Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 385
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ååå ventetiden! Dag 56 fra første parring men vi vet jo ikke om hun tok seg da, så det kan jo enda være en lang uke og litt til igjen! Denne ventetiden er jo så utholdelig på slutten, jeg gleder meg j

Kan love dere at jeg ikke har sett på dere skrive og ledd av dere eller noe lignende Har ikke hatt nett hjemme, itillegg til at Arya var litt treg å få melk, valpene, 5 andre hunder som krever sitt o

"Hajjo? Ej det hej det ej pajty?"

Skrevet

Ingen som merket det til nå, men jeg har klart å forveksle Will og Bane :lol: Gikk litt fortere enn jeg først trodde igår gitt. Hehe

Ceccy... Hun tiltaler meg på noen måter, mens på andre er hun veldig fremmed. Veldig tung, og også tung i bevegelsene sine i forhold til noen av søskene synes jeg, men de er bare 3 uker så jeg skal ikke skrive i stein :D

Første valpebesøk gikk strålende, og det var de fra Danmark som kom :) Arya gjorde en utmerket jobb med å selge på seg selv :lol:

  • Like 2
Skrevet

Gjelder å nyte det nå, for er vel bare en uke halvannen til de finner ut de skal drepe håret mitt :lol:

Hehe litt gratis frisering er da artig :P Yoshi var helt dust etter hår når vi fikk han, veldig artig, mmen guri som de lugger:) Legg gjerne ut litt hverdags bilder også da, om du har tid, synes det er så koselig å se jeg :)!

Skrevet

Ja, jeg må bli flinkere til å ta mer hverdagsbilde av dem! Filmer mye, men ikke så mye bilder men skal bli bedre nå. Litt lettere nå som de gjør noe også :lol: Må finne en app som fjerner lyd fra video før jeg kan vise dem, "noen" sier ofte så mye dumt mens jeg filmer :D

10702041_10152702197050256_1912268276728

10622793_10152702518720256_6102423088693

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...