Gå til innhold
Hundesonen.no

STOR edderkopp… I Sverige.


Gjest
 Share

Recommended Posts

I gårkveld så jeg den største edderkoppen jeg har sett i mitt liv. Noen som vet hva det kunne vært?

Den var helsort, den var på størrelse med en padde (større enn en frosk) - tykk svart kropp og ganske tykke - men lange - bein. Krøyp som en jævel raskt over gulvet. Vi bor i ei kjellerleilighet. Jeg seriøst… dævver bare av tanken :frantics:

Den var så stor at den ikke kunne skvises liksom. Den måtte STØVSUGES. Du kunne ikke "ta den ut med et papir". Fader meg som en liten chihuahuavalp. FAHK SÅNT SKAL JO IKKE FINNES I DET FRI?!?!?! :frantics:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Du trenger ikke bikkje når du har den. Kjøp en sele og gå tur med den. Blir den nye bestevennen din

Ingen har overlevd å møte en så de kan fortelle det til noen....

Jeg regnet med at de som hadde så stor edderkoppfobi at de ikke ville tåle et bilde eller to, neppe ville gå inn i en tråd med tittelen "STOR edderkopp". Dessuten så fikk du jo svar på det du lur

Posted Images

Ææææææææhæææ slem bones med bilder i tråden :cry: Jeg som akkurat hadde blitt venn med edderkoppene og funnet ut at de er greie og snille som eter maur og fluer og sånn. Så kommer DE MONSTRENE inn i bildet. FAHK :cry:

Men det så litt sånn ut. Som stor husedderkopp :cry: De er jo paddestor om du tar hele omkretsen inkl beina.

:frantics:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

De liker seg i kjellere, de husedderkoppene... Bodde i kjellerleilighet tidligere, og der trivdes de veldig godt. Og jeg som har forferdelig angst for edderkopper også.

Eneste positive med å ha bodd med de, er at jeg ikke lenger er fullt så redd de små lenger, for fy søren, trodde heller ikke det fantes sånne i Norge før jeg så de der. :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En slik har jeg en eller annen plass rett bak hodet mitt på soverommet. Prøvde å ta den en gang, men den fikk gjemt seg, og jeg har ikke sett den siden. Men den gjemmer seg nok her en plass, og det er litt ekkelt, selv om jeg ikke er spesielt redd edderkopper...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg regnet med at de som hadde så stor edderkoppfobi at de ikke ville tåle et bilde eller to, neppe ville gå inn i en tråd med tittelen "STOR edderkopp". :P

Dessuten så fikk du jo svar på det du lurte på da, hehe. Er nok en stor husedderkopp du har sett. :)

Jeg synes at edderkopper er kule. Jeg lar dem stort sett bare få tusle rundt, evt. så slipper jeg dem ut i hagen. Stilige øyne har de også. :D

Spider-Eyes.jpg

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En slik har jeg en eller annen plass rett bak hodet mitt på soverommet. Prøvde å ta den en gang, men den fikk gjemt seg, og jeg har ikke sett den siden. Men den gjemmer seg nok her en plass, og det er litt ekkelt, selv om jeg ikke er spesielt redd edderkopper...

Om du ikke har spist den i søvne?! Jeg klarer ikke å sovne om en jeg har en edderkopp på soverommet som har sluppet unna, da får den nemlig sitte i hjørnet sitt å plotte hevn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor gikk jeg inn i denne tråden :( Bones, du regnet feil :P

Hadde giga-edderkopper i kjellerleiligheten jeg leide ett år.... fy ****! Glad jeg ikke bodde alene, så jeg slapp å takle alle selv. Eller, var kanskje bare 5 i løpet av et år, men hadde mareritt om dem, og levde i frykt hver dag, hadde aldri sett så store før. Jeg skal aldri bo i en kjellerleilighet igjen. Aldri.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke for å være party pooper men jeg hadde sånne husedderkopper min leilighet i 5.etg på Grünerløkka :yes:

Etter min erfaring helt uproblematiske leieboere, stille og rolig, og ofte "usynlige" :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slike hadde jeg mange av når jeg bodde i kjellerleilighet. Jeg holdt på å DØ hver gang de spratt fram fra intet.

Grusomme øyne har de, og når de løper over ei bok lager de "klikkelyder" mot arket. fyyyyyysj!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da vi bodde i kjellerleilighet hadde vi mange sånne maddafakkas. Hadde sett svære edderkopper før, men SÅ svære?
Må enten ha vært en innvandrer edderkopp eller en på anabolesteroider. Uansett, at jeg overlevde nesten 2 år i den leiligheten er et mysterium. Det fine er jo, at jeg ikke er så redd for små edderkopper mer, nå må det være litt størrelse på dem, for å freake meg ut.

Denne maddafakkaen er den største og støggeste jeg er sett. Takk gud for sterk mann som tørte og mose den!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

I gårkveld så jeg den største edderkoppen jeg har sett i mitt liv. Noen som vet hva det kunne vært?

Den var helsort, den var på størrelse med en padde (større enn en frosk) - tykk svart kropp og ganske tykke - men lange - bein. Krøyp som en jævel raskt over gulvet. Vi bor i ei kjellerleilighet. Jeg seriøst… dævver bare av tanken :frantics:

Den var så stor at den ikke kunne skvises liksom. Den måtte STØVSUGES. Du kunne ikke "ta den ut med et papir". Fader meg som en liten chihuahuavalp. FAHK SÅNT SKAL JO IKKE FINNES I DET FRI?!?!?! :frantics:

Biilde?

Hvis den kan støvsuges så er den ikke svær vel, dessuten kan den jo bare rusle ut igjen., :D

Jeg er litt "plaget" av gigantiske gresshopper som flytter inn her for tiden, de bråker sånn. Er ikke sånne delikatesse i andre deler av verden, kan jeg selge de? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
    • Takk for godt tips om godbitpung! Skal se om jeg finner noe liknende. Hadde samme erfaring som deg med vom, veldig hard avføring som virket ubehagelig å trykke ut. Tørrfor fra Dilaq, er det Dibaq du mener? Vurderte nemlig dette foret selv. Kan ikke så mye om hundeernæring, men syntes ingrendiensene så ganske bra ut og foret er rimelig. Men kunne ikke lese noen erfaringer med det på nett, og det føltes skummelt å prøve et så ukjent formerke. Du er fornøyd altså?
    • Vi har hatt fremgang på flere områder denne uka, bl.a. pelsstell. Tålmodigheten med kamming og raking har økt dramatisk. Han liker det ikke, men det virker som han har forstått at det er et nødvendig onde og en slags act of kindness fra min side, og er mer tålmodig med det. Nå holder det med en utbetaling per kammede og rakede bein, en for ryggen, en for magen og en for brystet, totalt 7 skjeer med Vom for å få kammet og raket hele hunden, unntatt skjegget, som det koster minst fire skjeer Vom å få kammet grundig gjennom.  Ny milepæl er napping. Skal ikke påberope meg å være noen kløpper ennå, men får det da til på et vis, og til min gledelige overraskelse liker han å bli nappet.  Ellers har vi fått mye sosialisering/miljøtrening med hester og fremmedfolk på territoriet denne uka, med camp/landsstevne på gården. Han har roet seg betraktelig ned og er progressivt desensitivert til situasjonen gjennom å få trøkket ansiktet fullt av godis og spise 1-2 måltider om dagen fra gresset rett foran paddockene, mens folk traver rundt med utstyr og for, og leier hester frem og tilbake. Fra å være heftig begeistret og vilter nysgjerrig med mye vokal de første dagene, til å være nær nonchalant nå på slutten - en pen utvikling. En god hjelp var hestenes nedlatende forrakt mot ham da han begynte bjeffe på dem. De gjorde hesteekvivalenten til det menneskelige uttrykket 'himlet med øynene og fnøs foraktelig' mot den lille drittungen som lagde sånn irriterende lyd. Den reaksjonen der fra dem sved på en annen måte enn tilsvarende reaksjon fra meg, som han har reagert på med MER vokal, for å gjøre det tydelig hva slags emosjonell abuse og omsorgssvikt sånt er fra primær omsorgsperson. Å "få" den der fra hestene var noe annet. Den fungerte på en annen måte fordi det ikke kom fra meg. En stor takk til hestene for hjelpen med å utvikle litt manerer. Han fikk til og med hilse snute mot mule med et brødrepar han har vært på nikk med i noen dager. Var veldig forløsende for ham, og roet ham betydelig ned i nærheten av dem.  Han er fortsatt ganske sosialt inkompetent, though. Klønete. Forsøkte kjefte og true seg til å bli hilst på og kost med her om dagen. Kroppsspråket hans var forvirrende. Ledig halvhøy hale i halvhurtig bevegelse. En slags mellomting mellom avventende vurdering, irritasjon og gledesbevegelser. Så satte han i en vokal som fremstod som truende dersom en skulle sammenlignet med mange andre raser. Ikke en dyp og alvorlig morsk voktervokal - det er ingen tvil om hva han mener når han bruker den - men et mer prososialt toneleie ispedd knurrebrumming, mot to unge kvinner som kom for å møkke en paddock. Mens han stod der og tilsynelatende kjeftet litt truende på dem, lett å tolke som territorial for den som ikke har hørt hvordan ekte territorial fra ham høres ut, så vrikket han på rumpa som i genuin gledeslogring, samtidig som han lagde de lydene der. Han forsøkte dundre meg å kjefte og true dem til å komme kose med ham, og hadde en forventning om å lykkes med det. Skjønner hvorfor mange beskriver gruppe 2 raser som: "Kan være dominant." Det er ikke så mange andre ord en kan beskrive det der med enn nettopp 'dominant'. Attitude.  Han fikk ingen uttelling for det der da, og begynte sutre og sytebjeffe da de gikk.  Kortbuksene har blitt kortere, fordi han satte seg i en fersk tyggisklyse på bussholdeplassen. Konsulterte Grok om frisyren og lurte på om den kunne generere et bilde av den optimalt estetiske måten å klippe en riesenschnauzer på, med en 2020 jeansmote silhuett på beina. Dialogen ble lang, men samme hvor omstendelig jeg forklarte, så klarte den ikke forstå at i den virkelige verden..  Så jeg forklarte og forklarte og la ved det eneste bildet tatt denne uka, kun for å vise den AI'em hva jeg mente: Jeg ville se om den kunne komme opp med en kul overall look som passer bedre med de kortbuksene der enn den typiske rasefrisyren. Jeg vet den er godt trent på visuell estetikk. Den KAN former og linjer. I forsøket på å veilede den til å forstå spurte jeg om den kunne vise meg forskjellen på å klippe en hunds naturlige pels til en silhuett av 2020 women's jeans fashion og på å kle en hund i hundeklær av jeansstoff.. ..så inntil videre beholder vi bare Lady og Landstrykeren looken med skjegg og bart og spaniel ører, til de ukonvensjonelle kortbuksene.
    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...