Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes V kull


Recommended Posts

  • Svar 476
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hahahaha, det er noe ironisk over at hun går med Stankel-halsbåndet sitt i disse tider..

Jeg er sikker på at dette blir et galskapskull terror kommer til å få en ny dimensjon og jeg er så heldig at jeg kan få nyte det i akkurat passe doser

Fyttigrisen, jeg krysser fingrene! Håper flere av valpene ender opp hos folk i nærheten, så man får fulgt med litt. Og at forvertstispa blir superbra, og at hun får mange bra valper. Den fantastiske

Posted Images

Skrevet

Arya er forøvrig helt i rute med løpetiden sin nå, så får håpe hun er det neste løpetid også. :)

Skrevet

Den hunden liker rutiner :P

Kan du legge rutinen slik at det blir parring sånn mot slutten av juni? Jobben min må jeg jo søke om ferie i april :blink: og september er utenfor ferie "sesongen" med tanke på fødsel :P

Mange kabaler som skal gå opp her altså :P

Skrevet

Kan du legge rutinen slik at det blir parring sånn mot slutten av juni? Jobben min må jeg jo søke om ferie i april :blink: og september er utenfor ferie "sesongen" med tanke på fødsel :P

Mange kabaler som skal gå opp her altså :P

og gud hun kan ikke løpe under rase spesialen :lol: Så juni Arya! :D

Skrevet

Jeg holder en knapp på parring i slutten av juni :D hun pleier å høre når jeg blir litt streng. Bare ingen forteller hun hva som faktisk skal skje for det kan bli litt sterk kost for uskyldheten selv. Det er jo bullen som er grisen :P

  • Like 2
Skrevet

Skulle det blir krise så ligger alternative klart i frysen i form av:

Grand Ch Suthenskys Single N Luvn It PT

Egentlig planlagt for neste generasjon, men man tar det man har eller noe *ler* (det var en veldig forenkelig av energien som ligger bak å ta inn sperm import og valg av hannhund å gjøre det fra ;) )

Skrevet

Det er jo nesten så man får lyst på selv... men bare nesten, altså :).

Ikke nesten, man FÅR fryktelig lyst på! :hyper:

Lidelse egentlig :getlost:

  • 5 weeks later...
Skrevet

I og med jeg har også planlagt ett siste kull på Talli 2014-2015 så ender jeg med å beholde fra det kullet (Talli er og blir mitt hjertebarn så det er kun bassert på hjerte som sier jeg må ha Talli barn i huset :rolleyes: og at det er mer praktisk å beholde fra kull nr.2 jeg planlegger inne samme året så jeg slipper valpekull og valp/unghund fra annet kull samtidig.)

Jeg er derfor ute etter en aktiv förvert til en tispe i dette kullet. Helst deleier da jeg tenker bare ha ett kull.

Skrevet

@Nymeria da var det vel ikke noen vei utenom, jeg tror du trenger en Arya valp :D

Dette har ikke jeg hørt noe om. Da syns jeg hun skal ta kontakt altså! :P

Skrevet

@Nymeria da var det vel ikke noen vei utenom, jeg tror du trenger en Arya valp :D

Tror? Vi vet! :aww:

Dette har ikke jeg hørt noe om. Da syns jeg hun skal ta kontakt altså! :P

Dere er greie i grunn!! Her er det jammen ikke lett å være snusfornuftig og holde fingrene av fatet når dere holder på sånn!

Dere VET jo jeg elsker denne klepisfrøkna mi noe vanvittig fra før av og kunne lett hatt et par-tre stk av henne og kost meg glugg i hjel. Og så sier dere sånn her!!

Skamme seg :aww:

:drool::drool::drool:

Hadde ikke tenkt meg fòr-valp egentlig da. Jeg som har separasjonsangst fra før av liksom :whistle:

Skrevet

Men på den andre siden, så kan jeg anskaffe en bobil og campe i hagen til Jeanette de to månedene da :lol:

Skrevet

Men på den andre siden, så kan jeg anskaffe en bobil og campe i hagen til Jeanette de to månedene da :lol:

Eller du kan få låne campingvogna mi :D

  • Like 5
Skrevet

Eller du kan få låne campingvogna mi :D

Da er det ordna med overnatting så da er det i boks :D

Det funker så fint med en hund på fôr her så det går bra. Dette fikset vi fint ;)

  • Like 2
Skrevet

Da er det ordna med overnatting så da er det i boks :D

Det funker så fint med en hund på fôr her så det går bra. Dette fikset vi fint ;)

:icon_cry::wub::drool:

Skrevet

Men på den andre siden, så kan jeg anskaffe en bobil og campe i hagen til Jeanette de to månedene da :lol:

Det er fryktelig dårlig med parkeringsmuligheter for så store kjøretøy her.

Men jeg har et tomt gjesterom :D

Eller så kan du gjøre som Arkan, og ha ditt eget kull samtidig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...