Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 173
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk DE muskla, da...

Shiba, snart 3.5 år, særdeles veltrent:

Bilder av Casper i god form (ca 3 og 5 år)

Posted Images

Skrevet

Ozu har kraftige muskler i bakbeina, spesielt med tanke på at han bare er 1,5 år gammel. Men ingen vits i å legge ut bilder av pelsdotten, ingenting viser på ham. :P

Skrevet

Synes det er veldig vanskelig å se på flatten, men han har noen muskler under all den pelsen sin, bare ikke så bulende muskler. Samme med basenjien, han buler ikke av muskler, han har ganske slanke forbein, også er bakbeina litt breiere.

11157080085_2c75c4e24f_c.jpg

8699013455_0500374ae5_c.jpg

9240345248_578f27d6c7_c.jpg

  • Like 2
Skrevet

Et lite sidespor, men mye, store muskler trenger ikke være et godt mål på hvor god form en hund er i. Mange hunder bygger mye muskler av å gå sakte i bånd på asfalt, mens andre som løper timesvis i skogen daglig aldri vil få store muskler. Den siste er i mye bedre form selv om den ikke har like imponerede muskler. Har dere noen gang sett en langdistansehusky eller fuglehund med store muskler?

jeg syns da mange av korthårsjaktundene har store muskler, ikke bullemuskler men godt markerte muskler. Det er vanskeligere å se på de med pels.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

jeg syns da mange av korthårsjaktundene har store muskler, ikke bullemuskler men godt markerte muskler. Det er vanskeligere å se på de med pels.

Ja, selvfølgelig. Jeg tenkte settere osv. Vorsteh og pointer kan få ganske mye muskler. Men det trenger ikke bety at de er bedre trent en den slanke setteren med lange slanke muskler.

Skrevet

Ja, selvfølgelig. Jeg tenkte settere osv. Vorsteh og pointer kan få ganske mye muskler. Men det trenger ikke bety at de er bedre trent en den slanke setteren med lange slanke muskler.

Det er jeg enig i! :) Ymse har allerede godt markerte muskler i baken, men han er ikke i superform :P

Skrevet

Jeg kommer aldri til å få hunden min så veltrent at det synes slik som på hundene her :lol:

1229851_10153307152315341_1970203203_n.j

Men i vind og nedrøytet får han i det minste synlig midje (eller, det har han forsåvidt alltid, sånn egentlig). Jeg jobber dog stadig med å bygge opp god muskulatur på ham, jeg tror ikke han er en slapp tjukkis under pelsen :lol:

  • Like 5
Skrevet

Mener Cane var i grei form da dette bildet ble tatt, men det er jo verre å se på en hund med såpass med pels.
100703-02.jpg

Ida i grei form, men ser bare fronten da.
hundFuscienne.jpg

Et til av Cane. Det var den pelsen igjen da. :P
081209-04.jpg

  • Like 5
Skrevet

Tavien får lett definerte muskler, men hun ser ikke ut til å bli bulete i muskulaturen.

1382098_10200978527489592_2079123415_n.j

1003728_10200555410991944_2040841178_n.j

Men fra rett vinkel ser hun ganske flatpakket ut, uansett kondisjon *fnis*

575838_10200240599681858_66398860_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Har ikke hunder i spesielt god form nå, annet enn ok kondisjon (særlig salukien, men han holder lenge uansett om han er i form eller ei). EDIT: Med kondisjon mener jeg da her utholdenhet :)

Saluki i god form er et pent syn:

577710_10150894095025970_1875434966_n.jp

579890_10150894029140970_19325054_n.jpg

  • Like 13
Skrevet

Maja: syns hun er i super form for alderen og mtp at hun mangler høyre hoftekule! :)

972351_10151541385724471_2075753256_n.jp

970683_10151541384919471_539475095_n.jpg

Begge bildene er fra den hoftekuleløse siden. Den har alltid vært mindre muskulert enn det andre låret. Men begynner å få mer muskler der nå, noe som er veldig artig og positivt. :)

Vanskelig å se noe med en hårete hund, men man får jo litt peiling.

  • Like 2
Skrevet

Fordelen med lukiser er at man fort ser musklene :wub:

9328673022_ea370c5f13_c.jpg

Minuset er at man ser likefort at dem forsvinner, men DET får dere ikke se bilde av :lol: (ok - så ille er det ikke, men selv ikke myndene får muskler gratis.)

  • Like 4
Skrevet

Fordelen med lukiser er at man fort ser musklene :wub:

9328673022_ea370c5f13_c.jpg

Minuset er at man ser likefort at dem forsvinner, men DET får dere ikke se bilde av :lol: (ok - så ille er det ikke, men selv ikke myndene får muskler gratis.)

I sommer lot jeg faktisk Calle sine lårmuskler forvitre litt med vilje, med lite tur, og kun turer i bånd (det var en periode det var ekstra varmt, og han ikke hadde spesielt stort behov for tur). Jeg syns de var for markerte, og at han var noe ubalansert (veldig sterk bakpart, og en noe veik front). Men det skal ikke mange øktene til, så er lårene hans skikkelig harde igjen :) Til våren skal vi begynne å klatre, begge to (trenger treningen jeg også), så han får bygget en god front.

  • Like 2
Skrevet

I sommer lot jeg faktisk Calle sine lårmuskler forvitre litt med vilje, med lite tur, og kun turer i bånd (det var en periode det var ekstra varmt, og han ikke hadde spesielt stort behov for tur). Jeg syns de var for markerte, og at han var noe ubalansert (veldig sterk bakpart, og en noe veik front). Men det skal ikke mange øktene til, så er lårene hans skikkelig harde igjen :) Til våren skal vi begynne å klatre, begge to (trenger treningen jeg også), så han får bygget en god front.

Det samme så jeg på Lupin da han var på sitt tynneste - hadde råe lårmuskler som virkelig bulte, men resten av han så ut som den var sammensatt av piperensere. :lol: Skikkelig vakkert...

Skrevet

Dyrlegen skrøt av Scilos og hans sterke, godt muskulerte kropp for et par år siden. Fint at hunden er i god form, men store bolemuskler syns jeg er lite pent både på mennesker og dyr :) Jeg liker lange, slanke guttemuskler, jeg :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...