Gå til innhold
Hundesonen.no

Damir og Iraia - Dogo Canario


Recommended Posts

Skrevet

Hvis det er ønskelig å diskutere kuperte hunder er det bare å lage en egen tråd om temaet.. :) Er ikke for kupering selv men nå bor jeg med disse to og de er fine hunder selv om de ikke har ører og jeg vil gjerne vise de frem som alle andre på sonen. Ønsker ikke at denne tråden skal bli et sted for å diskutere kupering av hund. Er ikke derfor jeg lagde tråden..

  • Like 15
  • Svar 343
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fine vofsene matcher godt til bunad

Hvis det er ønskelig å diskutere kuperte hunder er det bare å lage en egen tråd om temaet.. Er ikke for kupering selv men nå bor jeg med disse to og de er fine hunder selv om de ikke har ører og j

Depositum betalt og alt er egentlig klart for at Iraia flytter til Norge i slutten av 2016/Begynnelsen av 2017.   Hun er litt eldre nå, men har ikke så gode bilder enda. Det komm

Posted Images

Skrevet

Han brukte vaier på burak tidligere, men han fikk sår av den en gang så han er litt tryggere med kjettingen. Håper ikke kjettingen ryker!

Båttau blir tygd over på ca to sekunder her. :lol:

Ja, det er noen kjekke gutter! :D

Er ikke mine, men bor med de og de er jo en del av familien. Har flytta inn hos kjæresten, og de bodde her :lol:

Ja de bjeffer. De passer på hus og hage og bjeffer når uvedkommende kommer. Grove i måla, så høres godt. Bor på landet så naboer er heldigvis ikke plaga av det. Er vel mulig å begrense, hvis man vil det, men disse her to har ihvertfall godt vaktinstinkt og de virker hakket mer heftig enn de norske DC jeg har møtt.

Må si at jeg ønsker meg en vakt hund! Disse er da aldeles NYDELIGE!

Skrevet

Må si at jeg ønsker meg en vakt hund! Disse er da aldeles NYDELIGE!

Fine hunder men overhode ikke noe jeg ville anbefalt til alle og enhver. Er mye hund, og stor hund. Man vil ikke ha en DC på 55kg uten folkeskikk og riktig oppdragelse.
  • Like 1
  • 5 weeks later...
Skrevet

På tre uker har vi gått fra tre til en hund. Så nå har vi dessverre bare Damir igjen.

Så han blir alene-hund en liten stund, ihvertfall frem til sommeren når skal vi hente en valp.

Veldig rart å bare ha Damir igjen, men han ser ikke problemet med å ha lekene sine i fred og få all oppmerksomhet. :)

11324_10152691616966411_3748828708308145

Skrevet

På tre uker har vi gått fra tre til en hund. Så nå har vi dessverre bare Damir igjen.

Så han blir alene-hund en liten stund, ihvertfall frem til sommeren når skal vi hente en valp.

Veldig rart å bare ha Damir igjen, men han ser ikke problemet med å ha lekene sine i fred og få all oppmerksomhet. :)

11324_10152691616966411_3748828708308145

Nydelig! Leste hva som skjedde med Ozzy, :hug: Hva har skjedd med Burak?

Skrevet

Nydelig! Leste hva som skjedde med Ozzy, :hug: Hva har skjedd med Burak?

Litt komplisert, kan sende på PM hvis du ønsker men vil ikke legge det ut her. :)

Skrevet

Huffda :hug: Godt at Damir tar det bra i det minste.

Men det går bra med Burak, han er ikke død, eller? (Ble veldig nysgjerrig selv, men du behøver jo ikke svare her/på PM om du ikke vil).

Skrevet

Beklager, syntes bare det kunne virke som om det var noe annet som hadde skjedd. Kondolerer så mye. :heart:

Skrevet

Æsjda, trist lesing :hug:

Han får kose seg sammen med dere frem til en ny solstråle kommer! Hvilken rase er den fremtidige valpen? :)

Blir en DC til, fra samme oppdrett som Burak og Damir. Rørlegger'n har planlagt hu lenge, så jeg får bare vente med en valp som jeg vil ha. :P

Skrevet

Uff da, det var leit at hundeflokken har blitt så redusert på så kort tid :console:

Ja, det er veldig trist. Mista hver vår.. Men vi får trøste oss med at vi ihvertfall har Damir :)

Skrevet

Kondolerer! Er så trist når disse flotte firbeinte tar farvel :icon_cry:

Godt dere kan kose dere med Damir :)

Det er veldig trist, men det hjelper å ha han lille igjen. :) Takk.

Skrevet

Så fine de var. Trist at dere måtte avlive den ene. Den mørke var veldig pen! Hvilke linjer er de fra? Hva er stamtavlenabnet?

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...