Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har vi 9 hunder til omplassering på Tunge hundepensjonat. Ta en titt! Kanskje din drømmehund dukker opp? Del gjerne linken videre http://firbente.wordpress.com/omplassering/

Er det. Men etter å ha sett så mange positive historier kan jeg jo også være så heldig. Men generelt veldig skeptisk så skal være nøye på prøvetid og sånt og riktig hund må komme for omplassering

Synes det er morsomt at dere har BC/whippetmix inne. Før jeg skaffet Winnie for 4 1/2 år siden så fantes det et kull med nettopp samme mix og jeg vurderte å kjøpe en slik... Men ble altså renraset, vo

Guest Christine
Skrevet

Ønsker meg en dalmis som Taco til jul, jeg :heart:

Håper dere finner gode og langvarige hjem til alle sammen!

Skrevet

Ååååååh :wub: Peppes! Såååå fiiiin! Kan tenke meg både Topsy, Noah og tildels Noah er hunder som kunne passet inn her. Fine var dem!
Er stadig inne å ser på sidene deres. Får litt vondt av Lucy, ser hun har vært omplassert en gang og to før, håper hun finner sitt endelige hjem snart!

  • 4 weeks later...
Skrevet

Eg tykkjer Noah, Taco, Linni, Roxy og Siko godt kan bu på pensjonatet ei stund, til eg er klar til å hente dei. :ahappy:

Fy søren så mange flotte vaksne hundar som er der ute, blir definitivt omplasseringshund igjen når me er klare for nestemann.

  • Like 1
Skrevet

Kan jeg få Eddie til jul? (og større hus, bil, hundegård og hanhundsnille hanhunder samtidig?) Schnauzersaken (heter Schnauzer - ikke mellomschnauzer - eventuelt standard om man føler man må definere størrelse) var også nydelig :wub: Hadde mamma og samboern skulle flytta hjem til norge nå, så skulle jeg tipsa dem om den, men de blir i utlandet et år til. :(

Skrevet

Skulle jeg hatt hund nå så hadde det blitt Linni, men hadde nok byttet navn til noe liknende Linni..ha ha ;)

Går hun løs uten problemer??

Oi! En Renate hund! :wub:

Skrevet

Skulle til å viderformidle BCn til jeg så at hun var til omplassering pga manglende gjeteregenskaper. Vet om noen som akkurat brått mistet en ung BCn nemlig, den var forsåvidt en skuffelse ift gjeting den også da, men tror de aller helst vil ha en god gjeter da de driver med sau. :P

Deler på fjasboka uansett :) Plutselig er det noen av mine venner som er på utkikk. :)

  • Like 1
Skrevet

Oi! En Renate hund! :wub:

Ja, hun var virkelig det.

Kommer aldri til å ende opp med en renraset hund...jeg som skal ha det spesielle utseende på dem.

:wub: Tyttebærhunder :wub::P

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Vi vurderer det om rette hund dukker opp :)

Ah...ok, trodde du var veldig negativ til omplasseringshunder, skjønner du, etter den tråden hvor du gikk ganske hardt ut imot omplasseringshunder ;)

Skrevet

Ah...ok, trodde du var veldig negativ til omplasseringshunder, skjønner du, etter den tråden hvor du gikk ganske hardt ut imot omplasseringshunder ;)

Er det. Men etter å ha sett så mange positive historier kan jeg jo også være så heldig. Men generelt veldig skeptisk så skal være nøye på prøvetid og sånt :) og riktig hund må komme for omplassering :)

  • Like 2
Skrevet

Er det. Men etter å ha sett så mange positive historier kan jeg jo også være så heldig. Men generelt veldig skeptisk så skal være nøye på prøvetid og sånt :) og riktig hund må komme for omplassering :)

Ja, prøvetid kan være veldig bra, også la den få tid til å finne ut av det nye hjemmet og eiere før man begynner å trene, da har man en veldig god start.

Det som kan være det verste for en omplasseringshund i begynnelsen er mye stress rundt den ;)

Jeg gikk mange turer i skogen med Chicka, krevde ikke noe, bare ble kjent med hun og hun med meg, satt mye og koste på disse turene også ;)

Skrevet

Ja, prøvetid kan være veldig bra, også la den få tid til å finne ut av det nye hjemmet og eiere før man begynner å trene, da har man en veldig god start.

Det som kan være det verste for en omplasseringshund i begynnelsen er mye stress rundt den ;)

Jeg gikk mange turer i skogen med Chicka, krevde ikke noe, bare ble kjent med hun og hun med meg, satt mye og koste på disse turene også ;)

Ja vi var nok bare veldig uheldig sist.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hei! Dere har idag lagt ut en finsk lapphund til omplassering på finn. Har du noe informasjon om den? hvor den kommer fra, stamtavlenavn m.m?

Da kan jeg sjekke opp hvor den er fra før jeg ringer å prater med dere :)

Skrevet

Hei! Dere har idag lagt ut en finsk lapphund til omplassering på finn. Har du noe informasjon om den? hvor den kommer fra, stamtavlenavn m.m?

Da kan jeg sjekke opp hvor den er fra før jeg ringer å prater med dere :)

Tunge hadde ikke prøvetid på hundene sist jeg sjekket.
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...