Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

3 favoritter blandt de 4 plasserte i begge gruppene, da er jeg fornøyd :D

Ah, jeg elsker å se på pene hunder!

  • Like 2
  • Svar 740
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Norsk dommer på siberian, Karsten Grønås! Mannen har eid, kjørt og oppdrettet SH i en årrekke, så det at han er invitert for å dømme Crufts, er flott!

Jippi!! Pappaen til valpene ble beste hannhund i dag! :D Og hans kullsøster (valpenes tante) ble BIR!! Gjett om jeg må få med meg dette senere i dag

*stolt av gutten sin som ble 3 beste veteran hannhund*

Skrevet

Hva heter aussien? Er på mobil og får ikke letet gjennom tråden :P

Energies-paparazzi-energie des costys du tomberg
  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Var veldig lite som imponerte meg stort i pastoral gruppa. Samojeden var en av de få, og er glad for at den vant for å si det sånn! I working gruppa synes jeg kvaliteten var mye høyere, og en av favorittene mine vant gruppa, så da er jeg fornøyd! Grandisen synes jeg også var dritfin!

Skrevet

Haha, eg fann ikkje att tråden, trudde denne var kun utstilling. :P

Så mange fine, og sjukt flinke hundar. :wub: Skal få med meg mest mogleg i morgon og.

For mitt utrente auge var alle saman finast. :heart:

Skrevet

Willy er finere enn briarden der :sleep:

:lol: Han ER er bra briard, den vinneren, men jeg hadde ønsket meg mye mer sprut og utstråling ja (men det er liksom sånn de fleste briarder ser ut i ringen i andre land...).

Jeg er også litt skuffa over kvaliteten i pastoralgruppa - skjønt jeg så ikke alle da. Det var ikke mange wow-hunder nei.

Skrevet

Æsj.. Jeg misset livesendingen i dag. Men fikk med meg at Alex gjorde det super, såklart! :)

Han er forøvrig norskEID (tidligere svensk-eid), men opprinnelig amerikaner. Ble vel BIS 1 eller 2 ganger på NKK-utstilling i fjor. Moro at han er så konsis i alle fall. Og ikke minst - at han gjør det bra selv om han er 8,5 år gammel! :D

  • Like 1
Skrevet

Da er det endelig gruppe 3 da :D Trooor det kun er en Nordmann med Staff som stiller (Engelsk oppdretta selvfølgelig :P ) Skulle gjerne vært der med Tuva, men føler det liksom ikke er noe poeng med så mange påmeldte :lol: Tror det er 413 påmeldte... Jaja hun er jo kvalifisert for livsstid, så kanskje en gang :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Puh. Plasserte i alle fall ikke den schäfersaken først. Likte ikke aussien heller. Skikkelig kresen i dag jeg. :lol:

*ler*

Vi stiller i samme kategori slår jeg fast nå - jeg syntes pastoral gruppen var gørrkjedelig i år - det var to lyspunkter i motsetning til tidligere år og det var at to av belgerne virkelig KOSTE seg i ringen (svartingen og laeken) - det er sjelden man ser så fornøyde belgere på Crufts.

Elles digget jeg samojeden som etter min mening var den ENESTE av gjengen i den gruppen som hadde utstråling og attitude (healeren og pembroken var søte da).

Digget samojeden, glad den vant - resten var så kjedelig at det spilte ingen rolle hvordan de ble plassert :)

Skrevet

Jeg er fortsatt snurt for at laeken ikke ble plassert, selv om jeg er veldig åpen for at det muligens ikke var bare eksteriøret som gjorde den til en favoritt. Jeg synes det er så sjeldent en laeken både ser ut og oppfører seg som de belgerne de faktisk er. De skal være litt tøysete og selvsikre.

Jeg synes Lya også gjorde en god figur i grupperingen når hun ble BIR på crufts, selv om hun sovnet under bedømmingen av de andre hundene :lol:

Ja, den fikk avknapp etter mye tvangsroing de første månedene :lol:

Edit: måtte sjekke om det fortsatt lå video av henne og det gjorde det faktisk. En liten snurt.

Kanskje ikke helt upartisk, men jeg synes hun viste seg bra jeg. Hun viste personligheten sin

  • Like 1
Skrevet

Herlighet eg griner jo for ingenting, snufser over alle heimer som søker hund, som møter hundar som søker heim. :icon_cry:

Eg har ikkje vore så engasjert i tv-ting sidan Sjakk-VM.

Skrevet

Herregud da. Det er jo ALLTID pause når jeg har tid til å se på :P

nehei, er retriever oppvisning nå! :P

jeg er imponert jeg!

jeg hadde ikke gjort det med 20 kelpier :P

Skrevet

nehei, er retriever oppvisning nå! :P

jeg er imponert jeg!

jeg hadde ikke gjort det med 20 kelpier :P

Hvor ser dere henn da? Jeg har trykket på videoene som ble lagt ut tidligere her? Der er det pause og AG hinder på banen :P

Skrevet

Hvor ser dere henn da? Jeg har trykket på videoene som ble lagt ut tidligere her? Der er det pause og AG hinder på banen :P

gå INN på youtube filmen, ikke se den embedded.

Skrevet

Hvor ser dere henn da? Jeg har trykket på videoene som ble lagt ut tidligere her? Der er det pause og AG hinder på banen :P

du må spole frem :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...