Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Obs, bilder av skadde sauer i artikkelen.

http://www.tb.no/nyheter/flere-sauer-skambitt-av-los-hund-1.8457653

Sindre Ims Myhre forteller at hunden gikk til angrep på sauene umiddelbart etter at den kom i land på øya.

– Den sprang rett mot sauene, som løp av gårde i panikk. Et av dyrene hoppet ut i sjøen og la på svøm. Hunden hoppet etter og angrep den forsvarsløse sauen ute i sjøen og bet den i bakparten. Ungdommene sto på land og lo høyt av det de så. Jeg ble meget forbannet over slik oppførsel og ba dem øyeblikkelig å ta hunden i bånd. Det lovet de å gjøre, men jeg så senere at de hadde sluppet den løs igjen, sier Ihms Myhre.

Skrevet

Båndtvang er en fin ting. Skummelt å si det, men før jeg kom inn på sonen tenkte jeg at båndtvangen måtte være tull så lenge folk ikke er tilstede. Tror det ville vært gunstig å få satt fokus på hvor viktig det er og hvorfor man har den.

Skummel tendens å le av skadde, redde dyr forøvrig. Litt sånn. "Liker å sette fyr på søppelbøtta mi littegran" og "Så gøy å se fluer løpe uten vinger".

  • Like 1
Skrevet

Dette er skammelig oppførsel! Det spiller ingen rolle om det er 1. juni eller 1. desember. Er du i områder med husdyr så passer du på hundene dine. Skulle du vært så dum/tankeløs/uheldig at hunden din skader sauer eller andre dyr så får du søren meg ta ansvar!

:gaah:

Skrevet

Hva f**** feiler det folk egentlig?

Må jo være fullstendig mangel på empati når man bare ler av at hunden skambiter sauene!

Drittunger som bør få seg en klekkelig bot og ikke ha lov å eie en hund, samt at de selvfølgelig skal betale bonden både for veterinærutgiftene og tapet av den ene sauen!

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

For meg som ikke er lokalkjent. Er dette en øy man bare kommer til med båt?

Ja, ikke at jeg eller er så lokalkjent men det er en liten øy sånn omtrent i skipsleia inn til Tønsberg og del av Færder nasjonalpark.

Skrevet

Folk som kan le og more seg over at dyr lider burde ikke ha lov til å ha dyr av noe slag. Det er noe alvorlig feil når man kan synes det er gøy å se på at hunden man eier og har ansvar for river opp forsvarsløse sauer. Jeg kjenner jeg blir kvalm.

  • Like 4
Skrevet

Stakkars stakkars sauer. Ser saueeier har begjært avlivning av hunden og selv om det er trist for hunden så fortjener ikke disse menneskene å ha hund. Hvor blåst er man når man LER av at bikkja si gjør så store skader på sauene?!

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...