Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 164
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endte opp med 5 tisper og en hannhund Alle soble i forskjellige nyanser, ser bedre når de er tørre. 4 tisper med hel krage, en med halv liten på den ene siden og en hannhund med diamant form i nakken

Jaaaa! Etter nedturen igår kom oppturen idag Minst 5-6 bebiser ventes De var små enda, så hun ville ha regnet termin fra siste parringsdag. Herlighet så glad jeg er nå! Går virkelig opp og

Nå er valpene fordelt: Havanna flytter til Lillestrøm og heter P I Calling The Shots Iona flytter til femundsmarka og heter P I Causing A Fever Ziir Rio flytter til Oslo og heter P I Chasing Sha

Posted Images

Skrevet

:heart:

Nedturer... Og oppturer :) Imorgen er ultraly, men jeg er fakisk ganske sikker på at Simi er drektig- Så får vi se imorgen om det er en ny nedtur, eller om dette skjer denne gang :)

Blir spennende :-) Krysser fingrene!

Skrevet

:heart:

Nedturer... Og oppturer :) Imorgen er ultraly, men jeg er fakisk ganske sikker på at Simi er drektig- Så får vi se imorgen om det er en ny nedtur, eller om dette skjer denne gang :)

Lykke til! :heart:

Skrevet

Jaaaa! Etter nedturen igår kom oppturen idag :)

10701959_10152664139325256_8678750073429

Minst 5-6 bebiser ventes :D De var små enda, så hun ville ha regnet termin fra siste parringsdag. Herlighet så glad jeg er nå! Går virkelig opp og ned dette :lol: Men denne gang ble det SimiXOscar valper :ahappy: Kanskje jeg endelig får min etterlengtet skygga sobel :)

  • Like 18
Skrevet

Gratulerer :flowers:

Blir du å ha to valpekull sammtidig hjemme? Eller blir det noen uker pustepause mellom slagene?

Arya sine valper er leveringsklare fra slutten av uke 42 og Simi sine er ventet helt i slutten av uke 43/begynnelsen av uke 44 ( Termin fra siste parring er mandag uke 44, den 27 okt :) )

  • Like 2
Skrevet

Åh, gratulerer så mye, jeg håper veldig at 2014 er et fertilt år for flere av oss... :whistle:

Jeg er så glad på dine vegne at du får valper etter en etterlengtet kombinasjon!

  • Like 2
Skrevet

Dette er veldig hyggelig! Håper du får en som er like feminin, snill og skjønn som mammaen og like flott og praktfull som faren! I en og samme hund! :lol:

Ja :lol: DET hadde vært noe, hehe. Verdt å håpe på :D Simi mangler "it" på utstiling. Derfor hun ikke vises så ofte eller. Hun synes det er helt ok, gjør som hun skal og får ok resultater, men hun bare har ikke den utstrålingen som sier "Se på meg a!" , men det har Oscar :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Haha ja :lol: Sophia har hatt med bilder av dem, og fortalt alle sammen om morkaker og hvoran valper kommer ut :lol:

:lol:

Gratulerer med bekreftet drektighet! Gleder meg til de kommer ut så vi får "hilse" på de, iallefall via bilder. :ahappy:

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...