Gå til innhold
Hundesonen.no

Varme opp mat flere ganger?


Recommended Posts

Skrevet

Fredag lagde jeg kyllingkjøttboller, som ble varmet opp i går (i kjele, det småkokte en ti minutter). Vi har mer igjen, men kan det varmes opp i dag? Eller er det dårlig?

Skrevet

Jeg personlig hadde ikke tatt sjansen. Det hender at jeg lager store porsjoner med mat og da kan jeg spise det i 2 dager. Men hvis det stående på kjøkkenet, så synes jeg det begynner å lukte på 3 dagen :) Men hvis du er usikker, så er det jo bare lukte og se om det fortsatt ser bra ut :)

Men jeg pleier å spise det opp på 2 dager da :)

Skrevet

Lukt! Blir det godkjent: La det koke/gjennomvarmes ordentlig før du spiser det :)

Har maten i tillegg til flere oppvarminger blitt stående i romtemperatur osv, da hadde jeg nok vært mer skeptisk.

Skrevet

Jeg har vel lært at ting aldri skal varmes opp mer enn 1 gang etter at det ble tilberedt. så la oss si jeg har kjøttkaker. Spiser det dagen de lages, varmer opp dagen etter å spise da også, men etter det er det slutt. Hvorvidt det er riktig eller hva aner jeg jo ikke men JEG hadde ikke gjort det for jeg er så redd for å bli dårlig :P

  • Like 1
Skrevet

Lukter på det og varmer.

Hadde blitt kastet mye mat om jeg ikke gjor det og bor alene. Men stortsett så er det borte (jeg lei maten) etter 3 dager.

Skrevet

Som regel varmer jeg bare det jeg skal spise når det er rester, men det har hendt flere ganger at jeg har varmet opp alt og dermed måtte varme flere ganger. Har enda ikke opplevd at det har vært et problem. ikke har jeg blitt dårlig og ikke har det vært usmak på maten..

Skrevet

Om det er mye så trenger du jo ikke varme opp alt dagen etterpå heller. Legg av det du ikke trur du/dere blir å spise og ha det til lunsj dagen etter ;) Jeg har hatt burritos i flere dager nå, smaker (nesten) like godt som førstedagen.

Guest Yellow
Skrevet

Pasta og ris skal man være forsiktig med, og om gryten inneholder en av disse tror jeg ikke at jeg ville gjort det. Om det ikke gjør det, og det såklart har vært oppbevart i kjøleskapet med en gang det har blitt kjølig nok til det, hadde jeg prøvd.

Men micro fra nå av er veldig lurt, ja.

Skrevet

Oppvarming er jo ikke noe farlig, annet enn at det muligens blir tørt. Det er eventuelle timer maten står i romtemperatur som er skummelt. Lukter/smaker det humbug, hiv det, hvis ikke, spis det, er min filosofi

  • Like 3
Guest Belgerpia
Skrevet

Hmm...... så dere varmer bare fårikålen en gang da eller?

Det lukter jo som om noen har dødd i utgangspunktet - skikkelig ugrei rett og dømme deretter, men jeg varmer da villig vekk fårikålen dag to og tre og har enda ikke dævva.

Lapskaus og fersk suppe også - går så fint atte.

Skrevet

Neh, har gjort det noen ganger uten å ha dødd av det. Hallo, man overlever ikke uten om man er fattig student :lol: Men stort sett prøver jeg å varme opp kun porsjonsvis, særlig ting med kjøtt i, men er ikke sånn 100% på det. Lever enda!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...