Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg brukt de siste to årene på å banne og steike og love meg selv at jeg aldri skal ha valp eller unghund igjen. Så da var det på tide med ny valp i hus.

En liten Lancashire heeler kommer i hus i februar men er foreløpig ganske navnløs. Vi har Monti fra før, men angrer veldig på navnevalget der, synes det er kjedelig. Så vi er åpne for litt morsomme navn med litt futt i. Det må være lett å rope og uttale da vi trener LP og agility.

Ellers veldig få krav. Kom med forslag! :D

Edit: Hannhund :)

18_1604294156.jpg

Edit: Mannen er også veldig opptatt av å få vite om den kan kalles for Hest :lol:

  • Like 3
  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Snerk!

Såååå fikk han endelig et navn. Han heter jo Dylan på stamtavlen. Snakket med oppdretter og i Nederland uttaler de Y-en med I/i. Altså Dilan. Med forkortelse Dill. Greit at han får et D-navn og. I kv

Nå har jeg brukt de siste to årene på å banne og steike og love meg selv at jeg aldri skal ha valp eller unghund igjen. Så da var det på tide med ny valp i hus. En liten Lancashire heeler kommer

Skrevet

Krutt :ahappy:

Godt forslag :D

Er det hann eller tispe? :)

Åh, det er kanskje vesentlig :lol: Det er en hannhund. :)

Har ingen gode forslag, men gratulerer så masse! Nydelig liten sak :wub:

Tusen takk, helt enig :wub:

Jeg har en kompis som foreslo at Geo skulle hete Hest, så ja - det er godkjent hundenavn!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hysj da... :lol:

Skrevet

Det er allerede en heeler som heter Ponni så det blir helt feil.

Pus

Ååå, det var synd!

Men altså Pus, er ikke det litt tispete? Jeg liker navnet altså, det står på min kanskje liste. Til en tispe :P

Skrevet

Hest er ikke godkjent :P Måtte blitt hingst!

Pax, Link, Zero, Zeven/Seven, Solo, Mio, Frank ( :-P ), Tex, Texas, Phoenix, Stream :-)

Grattis med valp :-D Hvorfor havnet du på den rasen forresten? *nysgjerrig*

  • Like 1
Skrevet

Takk for mange gode og noen ikke fullt så gode navneforslag :lol:

Hest er ikke godkjent :P Måtte blitt hingst!

Pax, Link, Zero, Zeven/Seven, Solo, Mio, Frank ( :-P ), Tex, Texas, Phoenix, Stream :-)

Grattis med valp :-D Hvorfor havnet du på den rasen forresten? *nysgjerrig*

Takk! :) Vel, for det første har vi ikke plass til en stor til mtp bil og sånn så retrievere ble utelukket denne gangen. I tillegg innehar de endel egenskaper jeg liker. Lek, førerorienterte, kvikke, o.l. Men i det store og det hele var det faktisk magefølelse, de heelerne jeg har møtt har sjarmert meg fullstendig i senk. Samtlige :) Så når Justisia spurte om jeg var interessert var det veldig vanskelig å si nei ;)

Skrevet

Så spennende! Har siklet på heeler selv, så denne håper jeg du jevnlig oppdaterer forumet om :P

Navn ja.. hm.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...