Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagecopys første mellompuddel-kull


Recommended Posts

Skrevet

Da er vi i gang!

Mor: Se Upp Hit and Run "Leah"

HD: A

AA: A

PL: 0/0

Øyne: uten anmerkning februar 2014

PRCD-PRA: A

leahd4a2012.jpg?w=640&h=480

Leah D4A 2012

Far: No Ch. Se Ch. Mon Charme Diamant Noir “Morris”

HD: A

AA: A

PL: 0/0

Øyne: uten anmerkning september 2013

PRCD-PRA: B (bærer)

PRCD-PRA status på valper blir enten fri eller bærere, ingen affiserte :)

morrisbc3b82014.jpg?w=640&h=360

Morris NKK Bø 2014

Dette er en kombinasjon jeg har stor tro på. Det er ingen hemmelighet at jeg er dypt og inderlig forelsket i Leah, og egentlig syns at hennes eneste feil er at hun egentlig tilhører datterbarnet :P Belgerpia og jeg var på NKK Bø bl.a. for å hilse på Morris, og jeg tror jeg trygt kan si at vi hadde veldig sansen for denne gutten, han er søt og mild, med høy lekelyst, uten miljøberørthet, og ingen problemer med å leke og bli pilla på av fremmede damer.

Leah startet løp 12. juni, og vi planlegger en date med Morris neste lørdag (om hun ikke skulle finne ut at hun skal stå enda tidligere), da skulle terminen bli sånn i slutten av august en gang :ahappy:

Både Morris og Leah er sorte med anlegg for brunt, så jeg forventer både sorte og brune valper (teoretisk sett skal 25 % av valpene bli brune). Begge to god pelskvalitet (tett og passe stiv), så jeg regner med at det blir nok pels :P

Valpene bør bli sosiale og fulle av lekelyst og kamplyst, sunt bygde med fart i beina, og være passelig morsomme for de fleste ;)

  • Svar 399
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gratulerer så mye med vel overstått! Høres ut som en perfekt start på livet for kvintetten. Er det bare jeg som tenker at 2ne burde ha et Puddelrock-navnetema? Appetite for Destruction, The Hair

Små fylliker

Posted Images

Skrevet

Åååh! Har lenge hatt lyst på puddel, men blir nok hakket for lite :(

Tsk, mellompuddel er akkurat passe de ;) Ikke så små at de er småhunder, og akkurat så stor at du er glad de ikke er større når det er tid for pelsstell *ler*

Skrevet

Åååååååhhh! Dette hadde vært et kull jeg virkelig kunne tenkt meg valp fra hvis puddel fortsatt sto på lista.

Go Leah! :D

Skrevet

Åååh! Har lenge hatt lyst på puddel, men blir nok hakket for lite :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakket for lite?? :P De har jo en perfekt størrelse jo... :ahappy:

Men det er jaggu bra at jeg har nok med han jeg allerede har :D Ellers hadde jeg blitt veldig fristet til å kjøpe meg en sånn lekker sak.... :wub:

Lykke til med valpekull, @2ne :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...