Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.vg.no/nyheter/innenriks/druknet-hund-funnet-bundet-til-sementblokk/a/23257466/

(Ingen bilder heldigvis)

Jeg kjenner hver gang jeg leser disse type sakene blir jeg bare matt. :(

Hva menneske kan gjøre noe sånnt mot ett dyr. Vise seg å være katt eller hund.

Jeg kan bare ikke fatte det.

Men hunden var chippet. Noe sier meg at eieren ikke kan være SÅ dum.

  • Svar 147
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En ting er at en skyldig person får som fortjent, men problemet med slik offentlig uthenging er at det ikke bare er den personen det går utover. Hva med eventuelle barn, foreldre og andre familie og v

Det kan godt være at denne hunden har det bedre som død, men jeg synes måten han valgte å myrde den på er helt forferdelig.. det finnes flere metoder som er mindre traumatisk og mindre smertefullt for

Sitat fra artikkelen: "Spesialist i klinisk voksen-psykologi, Anders Lindskog, mener folk som skriver slike hat- og trusselmeldinger i sosiale medier får utløp for hverdagsaggresjonen sin. – Mange a

Guest Bølla
Skrevet

Bør noen bli forbauset over noe som helst når man faktisk evner å drukne et dyr?

Ferietid i Norge, det slår aldri feil.

Skrevet

Jeg lurer på hva slags mennesker det er som gjør slikt.

Eller... scratch that. Jeg tror ikke jeg VIL vite hva slags mennesker det er som gjør slikt.

Skrevet
Men hunden var chippet. Noe sier meg at eieren ikke kan være SÅ dum.

Jeg har nesten bare ventet at noen faktisk er så dumme av de disse hjerteløse idiotene..

Stakkars, stakkars hund :(

Guest Kåre Lise
Skrevet

https://www.facebook.com/groups/270679763116343/

Hunden var visst forsøkt avlivet på andre måter før den til slutt ble druknet. Hunden var ute på prøve hos nye eiere, som visstnok skulle på ferie, og i stedet for å levere den tilbake til "oppdretter", så tok de livet av den. :(

Ah crap, det der sku jeg aldri sett.. Jeg er i mot sånne FB-sider.

*hytte med neven*

Skrevet

https://www.facebook.com/groups/270679763116343/

Hunden var visst forsøkt avlivet på andre måter før den til slutt ble druknet. Hunden var ute på prøve hos nye eiere, som visstnok skulle på ferie, og i stedet for å levere den tilbake til "oppdretter", så tok de livet av den. :(

For ei gruppe.. Jeg håper virkelig at påstandene der kan bevises, og at dette ikke bare er drittslenging og personforfølgelse.

Skrevet

https://www.facebook.com/groups/270679763116343/

Hunden var visst forsøkt avlivet på andre måter før den til slutt ble druknet. Hunden var ute på prøve hos nye eiere, som visstnok skulle på ferie, og i stedet for å levere den tilbake til "oppdretter", så tok de livet av den. :(

Hvordan kan de ha "forsøkt" å avlive den? Om man nå er så lavmål at man velger å avlive dyret sitt pga ferie, så må man i det minste ha vett og forstand nok til å gjøre det hos dyrlegen.

Noen mennesker skulle hatt nakkeskudd selv, altså.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Hvordan kan de ha "forsøkt" å avlive den? Om man nå er så lavmål at man velger å avlive dyret sitt pga ferie, så må man i det minste ha vett og forstand nok til å gjøre det hos dyrlegen.

Noen mennesker skulle hatt nakkeskudd selv, altså.

Ett tips i varmen, ikke ta alt du leser på FB for god fisk.. ;)

Skrevet

Ett tips i varmen, ikke ta alt du leser på FB for god fisk.. ;)

Ingenting er bedre enn om det ikke er sant. Men forferdelig sak uansett.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Ingenting er bedre enn om det ikke er sant. Men forferdelig sak uansett.

Sannheten er det vel ingen hverken her eller der som vet mye om.. Det er jungeltelegrafen og borgervern og det som verre er.

Helt vilt at sånt skal få blomstre på FB. Modereringa der er jo fraværende.

Skrevet

Ah crap, det der sku jeg aldri sett.. Jeg er i mot sånne FB-sider.

*hytte med neven*

Helt uenig i slik uthenging jeg også, jeg har rapportert gruppa og endel enkeltkommentarer der inne. Grunen til at jeg linket til den var at "oppdretter" og eier av hunden har forklart seg der inne.

Hunden hadde visst endel sårskader da den ble funnet druknet, ergo antagelsen om at den har blitt forsøkt avlivet på andre vis.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg er jo sjokkert over at folk faktisk blir medlemmer i en slik gruppe.... Tenker de ikke over konsekvensen av det de skriver?

Åpenbart ikke.

Jeg rusler ut i sola igjen, pådrar meg heller solstikk enn å engasjere meg i den galskapen der.

Skrevet

Ikke at jeg forsvarer hva enn som er i gruppen (jeg har ikke sett, jeg er bare på mobil så jeg har ikke facebook akk nå) - men vil minne på om ting som gir harme hos mennesker.

I etterkant av 22 Juli ble Anders Behring Breivik uthengt på stort sett alle verdens måter (også før han ble bekreftet som terroristen, flashback.org er alltid ute før mediene). Familien hans og stort sett alle som hadde tilknytning ble undergravd på det groveste, og selv i dag blir bøker publisert etter hans mors død hvor hun blir hakket på og utsatt for påstander som antakeligvis er av ymse sannheter. Offentlig publisering på norsk bokmarked.

Sett i perspektiv, overrasker det meg ikke at torturering av en hund vekker avsky og harme i det norske folk. Vi er en følelsesladdet gjeng styrt av norsk media som tvangsforer oss artikler - og vi utagerer stort sett på internett.

Men til saken, vil jeg si som jeg alltid sier. Hvordan folk faktisk klarer å gjøre noe slikt vil jeg aldri komme i nærheten av å forstå. Jeg er ikke beslektet med slike individer iallefall.

Skrevet

Uansett så hadde denne personen ett valg!!! Personen valgte å drukne hunden på et groteskt vis :-( Selv om den faktisk kunne dratt til veterinær eller fått den skutt!!! Begge alternativene er mer humant enn det å faktisk drukne hunden... Bare det at personen greide å TA STEGET med å gjøre dette sier sitt :-/

håper personen blir funnet, anmeldt og får straffen sin...

  • Like 1
Skrevet

Slik jeg forstår det er det altså mannen som har tatt livet av bikkja, pga sjalusi? Forholdet er tydeligvis ikke et bra et. (Utifra søsterens kommentarer på den gruppa)


Blir interessant å se hva politiet finner utav av. Håper de rette menneskene får straffen de burde ha.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...