Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har bladd gjennom tråden vis meg din løsning med hundebur i bilen, og ser det er forskjellig hva folk bruker som liggeunderlag i bilburet. Vi har brukt "soggy doggy" dørmatte, pledd/tepper av ulike typer eller håndduker. Mest denne dørmatten, siden den ikke sklir og ikke er så veldig varm. Hunden her i huset har en del valpepels enda, så det kan fort bli varmt for henne. Anywho, synes det er litt upraktisk med denne dørmatten eller tepper når det er vått ute.. (Bor på vestlandet, så her er vått ganske ofte! :P) Når hunden er våt (les; gjennomblaut) etter tur, blir jo underlaget søkkvått, og så lukter det surt med en gang. Med mindre det vaskes daglig da..

Hva er deres erfaringer? Hva fungerer og ikke?

Tar også gjerne imot bilder eller linker til det dere bruker :)

Skrevet

om vi ikke bruker halm (innser at det ikke er et alternativ for folk flest :) ), så bruker vi fleecetepper, og vasker dem ved behov. hadde jeg stolt på at hundene ikke spiser på tepper, hadde jeg brukt ull om det ofte ble vått..

Skrevet

Madrass fra Jysk som vi har skjært til.

Så har vi voksduk som vi har tilpasset som kan vaskes med tynne fleecepledd så de kan korve litt sammen..

Høst, vinter og vår har vi vetbed i tillegg.

Skrevet

varierer mellom del av dørmatte som finnes i det du går inn i butikken, fleeceteppe og ulll

Skrevet

Ene dyret sin side har en vanntett madrass med ullpledd over, andre udyret som tygger på madrasser har et par ullpledd, dog hvis de skal ligge der lenge så har vi en ekstra madrass i bilen som vi kan legge inn. Bruker å ta pleddene ut og tørke hvis de blir våte, eller vaske hvis vi har et gjørmehull av noen hunder med hjem :)

Skrevet

Trur eg har ei baderomsmatte med antiskli underst, så ei superbillig IKEA dyne, og til slutt eit "kosepledd" på toppen. Bur også på vestlandet, men aldri vert plaga av lukt til tross for veker med regn i strekk. Men kan kanskje ha noko med at udyra ikkje luktar hund til vanleg heller då... :)

Skrevet

Speidertepper fra Jysk. Skal se om jeg får tak i ulltepper fra overskuddslageret borti høgget her.
I 2009 fant moren min ut at det ville være varmt for rottweiler unghunden min å ha en isoporplate i bunnen av buret. Jeg finner fortsatt isoporkuler ...

Skrevet

Gamlingen har saueskinn frå Ikea, ungdyret har fleecetepper. Prøvde å ha saueskinn til begge, men ungdommen fillerista sitt og det var ull overalt. :hmm: Er ikkje heilt fornøgd med fleecetepper, blir fort ein ball som han krøller bort i eit hjørne, men det er det einaste han ikkje tygger i stykker av det me har prøvd.

Har ikkje prøvd dyner, kanskje det blir neste prosjekt. :ahappy:

Skrevet

Jeg bruker Helly Hansen matte i bunn. Jeg har alltid noe opp på som varierer etter årstid :) Soggy doggymatter (fine om sommeren når de ofte bader på tur), vet bed, ulltepper eller saueskinn :)

Skrevet

Jeg bruker wetbed :-) Det er nemlig det eneste som overlever i buret til kelpiegærningen! Jeg forsøkte et ullpledd siden det er vinter og kaldt... Vell, det er nlye makulert. hehe

Skrevet

Har en tynn pute/matte som brukes på sommeren - og om vinteren har hun et saueskinn i tillegg. Hun ligger bare i bilen når vi skal fra a til å, og til det bruket fungerer det veldig fint.

Skrevet

Har et liggeunderlag fra clas ohlson som jeg har klippet til og har i bunnen og en vetbed oppå der. Liggeunderlaget isolerer godt mot kulde :) Vetbed er fantastisk fordi det tørker så fort hvis det blir vått.

Skrevet

Hmm. Takk for ulike innspill alle sammen :)

Skal ikke være lett altså.. En hund som blir fort varm, ikke er så glad i å ligge på tepper (knørver de sammen i en ball i hjørnet..), eeelsker vann så hun er søkkvåt etter hver tur, og lat matmor som ikke gidder å sette på en vaskemaskin med tepper hver dag :P

Tror vi skal teste ut en sånn vetbed jeg da. De går vel an å skjære til så de passer akkurat i buret?

Skrevet

Jeg bruker yogamatte. Kjøpt billig på Europris (tror jeg), lett å vaske av, og antiskli.
Også legger jeg fleecetepper og håndduker inn når det er kaldt ute.

Skrevet

Bruker vetbed av den aller tykkeste kvaliteten for de ligger så godt i bunnen av burene. Du klipper de enkelt til ja :) Men pass på å kjøpe TYKKE vetbed. De siste jeg så av dårlig kvalitet var omtrent som fleecetepper fra ikea liksom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...