Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Obs, bilder av skadde sauer i artikkelen.

http://www.tb.no/nyheter/flere-sauer-skambitt-av-los-hund-1.8457653

Sindre Ims Myhre forteller at hunden gikk til angrep på sauene umiddelbart etter at den kom i land på øya.

– Den sprang rett mot sauene, som løp av gårde i panikk. Et av dyrene hoppet ut i sjøen og la på svøm. Hunden hoppet etter og angrep den forsvarsløse sauen ute i sjøen og bet den i bakparten. Ungdommene sto på land og lo høyt av det de så. Jeg ble meget forbannet over slik oppførsel og ba dem øyeblikkelig å ta hunden i bånd. Det lovet de å gjøre, men jeg så senere at de hadde sluppet den løs igjen, sier Ihms Myhre.

Skrevet

Båndtvang er en fin ting. Skummelt å si det, men før jeg kom inn på sonen tenkte jeg at båndtvangen måtte være tull så lenge folk ikke er tilstede. Tror det ville vært gunstig å få satt fokus på hvor viktig det er og hvorfor man har den.

Skummel tendens å le av skadde, redde dyr forøvrig. Litt sånn. "Liker å sette fyr på søppelbøtta mi littegran" og "Så gøy å se fluer løpe uten vinger".

  • Like 1
Skrevet

Dette er skammelig oppførsel! Det spiller ingen rolle om det er 1. juni eller 1. desember. Er du i områder med husdyr så passer du på hundene dine. Skulle du vært så dum/tankeløs/uheldig at hunden din skader sauer eller andre dyr så får du søren meg ta ansvar!

:gaah:

Skrevet

Hva f**** feiler det folk egentlig?

Må jo være fullstendig mangel på empati når man bare ler av at hunden skambiter sauene!

Drittunger som bør få seg en klekkelig bot og ikke ha lov å eie en hund, samt at de selvfølgelig skal betale bonden både for veterinærutgiftene og tapet av den ene sauen!

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

For meg som ikke er lokalkjent. Er dette en øy man bare kommer til med båt?

Ja, ikke at jeg eller er så lokalkjent men det er en liten øy sånn omtrent i skipsleia inn til Tønsberg og del av Færder nasjonalpark.

Skrevet

Folk som kan le og more seg over at dyr lider burde ikke ha lov til å ha dyr av noe slag. Det er noe alvorlig feil når man kan synes det er gøy å se på at hunden man eier og har ansvar for river opp forsvarsløse sauer. Jeg kjenner jeg blir kvalm.

  • Like 4
Skrevet

Stakkars stakkars sauer. Ser saueeier har begjært avlivning av hunden og selv om det er trist for hunden så fortjener ikke disse menneskene å ha hund. Hvor blåst er man når man LER av at bikkja si gjør så store skader på sauene?!

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...