Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Som noen vet så holder vi på å lage en liten butikk på Dal (ved letohallen ) - her blir det da mulig å komme og hente varer og handle. Vi har stått på og malt og bygget ting i påsken og vi begynner å

Må bare skryte litt av Canider! Jeg bestilte et lite lass med godbiter for et par uker siden, og da pakken kom frem, var det litt kluss med smakene og det manglet en pose. Så jeg sendte mail og sa at

http://www.canider.no/ Vi selger naturlig snacks, godbiter og leker. Av natursnacks har vi grisehaler, lammeknoker, storfe knokeben, storfemuskler, okseører, storfe luftrør samt storfe sene 70 c

Posted Images

Skrevet

Nope fornuften din (jeg) sier: nei du trenger ikke det!

Kan du sende fornuft til meg?

(Tviler på at Anette vil at du skal sende det men :P )

Skrevet (endret)

Kan du sende fornuft til meg?

(Tviler på at Anette vil at du skal sende det men :P )

Jeg har ikke samme makt over deg, som over @Tuvane *ond latter* Du trenger helt sikkert ikke noen flere leker du heller, samtidig så kjenner jeg at de små bare MÅ ha slike baller som knaser når man tygger på de.

slik må de ha:

ke-hu-quirky.jpg

Nei, @Tuvane du har 1,5 hund, ikke 7 små + 3 store :sleep:

Endret av Margrete
  • Like 2
Skrevet

Jeg har ikke samme makt over deg, som over @Tuvane *ond latter* Du trenger helt sikkert ikke noen flere leker du heller, samtidig så kjenner jeg at de små bare MÅ ha slike baller som knaser når man tygger på de.

...og en jolly ball og en kampleke til bare pga den var grønn og rosa. :fear:

Skrevet

...og en jolly ball og en kampleke til bare pga den var grønn og rosa. :fear:

De har sikkert ikke noen leker så: JAAAAAAAAAAA klart kelpie mini mafia'n trenger det! Jeg er en veldig dårlig fornuft ...

Skrevet

De har sikkert ikke noen leker så: JAAAAAAAAAAA klart kelpie mini mafia'n trenger det! Jeg er en veldig dårlig fornuft ...

:jump::thumbs:

Skrevet

Jeg har ikke samme makt over deg, som over @Tuvane *ond latter* Du trenger helt sikkert ikke noen flere leker du heller, samtidig så kjenner jeg at de små bare MÅ ha slike baller som knaser når man tygger på de.

slik må de ha:

ke-hu-quirky.jpg

Nei, @Tuvane du har 1,5 hund, ikke 7 små + 3 store :sleep:

Hmmm, vurderer om hun skal ta med godbiter til Nix i morgen. :P

Skrevet

:lol: Dere er da søte damer :wub:

Idag har vi vært på OODK og folk har gått leke-amokk, så jeg har sittet med macen for å holde tritt med lagerstatus på nett ;)

10687206_10154530958790464_7386015671147

  • Like 4
Skrevet

Den bagen var skikkelig lekker, da trenger en jo bare rosa treningsvest... og rosa kjegler og..........Damn nå er jeg på shoppekjøret igjen :P

  • Like 3
Skrevet

Solgt etter at jeg bestilte? (Heter Juliane) eller solgt før det? :)

Neida ;-) alle bestillinger er med :-) de er pakket og gjort klare nå.
  • Like 3
Skrevet

Hvilken fargekombo venter du? Har allerede den i orange og har vært kjempefornøyd så langt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Hvilken fargekombo venter du? Har allerede den i orange og har vært kjempefornøyd så langt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Denne

post-6328-0-10575900-1410107852.jpeg

Finnes de i feks mørk lilla?

Det kommer også denne fargen men den har vært utsolgt i lange tider og jeg har ikke fått tak i den enda :hmm:

post-6328-0-05150900-1410107851.jpeg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...