Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 497
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går så tenkte jeg at jeg måtte til veterinær igjen i dag - nå er saken en annen! Våknet av valpene i natt, Smula var borte. Hun sto ved verandadøra og måtte ut og tisse hun. Travet rundt i hagen og

Da har vi vært på UL Så minst 4 store blærer, og vet synes det egentlig så ut som hun var kommet lengre enn dag 29. Vi hadde jo nestenparringer de to dagene før, så det er jo teoretisk kanskje mu

Skrevet

Du kan jo prøve å holde meg borte ;)

Baaaaare si fra om du trenger hjelp, jeg stiller gjerne opp. Valpiser <3

Supert, og jeg kommer sikkert til å ta deg på ordet ;) Det er jo noen undervisningstimer og sommeravslutninger igjen mellom fødsel og ferie..

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

En uke og en dag etter siste parring i dag, og jeg blir sakte småsprø av å tolke alt mulig i den ene eller andre retningen. I det ene øyeblikket er jeg sikker på at hun er tom og i det neste så tror jeg det er et helt fotballag. Kan vi spole en uke eller to fremover?... :P

Skrevet

Det er nå to uker og to dager siden siste parring. Jeg føler meg ganske sikker på at hun er drektig, da hun både er roligere, mer ekstrem på mat, og har merkelige atferdsendringer.

Jeg målte henne til 42.5 for drøyt to uker siden, og nå til drøyt 44. Ikke stort, så det trenger ikke bety noe.

Puppestellet er tydelig mer utstående, og til og med den lille ekstrapuppen har vokst.

10268590_10152126045651985_5691081973341

Og siden man har slikt og føre, har slikt og gjøre, så har jeg sittet og puslet med merkebånd. De er ganske fleksible i størrelsen, så regner med at de passer :)

1538892_10152123950256985_46754663172157

  • Like 7
Skrevet

Da har vi vært på UL :D

Så minst 4 store blærer, og vet synes det egentlig så ut som hun var kommet lengre enn dag 29. Vi hadde jo nestenparringer de to dagene før, så det er jo teoretisk kanskje mulig. Men uansett - hun er definitivt drektig :banana:

  • Like 21
Skrevet (endret)

Smula er nå 33 dager etter første parring, og siden fosterblærene vi så på UL var så store så kan man vel anta at hun faktisk er 33 dager på vei. Jeg tror personlig at valpene kommer himmelfartshelga, dvs om 4 uker. Hun vil da være på dag 60/61.

I morra kommer det potensielle valpekjøpere på beøk, og da passet det fint å få ut fingeren og bade og klippe henne. Jeg har målt henne rundt buken hele veien, og hun har nå økt 3.5 cm

10341433_10152152461431985_3375059897117

Må legge til et sammenligningsbilde av en ikke drektig Smule:

1044688_10151541144411985_1398702889_n.j

Endret av Line
  • Like 9
Skrevet

Hvordan har jeg klart å overse denne tråden? Jeg må tydeligvis oppjustere aktivitetsnivået her inne!

Gratulerer så mye med drektig Smula, dette unner jeg deg virkelig!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...