Gå til innhold
Hundesonen.no

Dine favorittraser - kun basert på utseende


Tabris
 Share

Recommended Posts

Guest Yellow

Min liste blir omtrent seendes slik ut:

1. Borzoi.

2. Faraohund og Podenco Ibicenco korthåret.

3. Greyhound og Spansk galgo.

4. Xolocuintle standard/mellom.

5. Whippet.

6. Etnahund.

7. Italiensk mynde.

8. Foxterrier glatthåret. (Noen er bare så utrolig pene)

image_zpsc4d4ff6b.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 123
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men Shibaen ser jo ut som en rev.

Svenske puddelklubben la ut dette bildet i dag og jeg kjente jeg ble øm i blikket og varm om hjertet, Dette er hjerterasen min altså - vakrest i verden Puddel

En pen dobermann er flott å se på! Synes min Bonita er noe av det flotteste jeg har sett, ihvertfall av tispene Enkel og ukomplisert hund, bortsett fra at hun var veldig rar

Posted Images

Guest *Kat84*

Kun basert på utseendet så er det mange raser jeg ikke klarer å se meg mett på.

En papillon med skikkelig flommende pels på ørene, og en høy og stolt hale. Fantastisk vakkert! Helst sobel, som min deilige gutt <3

Av de litt tøffere rasene utseendemessig så er dobermann, beauceron, og schäfer med rett rygg helt fantastisk nydelig!

Og black and tan hovawart er så nydelige at det er ikke til å tro nesten <3

Og hva som helst som ligner på ulv. Sarloos Wolfhound, tamaskan, siberian husky, og tsjekoslovaksik ulvehund. Åh, det er så vakkert at det er vondt å se på!

Men av disse rasene så er det Beauceron og Hovawart som er aktuelt som fremtidige raser :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kun basert på utseende? Hmm... jeg er veldig svak for hunder med lang pels, og synes mange av gjeterhundene er fine. Jeg har skamløst stjålet de fleste bildene fra google.

Border collie:

Border-Collie-Wallpaper-dogs-5313780-102

Digger border collier med litt quirky tegninger!

Toller:
nova_scotia_duck_tolling_retriever.jpg

Mudi:

emeseelza.jpg

Den er så rar, man må bare like den!

Aussie:

max_400_australian-shepherd.jpg

Collie og shetland sheepdog er veldig vakre begge to:

glitterstaar3.jpg1348106-collie.jpg

Sibirsk husky:

SiberianHuskySidStand.jpg

Og selvsagt, min egen hunderase: tervueren. Her illustrert med min egen Storm:

post-11664-0-96297400-1395174425.jpg

post-11664-0-72740200-1395174436_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dersom jeg kun skulle gått etter utseendet, og ikke noe mer, kunne jeg gjerne hatt

- Bullterrier

- Cesky nonting (?) type hund som ser ut som mørk, langhåret schäfer

- Hvit herdehund, langhåret

- Skotsk terrier

- Saluki

Også har en kompis av sønnen en hund som er blanding av gordon setter og dachs. Knallfin liten hund; litt lavere enn kneet, medium langhåret, lang i ryggen og black and tan!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...

Oi min liste er lang :P sukk

Faraohund

Dobermann( den skal være blå <3)

Siberian husky (har jeg) <3

Border collie(har)

Puli

Aussie

Sankt Bernhard

Bernen sennen

Samojed

Japansk spisshund

GD

Shetland sheepdog

Collie

Dansk svensk gårdshund

Svart schæfer

Pitbull

Fransk mastiff

Schæfer

irsk ulvehund

newfoundland

Lundehund

Malmute

Amerikansk Akita

Dalmatiner

Ja som sagt mange . Sukk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min egen rase som jeg er oppvokst med; Schäferhund! Bruksstypen, og spesielt fargen som vist på bildet, og fargen som nesten er lik med med litt mer brunt-ish i ansiktet (ja jeg er litt dårlig på fargenavna :innocent: )
WORKING_SHEPHERD.jpg

Doberman - Og dobbelmoralsk jeg er syns jeg med kuperte ører (men med hale) er finest... Men jeg ikke noe for kupering. Helkupert doberman er ikke like fint syns jeg, da er de finere ukupert! *sparke borti en sten* Også svart da!
Askara_doberman-pinscher-a201332955745.j

Bull Terrier - som fargen vist på bildet. Flekkene kan også være andre farger da, men liker de når de er nesten helt hvite best.
bull+terrier.jpg

Sarloos Wolfhond - Ingen hemmelighet at ulv er dyret jeg brenner for ihvertfall, så da faller det liksom litt "naturlig" at en slik type hund er blant mine favoritten utseendemssig! Men om de noen gang vil passe meg er en annen sak...
saarloos_wolfdog_0001.jpg

Jeg er også veldig svak for Border Collie som rasen i seg selv (har en blanding, og vil ha en renraste i fremtiden) - men der er det store variasjoner i utseende. Jeg liker ikke den typiske show-borderen, men ikke super korte heller liksom. Så jeg slenger med BC på lista her, men den ligger litt på vippepunktet :lol: Men BC'er som på bildet under her syns jeg er fine! I tradisjonelt svart/hvit, men Blue merle og gule farger er også veldig pent.

Border_Collie_600.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes den vakreste rasen er den jeg har selv, Siberian Husky av moderat show utgave - da helst i vinterpels ;)
sledetur_31mar13e_zpseb45ea74.jpg

Ellers liker jeg også de andre polarhundene utseendemessig, og en schäfer av moderat eksteriør men gjerne med "showy" farger:
En sånn en, men med mer "showy" farger, selv om jeg liker fargene på Trauma også.

482960_4745520605036_2028972516_n.jpg?oh

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sibirian husky er min absolutt favorittrase basert på utseende. Det finnes ingenting finere enn en svart og hvit husky av showlinjer som ikke er for ekstreme, med en fin maske og aller helst isblå øyne. Jeg syns f.eks at @Snøfrost sin Fjellbris og spesielt Denali er noen av de vakreste hundene jeg har sett :wub:

Denali_30okt12b.jpg

Denali_26feb13i.jpg

Ellers er det polar- og spisshunder generelt jeg liker best utseendemessig. Alaskan Malamute, Samojed, Norsk Elghund Grå for å nevne noen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror jeg har postet i denne tråden før opptil flere ganger men, det er så mange fine hunder i verden!

168udll.jpg

Azawakh

2drti5f.jpg

En stram og fin grand danois

ay28b9.jpg

Flatcoat

fy1xyu.jpg

CCPP med parabolører

29zbuif.jpg

Landseer

tumblr_n7q37kxgtS1qi34ygo1_1280.jpg

alle schäfere...

tumblr_n5fc7kWfup1sngfjuo1_500.jpg

...men spesielt de med eyeliner :heart:

tumblr_n388xbTBYq1qjcdw9o4_500.jpg

Sotete malinoiser

tumblr_m4at0cPic71rwv0qbo1_500.jpg

Laekenois

tumblr_mqyds2t7EH1qcg3xpo1_500.jpg

Bullterrier

tumblr_n3ix4zmfMT1qm5ah6o1_500.jpg

Puddel

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 years later...
On 2/28/2014 at 10:28 PM, Rocket said:

Henger meg på den politisk ukorrekte bølgen. En flott dobermann er noe av det vakreste!

APBT - spesielt blå eller sorte :drool:
apbt-21.jpg

Amstaff :wub:
american_staffy_02a.jpg

Jeg har også et svakt punkt for sorte CCs og også sorte CCPP
tommy.jpg

Kan ikke nekte for at jeg er svak for beaglene helder.

beagle003.jpg
Og DET blikket du kan få fra dem.
1433_45746240422_462_n.jpg

Og en vakker Saarloos... Må være rent trollsk å eie noe slikt.
Liker også godt en del huskyer.

Collie <3 Gjør som noen andre her gjorde, låner bilder av @ og håper det er greit!
1549395_10152111058750256_736329437_n.jp4707_84352370255_1937030_n.jpg

Mantel/Boston GD, eller blå.
breedingpage-liisa.jpg
NO-UCH-Boarhunters-Yakita-e1367399714856
 

 

On 2/28/2014 at 10:57 PM, Rocket said:

Glemte to!

Har falt hodestups for Chodsky Pes utseende messig!
Langhårete mini schäfer liksom! :D
chodsky-pes-001.jpg

Og Dalmatiner. :wub: Fiiiine er de altså. Låner bilder av @Lola Pagola
Siden Casper er en av de fineste jeg vet om.
237217.jpg



Jaaaa, både åg? Jeg synes fremdeles alle rasene er pene hunder, men om de er på toppen av favoritter? njæ, kanskje ikke? 

APBT og Amstaff er fremdeles på lista, jeg er veldig svak for atletiske bullehunder. <3 
En pen doberman er fremdeles to die for. 
Collie, både lang og korthår har krøpet opp på lista. :D 
Jeg er generelt svak for hunder med hoder som dalmisen og beaglen. Har nok mye med Rocky å gjøre. :wub: 

Jeg har også sansen for de fleste mynder, f.eks saluki synes jeg kan være meget pene! 
 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...