
Skrevet

Jeg ville tatt et 10 stp enkeltemne uten obligatorisk oppmøte i noe du interesserer deg for. Det trenger ikke være så mye jobb. Må det være innenfor et spesielt fagområde?

  • Like 1
Skrevet

Jeg har pensumboka om du vil låne. :P

Ellers vil jeg låne!

Livets utvikling på geo er også et plankekjøringsemne på linje med ast1010, tror snittet er B. En forelesning i uka (ikke obligatorisk) og en eksamen.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...